Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
misho189
Мнения: 47
Регистриран на: Пет 04 мар 2005 17:38
Автомобил:
Двигател:

Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот misho189 » Нед 10 мар 2019 14:26


Здравейте колеги. Имам следния проблем с чистачките, като дръпна лостчето, чистачките тръгват, но вода не пръскат и не се чува попата изобщо. Като натисна лостчето за задната чистачка не се случва нищо, само релето цъка, но нито заднатачистачка мърда , нито дюзата пръска. Проверих двата бушона 4 и 5 и релето 19, но всичко е ок, също пуснах директно 12 волта на помпичката за течността начистачките и си тръгна, значи не е изгоряла. Съмнявах се в лостчето, но всички степени на чистачките си работят. Изчетох всички подобни теми тук във форума, но не успях да намеря решение на проеблема.
Ако някои се сеща за решение ще съм благодарен.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот kris11 » Нед 10 мар 2019 21:51


Рови в лоста. Може да има отлепена точкова заварка на медната оплетка за задната ч. или нагорели контакти


Потребителски аватар
misho189
Мнения: 47
Регистриран на: Пет 04 мар 2005 17:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот misho189 » Съб 16 мар 2019 11:19


Здравейте колеги, да споделя какво стана с моя проблем. Благодарение на колегата kris11, за което много му благодаря, смених лоста за чистачките и сега пръскалките и предните чистачки работят. Остана само задната чистачка, която все още не помръдва, въпреки че чувам как релето цъка, когато натисна лоста в позиция за задна чистачка. Намерих работещ друг мотор на задната чистачка и просто го закачих на мястото на моя, но пак нищо не се случва. Проверих и кабелите под гуменото съединение на задния капак, които отиват до мотора, но те си бяха непрекъснати и всичко изглежда наред.
Ако някой се сеща какво друго бих могъл да проверя ще съм много благодарен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот kris11 » Съб 16 мар 2019 18:12


misho189 написа:Проверих и кабелите под гуменото съединение на задния капак, които отиват до мотора, наред.
Ако някой се сеща какво друго бих могъл да проверя ще съм много благодарен.

Да бе отляво е по посока на движение е маркуча в десния маншон е кабеляка. Кабеляка може да е читав на външен вид , но да е прекъснат в маншона.
Звъни мултицет, явно не знаеш как. Намери си 2 топлийки и 1 та бучни през изолацита преди маншона и 2 рата след маншона. Като раздвижиш капака може и да има верига. :mrgreen
Не знам дали ще ме разбереш какво да правиш.

Последна промяна от kris11 на Нед 17 мар 2019 18:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
misho189
Мнения: 47
Регистриран на: Пет 04 мар 2005 17:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот misho189 » Съб 16 мар 2019 23:48


Много ти благодаря колега!
Аз точно така и там ги проверих, не само визуално:) Според мен проблема е някъде вътре в купето:) Утре продължавам с търсенето.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 6N 1995 г. 1.6, АЕА - Проблем със задна чистачка и пръскалките

Мнениеот kris11 » Нед 17 мар 2019 18:34


misho189 написа:Много ти благодаря колега!
Аз точно така и там ги проверих, не само визуално:) Според мен проблема е някъде вътре в купето:) Утре продължавам с търсенето.

Няма как да е купето и неподвижен сноп./ може ,ако има снадки и вода/. Там където има огъване на снопа е проблема.
Моторчето - остта клеясва в алуминиевия корпус яко. Влиза вода пре И пръстена остта / износва се и не уплътнява и спича остта. Провери и контактната система на моторчето за грес и изчисти пъпките, обикн . моторчето е капсуловано - нитове, Който мзнае - разпробиват се на станок, рзбчка и бинтове. Ако се скъса гарнитурката - нова - изрязва се по шаблон от мазана с грес капака. На остта под рамото 1-2 тефлонови шайби плътно по остта и грес/ използвам с молибден/ противозадираща/



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта