Поло 1.4iAEX 95 год. Двигателя на колата прекъсва

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
margatina
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 23 окт 2018 10:00
Автомобил: POLO 1 4I ГИ
Двигател: 6N AEX 1995

Поло 1.4iAEX 95 год. Двигателя на колата прекъсва

Мнениеот margatina » Съб 11 май 2019 18:59


Колеги имам проблем с моето Поло 1.4iAEX 95 год. с газов инжекцион. Първоначално прекъсваше когато карам нагоре по стръмно, но това ме дразнеше и реших да закарам колата на майстор. Сменени бяха : свещи, дистрибуторна капачка и палец, темп. датчик, кабели, бубина. И проблема си остана, да не говорим за разхода-12газ градско. Реших да изчистя дроселовата клапа (тя е със жило) свалих я и с една четка и бензин я измих отвътре, че беше бая омазана. Но като я сложих се получи следния проблем: по инерция оборотите са 1300 и чак като спра падат на 850. Внимавах и не съм бутал нищо друго. Спорет вас къде може да е проблема? Тоя дросел подлежи ли на адаптация?




fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 1.4iAEX 95 год. Двигателя на колата прекъсва

Мнениеот fluks » Нед 12 май 2019 12:10


Пробвай един трик , откачи акумулатора за 20 мин , после го закачи запали колата и я остави 15мин без да подаваш газ или каквото и да е било. Изгаси я и после виж как ще е поведението като запалиш.Но като цяло ако не се оправи работата идва от дистрибуторната капачка мисля.


margatina
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 23 окт 2018 10:00
Автомобил: POLO 1 4I ГИ
Двигател: 6N AEX 1995

Re: Поло 1.4iAEX 95 год. Двигателя на колата прекъсва

Мнениеот margatina » Нед 12 май 2019 19:24


Преди да откача акумулатота реших да покарам малко на бензин. След 50-60км ситуацията се промени - оборототе по инерция вече са 1000, което пак е много според мен. И като спра се оправят на 850. Установих, че на бензин двигателя не прикъсва, както на газ което ме навежда на мисълта че свещите не стават (макар и сменени). Според вас тия обороти как се свалят?


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 1.4iAEX 95 год. Двигателя на колата прекъсва

Мнениеот fluks » Съб 18 май 2019 8:25


От дроселовата клапа регулиране на жилото или от дистрибуторната капачка , а това което ти казах се казва обучаване на дроселова клапа , иначе колата си го прави самостоятелно след около 30-40 км каране , ако ти прави проблеми на газ само с оборотите , няма да са свещи а ще са инжекторите или не точна смес на газ - въздух. Погледни си въздушния филтър , дроселова клапа или иди на газаджия да я погледне , също може ако е баран дистрибутора да е изместен.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 126 госта