Формула 1, Сезон 2018

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 15 апр 2018 13:09


Интересно състезание.




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Lupender » Нед 15 апр 2018 13:42


Верстапен наистина няма поправяне... тотален разрушител... Но, като се абстрахирам от емоциите, едно е видно - трите отбора в състезателно темпо са много близо един до друг, като разликата идва от различните конфигурации, понеже болидите са с различни характеристики. Иначе горе-долу нещата са на кантар. Това е добре и обещава интересен сезон и още по-интересен развой. Най-много се кефя, че се вижда, че Хамилтън не е чак такъв файтър, особено когато не стартира от пол. Пак жалко за Кими - използват го като пушечно месо на амбразура заради сопола Фетел... И накрая - браво на Ботас, че показва постоянство и не се поддава на напрежение - както когато беше отзад миналото състезание, така и днес когато беше отпред - и в двата случая прояви здрав разум.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Spas » Пон 16 апр 2018 8:49


Честно казано аз не мога да скрия разочарованието си от това пъпчиво леке VerSTUPID! Ботас, Сайнц, Рикардо са на светлинни години от него. На него сега не му дреме, но нямам търпение някой ден да влезне в битката за титлата, да се укроти и някой млад кретен, като него, дето не му пука, да го торпилира 2-3 пъти и да му излезнат нови пъпки от нерви....пууууу, крушата не е паднала никак далеч от дървото!


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Barboukov » Пон 16 апр 2018 10:35


Щетите по колата на Фетел са били твърде много, за да запази темпо и позиция пред Хълк и Ало. Рикардо Адами първо му е казал да се бори, но два завоя по-късно инструкцията е била да докара колата до финала в зоната на точките.

Ех този Макс.

Вече съм на мнение, че за да няма изненади с колата за сигурност, отново трябва да забранят влизането в бокса, но само в първата обиколка при SC режим. Не е справедливо SC да излезе, когато 2ма пилоти са минали подхода към пита и това да облагодетелства други.

Знам, че ще ме упрекнете, пе тези ми думи идват след провал на любимия пилот в такава ситуация, а когато той е печеливш от нея не казвам нито дума. Така е, да. Просто тази ситуация ме накара да се замисля кое е правилно и кое не.

И както каза Алонсо: Не е честно състезания да се печелят в неравностойни битки.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Spas » Пон 16 апр 2018 10:45


Къде била колата за сигурност, кой минал, Мартооо, това е шанс. На Ферари стратезите са толкова зле понякога, че въобще няма да им светне лампата! Фетел беше 2-ри, 10-ти да излезне с чисто нови гуми и тази кола, мога да ти кажа, че щеше да е на подиум. 100%


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Lupender » Пон 16 апр 2018 10:57


И аз мисля, че тези идеи с "минималистичните стратегии" не отчитат в достатъчна степен фактора гуми. Уж говорим за спорт, което предполага стремеж към максимална бързина, а не се отчитат обстоятелства като потенциална кола за сигурност, като в Шанхай тя е повече от 60%! Стратегиите и на Мерцедес и на Ферари бяха пълен абсурд, особено с Кими. Правилата са еднакви за всички, макар да предполагат и доза късмет. Факторът Верстапен също не беше отчетен от стратезите на топ отборите. Фетел пък в стремежа си да затваря траекторията на Райконен му съсипа възможността за оптимална траектория в първия завой, сякаш нарочно, въпреки заявлението си, че иска да завършат и двамата на подиума... за което трябваше да му издърпат ушите. Нито в Мерцедес, нито във Ферари, нито в Ред Бул виждам отборния дух. Всичко се върти около ЕГО-то на пилотите... за което според мен основна заслуга имат тримата най-големи наглеци - Алонсо, Хамилтън и Фетел... затова младите келеши вървят по същия път. Стигнало се е до там, че Хамилтън да диктува условия на отбора! На отбора с най-големия бюджет, нещо повече - на отбора в който Лауда е един от шефовете... Това не го разбирам!


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот xalerrelax » Пон 16 апр 2018 11:05


Като фен на Мерцовете , дълбоко съжалявам, че черното момче е в този отбор.
Бих искал да гледам друг тип пилот.
За мен е прекалено скучен.
Бях чел преди време някъде, че бил страхотен "файтър".
Аз изобщо не виждам такова нещо в него или просто фактора пилот, силно намалява.
П.п . И как цирика по радиото.... :stumm


padrino
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 01 юли 2011 12:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот padrino » Пон 16 апр 2018 14:20


като бивш фен на формула 1 ще кажа, че за мен, този спорт пострада много през последните години. Всички опити, да се "уеднаквят" отборите, като се постави лимит за броя на използваните двигатели, както и останалите наложени ограничения, дето измислиха.. доведе до там, че пилота са превърна в администратор на колата, по време на състезанието.. никой от настоящите пилоти не може да си помисли да кара на пълна газ през цялото състезание, защото ще остане без гориво 10 обиколки преди финала.. така че, дават 100% на старта.... после следва откъсване на първите няколко коли... и минаване на круйз контрол до последните обиколки.... За мен, който помни състезанията през 90-те години.. днешната формула е просто един виц. Що се касае до постъпката на Верстапен... да, тъпо постъпи... но такива случки имаше много през 90-те години... и си е част от състезанието.... реално Редбула си беше доста по-бърз от ферарито в този момент....


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Ludia » Пон 16 апр 2018 15:46


Верстапен няма да го кометирам, съгласен съм с това което казахте по-нагоре.
Колкото до Ферари - без да искам да съм хейтър, според мен сами се победиха с тази стратегия. Питуола успешно спаси отбора си (пилоти и механици) от победата.
Съгласен съм и с Мартин за форсмажора - SC. Трябва да се вземе решение как този фактор да е еднакво удобен или неудобен за всички пилоти на пистата. Уж VSC щеше да е част от решението, но явно не е.

Изпреварването на Фетел от Алонсо - въпреки че получих оргазъм, трябва да призная че приложената агресия беше малко в повече, но го отдавам на адреналина и на пренавиването. Все пак последните 3 години АЛО виждаше Ферари само в огледалата при веещи се сини флагове.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 16 апр 2018 18:47


xalerrelax написа:Като фен на Мерцовете , дълбоко съжалявам, че черното момче е в този отбор.
Бих искал да гледам друг тип пилот.
За мен е прекалено скучен.
Бях чел преди време някъде, че бил страхотен "файтър".
Аз изобщо не виждам такова нещо в него или просто фактора пилот, силно намалява.
П.п . И как цирика по радиото.... :stumm

Дали трябваше да остави малкия да го удари. Файтър си е от едно време, сега не му е времето за битки с торпедо с перде, защото резултатът е плачевен. В това състезание, както и в първото стратезите на мерцедес се издъниха много сериозно. Първо с менажирането и избора на стратегия още на старта. Пуснаха радио от стартовата решетка и там Хамилтън изказваше съмнения че ще може да се изкара с един бокс състезанието. Видя се на какво приличаше задна дясна гума на Ботас 25 обиколки преди финала. Втора грешка е, че не го вкараха в бокса при колата за сигурност, ако са можели, но мисля че той не беше минал. Вярно, нямаше комплект нови гуми, но все имаше нещо на 3-4 обиколки.
В Австралия не сметнаха правилната дистанция от Фетел при ВСК, кара колкото може и изпълнява каквото му кажат.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Ludia » Пет 27 апр 2018 15:44


Верстапен пак размества обезопасителните съоръжения.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Ludia » Нед 29 апр 2018 16:08


Верстапен = Малдонадо


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 29 апр 2018 16:17


Изключително сбъркано състезание.
Ред Бул отново забавляват масите.
Докога ще го търпят тоя Верстапен?
Криволичи като на пет ракии по пистата.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот 110afn » Нед 29 апр 2018 16:27


Тези улични състезания за пореден път доказват колко са безсмислени и са пълна рулетка
Пъпчивия право в торо росо да заминава
Хамилтън спечели без нито едно изпреварване за цялото състезание


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Формула 1, Сезон 2018

Мнениеот Кайзен » Нед 29 апр 2018 16:45


Изображение



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта