Polo 9N 2003 - Ниско налягане на течността за чистачки

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vampir_99
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 15:39
Автомобил: VW Polo 9N 2003
Двигател:
Местоположение: град Лясковец

Polo 9N 2003 - Ниско налягане на течността за чистачки

Мнениеот vampir_99 » Съб 01 дек 2018 17:17


Здравейте,колеги!Първо се извинявам,ако не съм си формулирал правилно името на темата,но точно това е проблемът ми.Поради това,че времето навън не е много благоприятно за ремонти,искам да ми дадете насоки къде да търся проблемът,за да се отстрани най-бързо.Проблемът е следният:Пръскалките за предния прозорец и задният прозорец на VW Polo 9N 2003 имат слабо налягане.Пръскат точно на нивото на чистачките,когато са изключени,в най-долно положение.Предните пръскалки са ми отворени докрай,тоест да пръскат възможно най-много течност.Аз се съмнявам в няколко неща:Слабо налягане от помпата,спукано маркуче от помпата до пръскалките(маркучето на предния капак,където отива към предните пръскалки е облепено с тиксо,така я купих).Течността не ми е замръзвала,защото и като беше по-топло времето,пръскалките пръскаха по същия начин.Ако можете обяснете ми от къде е прокарано маркучето което тръгва от помпата и отива до пръскалките,защото аз не мога да видя нищо,виждам само нещо като тройник,който обединява предни и задни пръскалки,но само дотам.Ако проблемът е в помпата,трябва доста неща да се разглобят,за да стигна до нея,знаете-казанчето е долу под левия фар и не се вижда,вижда се само гърловината която стига до казанчето.Благодаря предварително на отзовалите се!




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 01 дек 2018 17:40


Aко е ползвана немаркова течност за чистачки се получават отлагания по дюзите, в резултат не пръскат както би трябвало. Почисти първо тях, преди да се вкарваш в голям сценарии.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vlado_tonev » Съб 01 дек 2018 19:56


Търси някоя снадка да не се е извадила


vampir_99
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 15:39
Автомобил: VW Polo 9N 2003
Двигател:
Местоположение: град Лясковец

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vampir_99 » Съб 01 дек 2018 21:45


Там е тя,че нищо не се вижда.И не мога да разбера откъде са прокарани маркучетата,за да ги проверя.


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот Pinto_mm » Пон 03 дек 2018 9:51


Извинявам се, че се включвам в темата на колегата, но се касае за същият модел Поло. Не ми работи задната пръскалка и не знам къде и как да търся проблема. Изглежда има нещо запушено, защото като включа задната пръскалка никъде не виждам теч.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот kris11 » Пон 03 дек 2018 11:56


vampir_99 написа:Там е тя,че нищо не се вижда.И не мога да разбера откъде са прокарани маркучетата,за да ги проверя.

От помпата по левия калник вътре в двигателния отсек, нагоре към капака. Виж да не е пречупен маркуча точно в мястото на сгъване при отваряне /затваряне на капака. Маркуча се премачква и оттам няма налягане. Продължава вътре в капак и с тройник отива към дясно пръскало.Поне няма тапицерия за да затрудни огледа. Може и помпата да не дава добро налягане - вдигаш на бордюр ляво колело и се напъхваш отдолу. Вижда се моторчето.Трудно се вади куплунга защото не е ваден с години. Помпата се нанизва в съда с гумен уплътнител. Вадиш помпата и промиваш съдчето / Кутрт е писал от некачествена течсост проблеми. Имал съм случай преди години с такава на Ароматик - станала на слуз около смукателя.
Так където пишеш ,че е обвит маркуча с тиксо - развий го и виж какъв е проблема. Може да има спукано и оттам да пада налягането.
За задната маркуча върви по левия праг под пл. кори-в багажника и тръгва нагоре към лявата гофра на капака. Преди това има снадка - може да е извадена и да полива багажното. Горе в маншона също може да е пречупен маркуча /гофрата освободена и назад напред оглед. За това Поло не знам как е реализирано дали няма пак тръбичка в моторчето, може и пръскалката да е запушена.


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот Pinto_mm » Пон 03 дек 2018 14:54


А такъв гофриран маркуч продава ли се по магазините. За предните ми чистачки беше скъсан, но не намерих никъде такъв и се наложи да бъде "побългарен"


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот kris11 » Вто 04 дек 2018 17:25


Pinto_mm написа:А такъв гофриран маркуч продава ли се по магазините. За предните ми чистачки беше скъсан, но не намерих никъде такъв и се наложи да бъде "побългарен"

Морга


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vladovelin » Вто 04 дек 2018 18:42


На Голфа системата за миене на стъклата е един резервоар, една помпа, две посоки на въртене, разпределител за предно или задно стъкло и два маркуча съответно за предно и задно стъкло.
Ако на Полото системата е на същия принцип и колегата казва, че няма налягане нито предно нито задно стъкло причината трябва да е в помпата или разпределителя - те са общи за предно и задно стъкло.
Така мисля аз.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 05 дек 2018 0:15


На тия полота така е направена задната пръскалка, че да се задръства през 2 седмици. Моята 5 пъти я отпушвах, накрая се отказах и спрях да я ползвам... Поне предните са направени както трябва, обаче и аз имах такъв проблем- докато се сетя защо няма налягане там- имал съм пробив в сгъвката на маркуча точно до пантата на предния капак, и го видях, когато започна да пръска по хората на тротоара вместо по стъклото.... :mhihi . проблема го реших с тънка втулка и термошлаух. вече 4 години нямам проблем там, а задната си е запушена..... :beer


vampir_99
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 15:39
Автомобил: VW Polo 9N 2003
Двигател:
Местоположение: град Лясковец

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vampir_99 » Нед 09 дек 2018 16:33


Здравейте,колеги!Дълго време не бях отварял темата,за да видя дали има отговори по въпросът ми.Днес видях,че сте писали и проблемът ми е точно там,където се сгъва маркучът до чантата на предния капак.Развих тиксото,и видимо нямаше спукване.Запалих двигателя,пуснах помпичката и точно там където беше тиксото почна да пръска течност за чистачки и то доста сериозно.Сега ми е ясен проблема само трябва да си намеря някаква тънка тръбичка и ще се оправи проблема,обаче за задната тя поне преди пръскаше малко сега изобщо не пръска и може би се е запушила.Тя не ми е толкова важна,важни са ми двете пръскачки на предния прозорец да пръскат.Благодаря на отзовалите се. :)


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 10 дек 2018 15:03


Също да добавя- При "ремонта" на маркуча за предните пръскалки- втулката е част от антена от Лада. :Mr Green Fun
Доста стабилно я стъргах с едра шкурка, за да не се изхлузва. После сложих отгоре май беше 8мм термошлаух доколкото помня, НО се появи проблем- при пускане на пръскалките първо чистачките мятат 2 пъти на сухо и чак тогава започва да пръска. Та свалих тая втулка, омазах я със силикон, омазах и маркуча. Отгоре 3 ката термошлаух, нагрях го да свие, и после я оставих на слънце колата-а и поне 3 дена не пусках пръскалките после, за да може там всичко да изсъхне. След това всичко си заспа..


vampir_99
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 15:39
Автомобил: VW Polo 9N 2003
Двигател:
Местоположение: град Лясковец

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vampir_99 » Пон 10 дек 2018 17:44


Пипкава работа..то като ще е така да взема да пусна едно ново цяло маркуче и да знам че няма да има проблеми за в бъдеще.То не е казано че трябва да е гофриран и същия като сегашния.Ще го измисля тея дни как ще е,аз не ми се е налагало до сега да ползвам пръскалки,защото карам градско.


vampir_99
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 15:39
Автомобил: VW Polo 9N 2003
Двигател:
Местоположение: град Лясковец

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот vampir_99 » Пон 24 дек 2018 18:31


Добър вечер,колеги!Преди всичко,пожелавам на всички Весели Празници!Сега по същество.Днес реших проблемът със спуканият маркуч.Видях къде точно е спукан маркучът,взех тефлонова лента,обвих обилно и след това отгоре облепих с изолирбан.Сега пръскалките си имат налягане.Имам само един въпрос.При мен пръскалките пръскат "на капчици",а не на струя.Не знам дали ме разбрахте правилно,просто искам да знам дали така си пръскат или трябва да е на струя.Съветвахте ме да си почистя пръскалките,но това не съм го направил все още.Иначе и двете пръскалки са настроени по еднакъв начин и двете си пръскат абсолютно еднакво,без разлики една от друга.Единствено задната пръскалка ми се струва че пръска малко слабо,но не е толкова голям проблем.Но поне задната пръскалка си пръска "на струя".По-важни са ми предните пръскалки.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ниско налягане на течността за чистачки Polo 9N 2003

Мнениеот kris11 » Вто 25 дек 2018 11:39


при теб предните пръскалки за тип мъгла.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта