Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот дърт милиционер » Пон 27 авг 2018 10:16


Карам Полото си рядко .............но в събота ми се наложи да ида до Видин. На баира към Петрохан клетото замря.......Сложил съм си един прозрачен филтър преди горивната помпа и гледам - целия почернял. Върнах се обратно до Костинброд , купих си три броя защото се усъмних , че е мръсен резервоара и обратно към Видин. До Видин смених два. Не си представяте каква тиня и водорасли излязоха през маркуча от резервоара , но по голямата част останаха . Миналата година съм го чистил пак резервоара и сега се изумих. Тази тиня явно не е от бензиностанциите защото от две години сипвам само през фуния с цедка и няма как да влезне боклук. Смених железния горивен филтър /беше на 2 хиляди/.................но явно това не е филтър , а утайник защото от него излизат боклуците и добре че бях сложил прозрачното филтърче. Преди две години така съсипах помпата и вече задължително си слагам малък филтър . Сега ме спаси. Ако някой знае какъв препарат да сложа във резервоара да го изчистя - моля ви да ми каже . Резервоара не ми се сваля защото няма канал. Дали продават присадка за нафтата за да не се образуват тези водорасли ? Благодаря ви на всички предварително .




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот goppa » Пон 27 авг 2018 10:27


Сигурно ти е зтлачена с боклуци дренажната тръбичка под капачката на резервоара и се събира вода при дъжд, и после влиза в резервоара. Отпуши я!

Как един нормален проблем нямаш с това поло :)


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот дърт милиционер » Пон 27 авг 2018 17:35


Едва ли е от това. Ако е запушена тази тръбичка - ще имам проблем с наливането ..............имах един Голф и тази тръбичка беше запушена и едвам сипвах гориво - образуваше се вакум. Сега вътре на сондата имаше водорасли...................и миналата година когато отварях пак имаше и ги почистих. Някаква особенна гняс. Наистина е като водорасли , а вътре плуват кафяви парцали - меко е на пипане - като мармалад . Мислех си , че от бензиностанциите са ми сипали боклуци ..............но явно е от самата нафта защото рядко го карам Полото. Дали няма някаква добавка която да сипвам в нафтата за да не се образуват такива утайки. :scare3


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 27 авг 2018 17:42


Да не си сипвал вода вместо дизел? :screwy Щото няма водорасли виреещи в нафта!

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пон 27 авг 2018 18:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот georgebonev » Пон 27 авг 2018 18:03


Наборе, не знам дали добавката ще ти свърши работа, защото разтвореното ще мине през целия горивен тракт... помпа, дюзи, разпръсквачи...
На твое място, бих потърсил друг резервоар (вероятно доста трудно намиране), да го промия с бензин и да сипвам само нафта от бензиностанция.
Или сваляне на твоя и обилна промивка, но след като вече си го правил миналата година, не знам дали ще има ефект.
Щом го караш рядко, сипвай малко нафта, колкото за 3-4-5 дена да имаш, за да не задържаш дълго време стара нафта в резервоара. От друга страна пък, ако имаш малко нафта в резервоара, ще разложи утайките на дъното, така че пак промивка ще му е нужно...
Не знам, нямам идея, дали са някакви гъби, които ти се въдят в резервоара и по тръбите до филтъра...


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот Presli82 » Пон 27 авг 2018 19:16


'' тази тръбичка беше запушена и едвам сипвах гориво - образуваше се вакум''
Колегата гоппа визира тръбичката която е извън гърловината и попадналата там вода или нафта се излива директно под калника. Чистата нафта няма значение колко е стара. Утайки и водорасли не се образуват.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот muns61 » Пон 27 авг 2018 19:16


Изкарай си маркучите и сложи една тубичка с нафта при мотора.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот Водния дух1 » Пон 27 авг 2018 19:35


Заразена нафта,ама не знам как се лекува. Някакви микроорганизми се въдят в нафтата-имаше тема мисля.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот dalgia-73 » Пон 27 авг 2018 19:54


Имаше някаква добавка против образуването на бактерий в резервоара.Даже някой колеги се изсмяха на това.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара......................

Мнениеот samo_pechka » Чет 30 авг 2018 19:30


Смъкваш всичко. Изчистваш резервоара , маркучи и т.н. Причините са няколко за да се образуват бактерии . В бензиностанциите се слагат в цистерните такива препарати, но не знам до каква степен са съвестни . Един стар мой пост :
samo_pechka написа:
vladko1001 написа:опитай с това:
http://www.senax.bg/eshop/product/62/do ... gatel.html

Ползвал ли си го ? Щото аз знам, че не върши работа .
Аз мога да предложа добавката гротамар 82 ( както и предното гротамар 71) Те са ефикасните! И двете са изпробвани лично от мен , както и директно наблюдение в/у резервоарите на комбайни и една цистерна за гориво.
Само не знам дали го има на свободна продажба в Бг . Аз съм го носил от немско
Един линк http://www.grotamar.de/grotamar-de/grotamar-82.php и http://www.grotamar.de/grotamar-de/grotamar-71.php


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот дърт милиционер » Вто 20 ное 2018 17:35


Благодаря ти друже. Ще го потърся в нета . Станах за смях във форума................но се радвам че има и ограмотени люде. :beer Апропо , преди да я сложа тази добавка - трябва ли да изчистя резервоара , или направо я сипвам ...............и водораслите ще изчезнат ?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот Водния дух1 » Вто 20 ное 2018 19:11


Пробвай първо с добавката преди да махаш резервоара. И напиши с каква добавка ще третираш.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот georgebonev » Вто 20 ное 2018 20:43


Гъбите къде ще идат като се разтворят...
Аз бих свалил резервоара и направил пълно прочистване, всичко до помпата... Тогава бих сложил добавката в резервоара...


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот дърт милиционер » Сря 21 ное 2018 19:51


Ако знаеш как се сваля резервоара.................Два пъти го източвах в туби.......но не може да се източи докрай. На другата година пак беше гъбясал. Намерих добавката в нета. Ще пробвам без да го свалям - пак ще го източа. Повечето водорасли са по сондата.


Потребителски аватар
НиколайМаринов
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 06 май 2018 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 2 ф 1.4 дизел 1992г. - Тиня в резервоара

Мнениеот НиколайМаринов » Вто 12 фев 2019 18:12


дърт милиционер написа:Ако знаеш как се сваля резервоара.................Два пъти го източвах в туби.......но не може да се източи докрай. На другата година пак беше гъбясал. Намерих добавката в нета. Ще пробвам без да го свалям - пак ще го източа. Повечето водорасли са по сондата.


Колега извън твоята тема да те питам нещо.Имаме същото поло 1.4дизел 48 коня.Много му се кефя,чудесна задрава кола,обаче като му е студено таблото се чуди дали да ме удари по главата.Адски много подскача.Зима,лето,не го бърка,ама зимата е чудо при студен мотор.Като по загреее няма проблем.И дрънка,ама яката като вземе да тресе,неможем си чуем приказката.Твоята така ли е?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта