Поло АЕХ 1.4, 1997г. - Посока на гориво за смяна на горивен филтър

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
blind_1
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 ное 2018 14:28
Автомобил: VW Polo 1 4 Hatch 44kw
Двигател: AEX 1997

Поло АЕХ 1.4, 1997г. - Посока на гориво за смяна на горивен филтър

Мнениеот blind_1 » Нед 18 ное 2018 15:16


Здравейте, имам въпрос свързан с подмяна на горивен филтър за VW ПОЛО 1.4, 60 к.с., АЕХ, 1997г. Филтърът е модел с равни по дебелина тръбички, които се захващат с щипки (а не със скоби) за бензиноводите. Имам чувството, че предишният собственик е обърнал филтъра за горивото. Купих нов филтър модел Champion CFF100225, на който няма означена посока на движение на горивото. Искам да попитам в каква посока се движи горивото като се гледа от задната страна на колата. Погледнах в приложените сервизни книжки, но там е посочено само да се следи за посоката върху филтъра. Поначало знам, че горивото във филтъра следва да се движи от по - овалния към по ръбатия край. Прилагам снимки и схема. Предварително благодаря!
Прикачени файлове
1.png
11.jpg
12.jpg
123.jpg




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот IvanMan » Нед 18 ное 2018 15:35


Не би трябвало да са равни тръбичките:
Горивен филтър CHAMPION CFF100225
височина: 161,5 мм, външен диаметър: 60 мм, проточен филтър, входящ отвор-: 11 мм, изходящ отвор-: 7,8 мм


Потребителски аватар
blind_1
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 ное 2018 14:28
Автомобил: VW Polo 1 4 Hatch 44kw
Двигател: AEX 1997

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот blind_1 » Нед 18 ное 2018 16:56


Странна работа. Замерих отворите и действително са еднакви, както на дължина, така и на ширина. В един руски сайт пише, че са еднакви, но в повечето има разлика. Това според мен няма особено значение, тъй като филтъра влиза и в двете посоки. Идеята е да разбера накъде тече горивото без да пускам помпата с изваден филтър. Най - добре е някой колега да прати снимка на неговия филтър ако има налична или схема на тръбите на бензина. Доста лаишки проблем, за което се извинявам предварително.


Потребителски аватар
blind_1
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 ное 2018 14:28
Автомобил: VW Polo 1 4 Hatch 44kw
Двигател: AEX 1997

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот blind_1 » Пон 19 ное 2018 15:01


Оправено. Днес видях абсолютно същата същата кола като моята и помолих собственика да погледна филтъра. На снимките горе съм го сложил наобратно. Като се гледа отзад, бензина следва да се движи отляво - надясно. Говорих с магазина от който купих филтъра. Въпреки, че няма означение за посоката на горивото вътре в него, ме посъветваха широката част на филтъра (с ръб като на консервна кутия) да се свърже с маркуча, отвеждащ към мотора, а облата част на филтъра да се свърже с маркуча към помпата. Така и направих. Сега широката част на филтъра сочи задна дясна гума, а по грешния начин сочи задна лява. Темата може да се приключи. Благодаря!


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот Spas » Пон 19 ное 2018 15:12


Как може да си купуваш филтър без посока? Разликата между ментетата и качествените филтри не е чак толкова голяма, а ако този почне да разгражда парченца от хартията и да тръгнат по системата, което съм го виждал, ще страдаш много....Колко струваше тоя филтър?


Потребителски аватар
blind_1
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 ное 2018 14:28
Автомобил: VW Polo 1 4 Hatch 44kw
Двигател: AEX 1997

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот blind_1 » Пон 19 ное 2018 15:33


Моделът е Champion CFF100225. Предишният и по - предишният са същите. Писах днес на Federal Mogul да ми отговорят защо липсва стрелка (изпратих и серийния номер за проверка), ама отговорът ще е поне след 2-3 седмици. Лошото е, че нямат официално представителство у нас. Около 14-15лв. струваше филтъра. Незнам дали мога да пиша магазина, за да не правя реклама, но поначало е един от най - големите и внася уж официално "Champion". Пазарувам от него от около 8г. всичко, което се наложи и досега не съм попадал на ментета. Прегледах и няколко оферти на филтъра от чужди сайтове. На нито един от този модел няма посока, а партидния номер на моя и тези в интернет е един и същи (това последното не е критерии, щото е просто един стикер).


sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: Посока на гориво за смяна на горивен филтър за Поло АЕХ 1.4, 1997г.

Мнениеот sebulba1 » Пон 19 ное 2018 15:39


Пиши на "Руди-96" те са официални вносители и ако не се лъжа първите представители на марката за България.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта