Почистване на дроселна клапа !

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo и Fox
Потребителски аватар
zografski
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001

Re: Почистване на дроселна клапа !

Мнениеот zografski » Пет 25 авг 2017 11:11

Не знам на 1.6 къде е TPS-а, просто го казвам да си има 1 на ум, понеже после става тегаво! Аз лично никога не свалям дросела и си успявам доста добре да го почистя, като цяло проблема при задръстването е до клапата, няма много смисъл да бъркаш много навътре. При запалена кола няма да бута клапата до край, до 6к оборота, само по самата клапичка и оста, аз поне така чистя мойта, първо на загасен двигател хубаво, накрая я паля и впръсквам леко и дозачиства самата клапа, няма да бърка навътре(това не е задължително, ако иска може и да не го прави на запален, лична преценка, тва го правя за да влезе от препарата в дросела на запален мотор). Инак да, като цяло 1 път е достатъчно за годината, аз мойта я чистя с прането на въздушния филтър и почистването на дебитомера, тия 3 неща ги правя заедно за най-добър ефект и най "свеж въздух".
Колкото до адаптацията, единствения вариант при който няма да му трябва, е когато дросела е електрически и се адаптира сам при даване на контакт, аз лично се съмнявам при него да е такъв, др вариант е да кара 100тина км в адаптивен режим, аз лично не го предпоръчвам, най-добре да се зададат фабричните настройки с VCDS или др софт.
Само не разбрах колко по голям ефект иска да постигне колегата и има ли проблем колата, че си мисли, че с това
повторно упражнение ще го излекува? Ако му играят оборотите след 1вото чистене и ако не е адаптирал, може да е от това, но ако всичко е наред, няма какво да се занимава според мен до смяна или пране на възд. филтър.

cocainco
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на дроселна клапа !

Мнениеот cocainco » Пет 15 сеп 2017 22:14

Голф 4 1.4 2001г. - Оборотите играят и гасне дори в движение понякога.На компа ми дава някаква грешка в ЕГР. Но мисля че има и проблем със самата дросел клапа.С почистване на клапата ли да започна, надявам се да не се стига до смяна.Или поне само ЕГР да сменя.Моля приемам съвети, че много ми е мил Голф-у

Върни се в “Polo, Lupo & Fox”