Формула 1, Сезон 2017

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други

За кой от претендентите за титлата сте?

Себастиан Фетел
27
50%
Люис Хамилтън
16
30%
Нито един, но против Фетел
5
9%
Нито един, но против Хамилтън
5
9%
Друг
1
2%
 
Общо гласове: 54
Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Пон 31 юли 2017 14:15


gugun4u написа:Ферари си гонят интереса, а интереса им е титла. Ако Хамилтън трябваше да върне първо място а не 3 - то дали щеше да го направи? Можи би да... ама може би не. Друго, Райконен има ли шанс за титлата тази година - еми не. Дори да беше спечелил Монако и сега, отново нямаше да има. На фона на това защо да наредят на Фетел да го пуска? А докато всички съжаляват Райконен, пича си уреди няколко милиона и още една година във Ферари. ;)

Какво би направил Хамилтън ако е пръв, не е важно. Важното е, че с постъпката си показа, че е мъж и постави честта си над личните интереси. Свалям му шапка. За разлика от победителя във вчерашното състезание.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 31 юли 2017 15:36


К.Одаджийски написа:
Zdravko Zankov написа:Честито на Ферари за двойната измъчена победа.
Хамилтън, :screwy ,Пуснете ме напред,я ше ги опраа...
Хвалипръцко нЕбел.
П.П.Защо Ди Реста?Къде е титуляра?

Не мога да те разбера Здравко! Значи беше по бърз, видимо по бърз от Ботас и го пуснаха напред. Това, че не можа да се пребори и върна позицията на Валтери е повече от мъжка постъпка и не заслужава изобщо подобни думи

Добре де Калине,като беше "видимо по-бърз" защо не го изпревари,а трябваше да мрънячка по радиото?


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Пон 31 юли 2017 18:27


Zdravko Zankov написа:
К.Одаджийски написа:
Zdravko Zankov написа:Честито на Ферари за двойната измъчена победа.
Хамилтън, :screwy ,Пуснете ме напред,я ше ги опраа...
Хвалипръцко нЕбел.
П.П.Защо Ди Реста?Къде е титуляра?

Не мога да те разбера Здравко! Значи беше по бърз, видимо по бърз от Ботас и го пуснаха напред. Това, че не можа да се пребори и върна позицията на Валтери е повече от мъжка постъпка и не заслужава изобщо подобни думи

Добре де Калине,като беше "видимо по-бърз" защо не го изпревари,а трябваше да мрънячка по радиото?
Защото щеше да претовари гуми и спирачки, да изгори гориво. Всичко това нямаше да му позволи да ср бори с Кими. Това че е по-бърз се видя веднага като беше пропуснат напред. Отвори преднина от 7сек пред Ботас.
Въпросът за мен е защо не пуснаха Кими напред, след като беше по-бърз от Фетел. Спокойно може да се каже че спечели не най-бързия пилот.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот radotom » Пон 31 юли 2017 18:34


Ludia написа:защо не пуснаха Кими напред, след като беше по-бърз от Фетел.


Амиии... не съм убеден, че беше по-бърз :rolleyes
Естествено, всичко е в теориите на конспирациите, но мисля, че заповедите към Фетел от рода на ' Seb, avoid to use...' в последните 10 обиколки се превеждаха като 'Себ, пусни Кими да те доближи, за да използва ДРС-а като защита срещу Хамилтън' :dontknow


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: RE: Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Пон 31 юли 2017 20:00


radotom написа:
Ludia написа:защо не пуснаха Кими напред, след като беше по-бърз от Фетел.


Амиии... не съм убеден, че беше по-бърз :rolleyes
Естествено, всичко е в теориите на конспирациите, но мисля, че заповедите към Фетел от рода на ' Seb, avoid to use...' в последните 10 обиколки се превеждаха като 'Себ, пусни Кими да те доближи, за да използва ДРС-а като защита срещу Хамилтън' :dontknow
По-бърз беше, да не говорим, че го вкараха по-рано в бокса за да не излезе пред Фетел.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Кайзен » Пон 31 юли 2017 20:34


Ludia написа:След този сезон Барикело, Маса и Кими имат нещо общо.

И този сезон нарежда Фетел до Шумахер.

Наистина ли "феновете" на Ф1 искат да гледат такова каране? Нарочно не пиша съзтезание.

П.П.: Не съм почитател на никой. Гледам Ф1, защото... защото някога беше интересна. Тогава Франк Уилямс, изключително интелигентен човек, показа на всички "пилоти", че нищо не струват, като взе Вилньов и го направи световен шампион. Показа на света, че колата е решаваща. Та най-добрия мениджър работеше с най-добрия "строител" на болиди - Ейдриън Нюи. Още когато през 1996 отиде в Макларън под предлог, че не е получил позицията "директор по дизайна" в Уилямс, останах малко разочарован от него. Точно 10г по-късно, през 2006, се "продаде" на Ред Бул и реално погледнато се отказа от идеологията, която изповядваше през 1992-93.

Няма как пилот като Шумахер, Фетел, Хамилтон и други ревльовци да ми харесват. Защо, например, Хакинен не ревеше по радиото? Зашо не блъскаше другите, за да стане шампион?

Ясно ми е, че няма как да се получи, но бих се усмихнал доволно ако в края на сезона стане: двама се карат, трети (Ботас) печели.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Пон 31 юли 2017 21:10


По отношение на радиото - имайте предвид че ние чуваме това което искат да чуем. Много е избирателно. Например вечно оплкващия се от колата си Грожан, може съвсем да не е най-големия ревльо. Манипулация е това тийм радио. Избират какво точно да чуем, от кого и кога.
Самите инженери, стимулират комуникацията между пилотите и отбора.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 01 авг 2017 8:49


Ще се повторя,броя на страниците на темата расте,а това означава че сезона е интересен и коментиран.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот gugun4u » Вто 01 авг 2017 10:14


Кайзен написа:
Ludia написа:След този сезон Барикело, Маса и Кими имат нещо общо.

И този сезон нарежда Фетел до Шумахер.

Наистина ли "феновете" на Ф1 искат да гледат такова каране? Нарочно не пиша съзтезание.

Няма как пилот като Шумахер, Фетел, Хамилтон и други ревльовци да ми харесват. Защо, например, Хакинен не ревеше по радиото? Зашо не блъскаше другите, за да стане шампион?

Значението на пилота идва когато колите са с близки възможности. В историята на Ф1, често колите не са с изравнени възможности, и има случай като този на Вилньов. Но великите пилоти, освен, че често са по агресивни на пистата, често взимат точните решения в критични ситулации на пистата, успяват да изградят отбора около себе си и т.н. Аз немога да приравня Фетел и Хамилтън до Шумахер по никакъв начин. Просто защото последния имаше невероятната способност да прави неща, които никой друг неможеше да си помисли. Успя да изгради цял отбор около себе си, имало е моменти на пистата, когато нещо се случва, и буквално за секунда той прави нещо, което е на ръба на правилника, но той знае, че е в правилника. Колко пъти е карал на ръба и е показвал "невъзможни" неща е друга тема. За начина на пилотиране по време на дъжд, дори няма да отварям тема. Да, окей правил е и доста глупости, в някой от сеозните във Ферари, който и да беше в неговата кола би взел титлата, но реално точно той спомогна за създаването на тази кола. Да той беше по импулсивен и експресивен, но май с това свършва общото между него и Хамилтън и Фетел. Да Фетел се пробва да изгради и той отбор около себе си, но мисля че още е доста далече, от това което постигна Шумахер. Да и двамата имат много хъс, но той обикновенно ги води към глупости, а не до нещо гениално. Като спомена Хакинен, въпреки само 2 - те му титли, за мен след явлението Шумахер, той беше от най - способните пилоти в последните 20 години. А че и той правеше шашави неща - правеше. Онова изпреварване 2 в 1 изостанал и Шумахер още се смята за едно от най - добрите в историята на Ф1, и че 98 - а бяха измислили начин с Култард как на старта да изхвърлят Шумахер с по - бавна скорост пред по - бързи коли преди завой номер 1, така че Шумахер го отнасяха 2-3 поредни пъти от зад след старт е друга бира.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Вто 01 авг 2017 12:05


Zdravko Zankov написа:Ще се повторя,броя на страниците на темата расте,а това означава че сезона е интересен и коментиран.

Не количеството е важно, а качеството. Броя на страниците не е критерий нито за качеството на дискусията, нито за качеството на сезона.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот gugun4u » Вто 01 авг 2017 12:50


Имаме сезон с реална битка между 2 екипа за титлата и не толкова беззъб трети. Имаме доста равностойна битка в средата на колоната, няма отбор без точки. Какво повече може да искате от модерната Формула 1. Най - хубавото е, че колите не са еднакви заради ограниченията, които бяха до преди няколко години, а всяка си е специфична и силна при различни условия. Постоянно идват нови обновлени по колите, съвсем не толкова козметични. Кога скоро сме имали по - добър сезон?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 01 авг 2017 15:47


Ludia написа:
Zdravko Zankov написа:Ще се повторя,броя на страниците на темата расте,а това означава че сезона е интересен и коментиран.

Не количеството е важно, а качеството. Броя на страниците не е критерий нито за качеството на дискусията, нито за качеството на сезона.

Ами гледам имаш от 11 години регистрация във форума,издири темите за сезоните назад и ще прочетеш отново какви дискусии сме водели.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Ludia » Вто 01 авг 2017 16:02


две неща не разбирам - как се измести темата към това дали е интересен сезонът или не ?
и второ - аз лично не съм казал нито че е интересно, нито че не е интересно. Казах само че броя на мненията в една тема не определят дали тя е интересна или не
така че не виждам причина да се обосновавам или да търся стари теми и мнения
в общи линии се убеждавам за пореден път, че колкото по-малко участвам в темата, толкова по-добре.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 авг 2017 16:18


Да, защото като участваш в темата, тя расте и сезонът става по-интересен :mhihi


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2017

Мнениеот Barboukov » Вто 01 авг 2017 20:06


gugun4u написа:Имаме сезон с реална битка между 2 екипа за титлата и не толкова беззъб трети. Имаме доста равностойна битка в средата на колоната, няма отбор без точки. Какво повече може да искате от модерната Формула 1. Най - хубавото е, че колите не са еднакви заради ограниченията, които бяха до преди няколко години, а всяка си е специфична и силна при различни условия. Постоянно идват нови обновлени по колите, съвсем не толкова козметични. Кога скоро сме имали по - добър сезон?

Лично за мен 2012 и 2013 бяха по-хубави сезони. Особено оня Нюи лятото като направи ъпдейтите. А 8 различни победителя в първите 8 старта? И Малдонадо да спечели! Кога ще се види друг път такова нещо?

Този сезон ми харесва заради едно нещо - Мерцедес има по-добрия болид, а Ферари е на първо място с половин победа аванс.

Няма да забравя оня РБ7, който печелеше квалификациите с разлики, които Мерц правят сега, а в състезанията еваваха мяките на все отбор.



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта