Идеи за фотоконкурса

Раздел за снимки и фотография в памет на нашия приятел Краси - madcap

Къде да се провежда конкурсът?

Анкетата завърши на Чет 16 яну 2014 8:07

Във форума
39
78%
Във фейсбук
3
6%
Да се прекрати
8
16%
 
Общо гласове: 50
Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Идеи за фотоконкурса

Мнениеот Милата » Чет 09 яну 2014 8:07


За съжаление през месец декември не успяхме да съберем достатъчно снимки, които да отговарят на посочените условия, и няма да има гласуване и съответно фотограф на месеца :37

В тази връзка искам да попитам дали в конкурса биха се включили повече хора, ако се провежда във фейсбук вместо във форума? В случай, че няма интерес като цяло, ще го прекратим, това е най-лесното. Всякакви идеи и предложения по темата са добре дошли. Благодаря предварително на отзовалите се :wink




Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот GTI1.8 » Чет 09 яну 2014 12:18


Перфектно си е във форума,както винаги си е било.

Аз съм ЗА да си остане само във форума. :th_up


Потребителски аватар
vlad0o
Мнения: 93
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 18:36
Автомобил: Golf IV
Двигател: AJM 2001
Местоположение: Хасково/Пловдив

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот vlad0o » Чет 09 яну 2014 12:28


Ако се премести във ФБ ще стане голям спам (моля дайте едно гласче за моята снимка...) и ще се изгуби смисъла. Тук си е добре :)


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот onazi » Чет 09 яну 2014 12:29


GTI1.8 написа:Аз съм ЗА да си остане само във форума. :th_up

Аз също :th_up
Хубаво е да има разнообразие, ако темите не са на сезони то поне да бъде нещо детайлно. А и да се дава възможност и на хората, които нямат фотоапарати, макар снимките да са с лошо качество. Ако пък е толкова зле снимката все някой би сложил и малко обработка на нея.
Хората тук с фотоапаратите не са повече от 30на, гаранция. А участниците да са 10 не е оферта, поне според мен.
Това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него, държа да подчертая.


tero_vw_1988
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 15:45
Автомобил: Golf3
Двигател: TDI AFN
Местоположение: Троян

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот tero_vw_1988 » Чет 09 яну 2014 12:35


Факта с много слабото участие за месец декември се породи от това,че беше опорочено предното гласуване за снимка на месеца и бяха оспорени изборите на някои снимки за финала(били обработвани)...

Във Фейсбук ще е още по лесно да се гласува за дадена снимка без тя да е естетически най-добра,пример:
Съобщение към петстотинте приятели на автора "Моля дайте по едно гласче".... :no
Губи се смисъла на реалното гласуване. :death
"Против" съм за Фейсбук!

Във форума от сега нататък(по спомен карам) ще се зачитат гласовете на потребители с определен брой постове(смятам те трябва да са над 50-100,защото ще откажат повечето "измамници" да ги направят за да могат да гласуват) :newsm66
"За" съм да се провежда тук!

Конкурса е добър,но за да не стават повече оспорвания относно снимките правилата трябва да претърпят промени.Трябва да се обяви дали това е конкурс за аматьори или за професионалисти за да няма недоразумения.Трябва да се обявят някои програми за обработка като допустими или да се забранят.

Мислите,които излях с 5 минутно човъркане по клавиатурата ги приемете като съвет не като критика :beer


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4190
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 09 яну 2014 13:04


onazi написа:
GTI1.8 написа:Аз съм ЗА да си остане само във форума. :th_up

Аз също :th_up
Хубаво е да има разнообразие, ако темите не са на сезони то поне да бъде нещо детайлно. А и да се дава възможност и на хората, които нямат фотоапарати, макар снимките да са с лошо качество. Ако пък е толкова зле снимката все някой би сложил и малко обработка на нея.
Хората тук с фотоапаратите не са повече от 30на, гаранция. А участниците да са 10 не е оферта, поне според мен.
Това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него, държа да подчертая.

:offtopic Повярвай ми не скъпия фотоапарат прави снимката, убедих се от личен опит отне ми повече от година да докарам поне няколко читави снимки, със старото сапунче правех същите снимки. Проблема е че повечето снимки, които се постват са лишени от идеи и композиция някаква. Просто цопнато нещо е там и хайде, разрешено е лекото пипане с програма. Lightroom e перфектна програма с която може да пипнеш леко снимката, без да рисуваш по нея просто да си поиграеш със цветовете и с малко игра една скучна снимка може да стане страхотна.
По темата и аз съм за във Форума, по обявените вече причини ..." моля харесайте една снимчица"


Потребителски аватар
mirkata 4020
Мнения: 905
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 11:57
Автомобил: vw mk3
Двигател: 1996
Местоположение: Ловеч-старият град

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот mirkata 4020 » Чет 09 яну 2014 13:30


А не може ли и във форума и във фейса,но гласуването да може да става само тук.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот Bai Sando » Чет 09 яну 2014 13:56


Според мен липсата на сняг е главния виновник да няма снимки.
Иначе нека си го има конкурса,но да е във форума. :th_up


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот onazi » Чет 09 яну 2014 14:02


bbboiko2004

Да, съгласна съм.
Aз знам много добре, просто ми прави впечатление, че има доста такива, които снимат с телефони, което по своему прави недостатъчно за титла "фотограф на месеца".
Да, ти и аз и той и онзи знаят какво е Lighroom, ама другите 60%?
Както и да е, аз само дадох предложение. Смятам, че сте ме разбирали какво имах предвид.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот xploda » Чет 09 яну 2014 14:14


onazi написа:има доста такива, които снимат с телефони, което по своему прави недостатъчно за титла "фотограф на месеца"


И? Задълже всеки трябва да изкара DSLR-а ли? Явно не си запозната с факта, че техниката не прави фотографа. Доказано е с хиляди снимки, че за хубав кадър не е необходимо да си професионален фотограф с техника за десетки хиляди левове.


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот onazi » Чет 09 яну 2014 14:21


Toва казвам, че не всеки има DSLR-а!
Искам да кажа, че се избират само снимки направени с висок клас фотоапарати, ако греша някой да ме поправи.
Да, не съм запозната, затова спирам да пиша.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот radi_nrj » Чет 09 яну 2014 14:30


Ето няколко снимки правени с телефон без да имат каквато и да е обработка:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Само последната е снимана през жълт филтър.

Не казвам, че са много дори, но потвържава тезата, че човек ако има минимални познания и мерак може да направи приличен кадър с подръчни материали!


tero_vw_1988
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 15:45
Автомобил: Golf3
Двигател: TDI AFN
Местоположение: Троян

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот tero_vw_1988 » Чет 09 яну 2014 14:35


От телефон до телефон има голяма разлика :idea3
Снимките са добри :th_up

onazi написа:Искам да кажа, че се избират само снимки направени с висок клас фотоапарати, ако греша някой да ме поправи.



Аз участвах със снимка направена с телефон и стигнах до гласуването демек финала :mhihi

Последна промяна от tero_vw_1988 на Чет 09 яну 2014 14:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4190
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 09 яну 2014 14:39


onazi написа:Toва казвам, че не всеки има DSLR-а!
Искам да кажа, че се избират само снимки направени с висок клас фотоапарати, ако греша някой да ме поправи.
Да, не съм запозната, затова спирам да пиша.

Aко не се лъжа има 1-2 случая на фотограф на месеца снимал с телефон. Просто е въпрос на композиция :) Не спирай да пишеш, това е твоето мнение и ние го уважаваме. Иначе ето какво се постига със знания и iphone 4 :D
Jerry съм го признал просто от нищо прави нещо, но това е вече въпрос на вътрешно усещане и опит. Аз трябваше да дам една торба пари за да разбера че усещането за композиция го нямам и че сапунерката не е виновна за снимките :h020
http://jerryghionisblog.com/2012/05/the-wedding-of-josh-amber-select-shots-taken-with-the-iphone.html


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Идеи за фотоконкурса

Мнениеот Apokaliptiko » Чет 09 яну 2014 14:52


Смятам, че конкурса трябва да го има тук във Форума. Не всеки има ФБ, като мен примерно. Аз всеки ден прекарвам близо по 3-4 часа тук, и ми е приятно да гледам снимки от всякакъв характер. Аз лично съм създал няколко теми за снимки и винаги съм апелирал линкът към снимките да не е към ФБ. Наградата е също, това да кара хората да снимат. Не правете грешка да премахнете темата, ще има доста сърдити, в това число и аз.



Върни се в “Madcap photography - снимки и фотография”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта