Поло 1998 г. 1.0 AER - Проблем

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Поло 1998 г. 1.0 AER - Проблем

Мнениеот hristian37 » Пон 01 окт 2018 18:45


Здравейте, колеги, отдавна не съм писал във форума и не съм се занимавал с VW, но отново опирам до Вас :)
Подариха ми Поло 1998 г, с мотор AER - 1000 кубика, което е малко в окаяно състояние и вече две седмици се мъча да върна към живота.
Понеже е удряно отпред и правено от някой "супер" майстор, 2 дни оправям капаци, маски и калници и вече капака се отваря и затваря.
Сега основния проблем - гадна работа на двигателя, проверени са:
- ангренажа е добре и на белези.
- нова дистрибуторна капачка и палец.
- нови свещи / старите бяха с изгорели електроди и къса резба - незнам защо/
- диагностика - дава следната грешка : " 01087 - basic Setting Not Performent , Signal Outside Specifications"
След четене установи, че най вероятно това е дроселовата клапа. Свалих я / не беше мръсна/, чистих я. Разглобих я отзад, където е мотора и зъбните колелета - няма счупено. От руски сайт намерих стойностите на потенциометрите - с малки отклонения са така. После прочетох, че клапата се адаптира с ВАГ КОМ на 098 адрес - когато отида там и дам базови настройки - директно забива грешка - нещо не и дава да се обучи. Колата има малки обороти, когато делкото е на средата. При това положение обаче не може да се изфорсира добре - глъхне. Завъртайки делкото към края - изфорсира се горе - долу добре, но няма малки обороти. Забравих да напиша, че и температурните датчици са проверени. Мислех да купувам дросел, но извадих кабела на МАП-а колата се форсира супер и има играещи празни обороти. Сега се чудя МАП или дросел да взема и защо не дава да се обучи. При разглабянето на дросела, свалих голямото колело и подадох обороти на електромотора - върти и в двете посоки. Ще съм благодарен на всякакъв акъл. Поздрави




hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Здравейте отново и съвет за проблем с Поло 1998 г. 1.0 AER

Мнениеот hristian37 » Чет 11 окт 2018 19:36


Проблемът остава - купих от мегапартс дросел и мап - ефектът е същия..... :banghead :banghead


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Здравейте отново и съвет за проблем с Поло 1998 г. 1.0 AER

Мнениеот ivuchev » Чет 11 окт 2018 19:58


За мап незнам ама дросел да купиш 2 ра употреба си е лудост. Извинявай колега ама тоя дето ти я е подарил много те мрази. На тая кола щом не работи добре мотора като си имаш едно на ум че е подарък почваш - компресия , свещи кабели, бензинова помпа , регулатор абе кво се сетиш може да са хиляди неща , а ако предишния собственик я е карал душманси без да обслужва, моя съвет е НАДИН


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Здравейте отново и съвет за проблем с Поло 1998 г. 1.0 AER

Мнениеот hristian37 » Пет 12 окт 2018 19:42


Прав си.........купето е запазено и мотора не чука, ама оптимизма почва да ме напуска.....



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта