Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот Persefona » Вто 09 ное 2010 13:02


Малко резултати:
Х и Е до 1600сс:
Изображение

Х и Е над 1600сс:
Изображение

А и N до 1600сс:

Изображение

А и N над 1600сс:
Изображение




Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот Persefona » Вто 09 ное 2010 13:49


Малко снимки от мен:
VW:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Non VW :Mr Green Fun :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А ето и снимки на сивата единичка, по която Краси така се е прехласнал mhihi :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Целият албум е тук:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =764999497

П.П.: Краси, не знам дали си видял времената на Пламен от самото състезание в неделя :shock
Най-доброто му време е с 3 секунди по-добро от най-доброто на тренировките в събота :screwy и разликата между неговото най-добро и това на Виденов ( с Mercedes-а) е 3 десети :lol:
Това дали е от пържолите с бира или от това, че се върна с повече гума по сликовете, отколкото като излизаше на пистата? :lol:


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот neon » Вто 09 ное 2010 14:03


Видях го още на пистата. Обаче Виденов е пред Пламен без значение какво време е дал. Досега обаче Пламен винаги подобрява значително времената си от тренировките в самото състезние.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот paco » Сря 10 ное 2010 11:04


Здравейте всички

Искам да изкажа благодарност към екипа погрижил се за мен и автомобила през тези два дни. Краси (neon)...отново перфектна работа и настройки на окачване, геометрия и гуми :bowdown . Пловдивската група Вяра (Persefona), Жоро (Kasapina) и Анастас (anastas) се включи отново и всичко ставаше по-лесно и по-бързо в бокса а тоз последния индивид направи и страхотни прАжолки на скарата в събота :applause: . Благодаря колеги :обичам ви

Като цяло нямахме проблеми с автомобила. В четвъртък минах при Дунев на кантара за да оправим баланса на колата разместил се от развита гайка на койлоувър на Калояново II. По късно на околовръсното стана ясно, че колата продължава да лющи 2бара буст и вечерта се оказа, че новия гейт на Тиал е дошъл с не затегнати болтове. От 6бр. на капачката бяха останали само два :? отстраних проблема. В петък на тестовете на "Сапарева баня" на път за Гърция, разхлабен обезвъздушител стана причина за пропадане на педала на спирачката, но нищо сериозно.

Събота..първа тренировка/ квалификация.
Никога не бях карал на Серес...широко, много бързо и технично трасе :shock Със сигурност не е върха на сладоледа , но както каза Румен Дунев "за нашите разбирания" е уникална. Така и не намерих ръитъм и треактория, но видях за каво иде реч. Време 1.39 далеч не добро, но това е.
Втора тренировка. Успях да избегна трафика и направих 6-7обиколки. Влизане в бърс бокс за измерване на температура и налягане в сликовете и пак 3-4обиколки. Време 1.37 стигнало ми едва за стартова позиция 11.
Неделя...подготовка на автомобила. камерата ми отказа преди старта и Вяра сложи фото апарата си да снима вътре за да има все пак някакво видео. Позицията ми беше добра в смисъл, че имах пролука в която да изпреваря на старта двете лади пред мен. Така и се получи...отворих повече завой К1 и К5 където бях изпреварен от ладите , но лесно се справих с тях само за няколко завоя. На втора обиколка задминах и Божилов със Селика-та и започнах да гоня предните. Към момента се движех на 3-та позиция в Х4, но за 8-ма обиколка отворих прекалено завой К3 и задна дясна гума попадна на тревата. Завъртане с 123km/h на пълна газ и колата тръгна към стената на завоя. Закачих отпред в ляво и продължих веднага. В този момент бях задминат от Владимир Илиев с Митсубиши. Продължих с надежда да не съм засегнал воден радиатор. Обиколка по-късно температурата се нормализира, но започна да влиза сив дим от пред в купето...калника опираше в слика и се наложи да карам сейфти за да финиширам. Намалих темпото и завърших всички 12 обиколки.
Това е ...4-то място в Х4. Време 1.33 :D
Изненадата дойде когато на награждаването извикаха за купи и завършилите на 4-то и пето място. :shock ...малко суматоха докато намеря пътя за балкона и така.
Пускам култова снимка след тази изненада.
Ще обработя видеото до ден-два и ще го кача, че е 3,7Gb.
Прикачени файлове
IMAG0188 resize.jpg

Последна промяна от paco на Сря 10 ное 2010 22:51, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот paco » Сря 10 ное 2010 11:10


Данните от даталогера:

Минимална скорост:81,2km/h
Максимална Скорост: 219km/h
Претоварване при старт: 0,9G
Отрицателно претоварване при спиране: -0,98G
Странично претоварване в ляв/десен завой: 1,32G
Прикачени файлове
Analysis - Serres Race P.Angelov 65.jpg


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот dobrin » Сря 10 ное 2010 12:25


:bowdown
Страшен си! Евала за всичко, което си направил и за начина, по който абсолютно обективно отразяваш всяка конкретна ситуация! Успехи и за напред.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот paco » Сря 10 ное 2010 15:38


Марка: VW
Модел: Golf2 1800cc 16V Turbo Quattro
Година на производство: 1989
Група/Клас: X4
Хомологация номер: Паспорт на БФАС

Допълнителна информация:
Автомобила е подготвян над три години за да се превърне в това което е.
Подготовка на купето , най-пълен ролбар и с всички възможни тръби, усилване на ключови места по купето.
Носачи на унибали отпред и на полиуретан отзад - всичко собствено производство.
Окачване XYZ с 30 степени твърдост и корекция на височина/баланс на автомобила без натягане на прожините.
Усилени главини с шпилки 14мм.
Поръчкови полуоски.
Джанти 10бр. Compomotive 17”/8J/ET15
Спирачки отпред XYZ 6-бутални с ротор 330мм х 32мм
Спирачки отзад Brembo 4-бутални с диск 280мм х 28мм
Педал бокс с баланс бар и спирачни помпи Willwood
Хидравлична ръчна спирачка Compbrake
Нови метални спирачни маркучи и нови магистрали.
Седалкa Sparco –хомологация до 2012
Колан TRW - –хомологация до 2015
Арматурно табло с алкантара
Табло/даш борд Race Technology Dash2 + Дата логер DL1 (5Hz-GPS, 3way 6G акселерометър) софтуер за анализ на резултатите и предвиждане на други
Централа за мотор DTA S80Pro с неограничени възможности и логване на данни
Мотор база 1.8 16V KR / Wiseco бутала , Scat H-beams биeли, глава АБФ подготвена от мен за целта, сукател и изпускател поръчка за целите, турбо Garrett GT3076, гейт Tial 38mm .....повече подробности при интерес/
Скорости 6 степанна механична
Диференциал Haldex + контролер 100:1 до 50:50

Грантирано не съм написал и половината от това което е правено, но подробности при интерес. Клиента получава и архив от над 700снимки по изработката както и съпорт за всичко свързано с автомобила.

Двигателя е мапван от DragPower на стенда в ProSpeed и измерената мощност е 277kW в режим 4x4 което се равнява около 420к.с. на вала на мотора. Агрегата е с ресурс за поне 300kW с подходящите настройки.

Автомобила е каран, ревизиран само и единствено от мен през сезон 2009 и 2010.
Резултати: Русе 2010 – 2-ро място Х4; Серес 2010 – 4-то място Х4

Цена: 14999 Euro /Договаряне/
Възможна е и продажба на всичко с изключение на мотор, скорости и електроника – попитай за цена
Местоположение: София
Контакти: 0888 94 14 61 Пламен Ангелов


Потребителски аватар
ceci4
Мнения: 885
Регистриран на: Сря 25 май 2005 20:09
Автомобил: VW Golf V TDI 16V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Плевен

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот ceci4 » Сря 10 ное 2010 19:51


paco написа:бях задминат от Димитър Илиев с Митсубиши

Ще си позволя една корекция, става дума за баща му - Владимир Илиев, който беше с тематично декориран автомобил по случай 40 години състезателна кариера
Изображение


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот paco » Сря 10 ное 2010 22:41


Срам :oops: :oops: :oops:

Краси разправя, че две обиколки съм го държал на една и съща дистанция преди удара, но истината е, че едва ли щях да остискам. Да, гледам си времената от логера и стават с всяка обиколка по-добри, но опита си е опит и много трябва да ям преди да гоня ветерани като Владимир Илиев :bowdown:


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот neon » Чет 11 ное 2010 0:58


Тук трябва да кажа нещо, което никой не спомена. Точно след подреждането за подгряващата обиколка съощиха, че автомобила на Владо Илиев има повреда (скъсана полуоска) и ще бъде изваден от стартовата решетка, като механиците ще я сменят и ако успеят навреме той ще стартира от последна позиция от линията на пит-стопа. Естествено първо си помислих, че се бъзикат, но щом колата тръгна да напуска пистата реших да засека времето, за което ще се справят.
От момента на захождане на автомобила към техния бокс до напускането на бокса с нова полуоска минаха точно........ 5 минути. :shock :shock :shock :applause: :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Останах като гръмнат. :shock Ако Вяра не беше претичала до там и да ми каже, че действително демонтират полуоска (задна...мисля дясна) нямаше да повярвам. :shock Имах пряка видимост към бокса им, но от 50 метра. Колата се нареди на линията на пит-стопа едновременно с др. автомобили и стартира последен. Знаете на кое място завърши, така че мога само :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :applause:


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот Persefona » Чет 11 ное 2010 8:43


Да, задна дясна. Трябва да има рекорд на Гинес за най-бърза смяна на полуоска :lol:
От това, което съм виждала, за сега единствено механиците на Райконен бият по точки тези на Илиеви, защото възстановиха колата от много по-сериозни щети след търкалянето на Рали България за отрицателно време. :shock
Да си механик е работа за луди хора :Mr Green Fun

Последна промяна от Persefona на Чет 11 ное 2010 14:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот Милата » Чет 11 ное 2010 11:07


Извинявам се за закъснението, но досега нямах възможност да публикувам новината. Дано ви харесва, качих и всички снимки от темата, ако някой има против, нека ми пише, за да ги махна. Честито на Пламен и от мен! :applause:

http://www.vwclub.bg/news.php?news=146


skoda_estelle
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 18 юни 2009 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот skoda_estelle » Чет 11 ное 2010 23:05


Времето изкарано на пистата беше незабравимо!
Отново поздравления на Пацо за постигнатото. Радвам се че се запознахме, също така и с Краси(neon).
Пожелавам ви успех за в бъдеще и все така да ни радвате с перфектни коли!


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот paco » Пет 12 ное 2010 13:34


On board video
Реално надпреварата приключи за мен на десетата минута. След удара карах сейфти за да завърша а на моменти се чува и виещия звук от опиращия в калника слик.

ИзображениеP.Angelov 65 X4 Serres Race 7.11.2010

Поздрави,
Пламен Ангелов


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Писта Serres 06-07 Ноември 2010

Мнениеот Милата » Пет 12 ное 2010 13:57


Добавих и клипчето към новината :wink:



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта