Polo 1.4 tdi 2006г - теч на масло и загуба на антифриз

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
lyuboo
Мнения: 146
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 22:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Polo 1.4 tdi 2006г - теч на масло и загуба на антифриз

Мнениеот lyuboo » Чет 22 ное 2018 19:15


Здравейте колеги. Имам голям проблем с колата на жената,която я взехме преди има няма 2 месеца.
Колата е polo 9n3 1.4 tdi 2006г.
Проблема е следния:
След покупката сменихме масло,филтрите и след около 2 седмици се появи теч на масло- на снимката съм показал къде беше теча. Сложих зелената скобичка която съм заградил на снимката и тече оттам спря. Снощи пак ми светна и индикацията за антифриза,беше на минимума. Като я взех беше на минимума, но допълних малко. Като сменям ремък,ролки водна помпа ще сменя и него другата седмица. Като вдигнах капака снощи антифриза беше пак на минимума и забелязах че има и теч по двигателя и ми се струва че е масло и май е от гарнитурата. Възможно ли е като съм сложил зелената скоба да се е създало налягане и да избие чак от гарнитурата.
Какво ще ме посъветвате какво да правя и къде да я карам,че съм от Сливен,а тука само специалисти.
SmartSelect_20181122-190253_Gallery.jpg
SmartSelect_20181122-190324_Gallery.jpg




BlackSpot
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 20 фев 2009 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Polo 1.4 tdi 2006г теч на масло и загуба на антифриз

Мнениеот BlackSpot » Вто 27 ное 2018 22:29


Привет колега, аз съм с Шкода Фабия, но със същия двигател може би като твоя(BNM).

На първата снимка, това не е маркуч за масло, а за нафта. При мен около 60к км почва да се напуква, около скобите, най-вероятно заради вибрациите на мотора. Просто трябва да се следи и да се сменя на време :)

Поздрави!
п.с - за втората снимка нямам представа, но ще следя, ако споделиш развитие по нея

Последна промяна от BlackSpot на Чет 29 ное 2018 22:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Polo 1.4 tdi 2006г теч на масло и загуба на антифриз

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 28 ное 2018 15:18


Хааа.. и при мен- същия маркуч... колата беше на 6 години когато сменях маслото, майстора дето сменя маслата го видя, яко напукан нацепен,капеше нафта, смени го, а за гарнитурата незнам. Следя... Да не улива горе от уплътнението на капака на главата?!?!! Това на гарнитурата дето си снимал мокрото сигурен ли си масло ли е, или нафта.... :gruebel



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта