Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 12 яну 2019 17:54


Здравейте колеги. Днес с един колега от завода се помъчихме да му сменим крушките на километража, че не свети, ама с риск да не строшим нещо решихме да оставим за утре.Пък и нямаше време. Та да ви питам някой знае ли как се сменят- сваля ли се таблото, и ако да- как? Благодаря предварително... :beer




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Мнениеот kris11 » Нед 13 яну 2019 18:33


как без да свалиш таблото ще сменяш лампи Кабелния сноп не е не е дълъг и може на място за се свалят , ако знаеш какво правиш..За по- лесно разкачаш куплунга и таблото в скута. става като поръчаш от Китах=й , но идват след около месец, но не изкарват много.Вариант е да насадиш Лед лента или бели светодиоди през резистор.
Пробвах с тези Лед , които са в цокъл на орг. лампа - каерат ден до пладне. 2011 налепих бели светодиоди по 4 на лампа + резистори - досега си светят без проблем на Шарана . Площадките на лампите са големи и търпят запояване. На Г3 то на покойната ми съпруга пак бях налепил бели светодиоди
То и 2Ф ма 2 лампи за таблото за осветление на таблото.. А пък и какво те бърка сваляна на табло - ни волан се сваля ни нищо


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 14 яну 2019 23:41


Питам, защото на някои от по дъртите коли можеше да се бръкне отзад изпод таблото и да се сменят на място. На тико, на стария матиз, на едно сузуки така ставаше, и си помислих, че може и на старото поло така да става, ама явно не. А и не знам там кое трябва да се свали, за да изкарам таблото и има ли някакъв чалъм, че да не потрошим пластмасите.. То тая работа остана за събота, та тогава ще го видим. Поне някой знае ли крушките какви са.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Мнениеот kris11 » Пон 21 яну 2019 13:32


Питаш за нещо дето съм го правил преди 8-9 г.От ЛЕД със цокъла на оригиналните лампи не съм доволен. Бързо се предадоха /хем имам отделно регулатор в самото табло / така, че не е от високо напрежение да дават фира/.
Около самото табло има пластмасов кожух на щипки дали име винтове не помня.

П.П. Ако поръчваш от Алито - пусни 1 линк


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Polo 2F- смяна на крушките на километража.

Мнениеот vladovelin » Пон 04 мар 2019 16:39


Днес правих тази манипулация на голфа.
Отляво на ключа за фаровете се сваля една пластмасова капачка.Бърка се с пръст отляво на ключа за фаровете и се натиска едно чопче. Ключа се освобождава и леко се изтегля навън без да се пипа букс ата
С кабелите.Под него в десния му край се вижда винт за крастата отверка.Сваля се винта. В дясно на таблото се снема една пластмасова капачка.Под нея е вторият винт за кръстата отверка.Тези два винта държат рамката на таблото.Внимателно се откопчава рамката с джобно ножче и се изважда/ първо горния край има закопчалки/.Под рамката се намират два винта за кръстата отверка ляво и дясно. След тяхното развиване, таблото леко се издърпва и в горната му страна се намират две крушки за осветление На уредите.
Снемат се като се завъртат на 90 градуса наляво и се изтеглят.
След поставяне на нова крушка се включват габарити за проверка дали лампата е поставена добре.
Въпреки че само цокъла е достъпен , се забелязва дали лампата свети вътре.
Крушките не бяха изгорели, но сложих две нови 12v 2w . Цената им е 2лв.
При тях се разхлабват пластините, които ги държат към платката.
Сглобяване по обратния ред.
Така е за голфа.При Поло предполагам е подобно.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта