Донорите

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Донорите

Мнениеот stingray » Пон 27 авг 2012 21:12


:)




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Донорите

Мнениеот BuGmaN » Вто 28 авг 2012 1:51


Ти сега ли разбра за "JPMOTORSPORT", а и защо, изобщо ги наместваш в "спора"? :screwy Ще се радвам на проект, чиито бюджет, позволява да си пазаря от тях, ама до момента нямам, така че, незнам и мен що ме намесваш с тях? :screwy Ако искаш реална, макар и груба статистика, потърси дино-данни на два максимално близки двигателя, но единият, примерно - да е с Вебъри и делко, а другият с инжекцион и без делко, рабатейки с еднакъв октан, ако са правени и от една компания в рамките на една година и замервани на едно и също дино - ще има ясна разлика. Щото, така да се изнизваш, сърдит, като разглезена кокона, ни ти прави чест. Стой си, некой, те не гони, не става при всеки спор и: -Сърдит съм - аре, чао... :beer :heeeavy metal


manBW
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Донорите

Мнениеот manBW » Сря 29 авг 2012 20:57


Драги ползватели на форума,дискутиращи по темата, спорът ви е безмислен и безпредметен.
За да се създаде двигател с вътрешно горене възможно най-икономичен, трябва да се извлече цялата енергия от внесеното количество гориво - окислено(изгорено) с точното количество въздух. Както явно не знаете, съвременните двигатели с вътрешно горене доближават 40-45% КПД при много дълбока утилизация(възвръщаемост) с използването на турбокомпресори, парогенератори, газови турбини, хипербар системи и т.н. За да се направи двигателя по-икономичен няма никакво значение дали използваме инжекционна система, управлявана от компютър или карбуратор, просто е необходимо да се увеличат началните параметри на процеса и да се понижат изходните такива. Да се направи двигателят по-мощен трябва да се повиши средното ефективно налягане на процеса, което е невъзможно при използването на съвременните технологии при машиностроенето. Моето нескромно мнение по въпроса е ,че съвременното машиностроене в автомобилостроенето е за задоволяване на масовите потребности и няма нищо общо с това да икономичен или по-мощен, а просто по-продаваем. :012:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Донорите

Мнениеот BuGmaN » Нед 02 сеп 2012 23:40


Добре дошъл колега, спорът ни е безмислен, да, но, не трябва да не се оставят без отговор, мнения даващи, грешна информация...
Без да се засягаш, както градският си, ама не мислиш ли, че е малко ограничено, да си мислиш, че само ти знаеш, колко е КПД-то на съвременният бензинов двигател, колкото и общо да е, това понятие?

Емам провидение: - При наще въздухари КПД-то, трябва да го смятаме повече, щото топлината, която другите двигатели изхвърлят ние си я палзваме, отчасти за утоплението... :wink:


martinfrit
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Донорите

Мнениеот martinfrit » Вто 18 сеп 2012 22:07


колеги аз предлагам да съберем по някои лев и от тези реферати да се издаде една книга :beer наи лощото е че всеки спори за нещо и се прави на по знаещ от другия,а никои в краина сметка не направи организация да направим една сбирка със колите да пием по бира и да обсъдим тези въпроси...например на мен ми е интересно някои знаели колко събратя сме из страната?наздраве на всички и дано не съм засегнал някои


Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: Донорите

Мнениеот bai vicho » Пет 21 сеп 2012 19:22


Някой пробвал ли е да монтира двг от ЦБР 9ка и ако да освен гирултията има ли друг ефект?
ДВГто беше монтирано на карт шуменската рамка ама :bishop и остана само туй онуй но мотора се отърва читав :Mr Green Fun
Та мисълта ми е струва ли си да инвестирам.


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Донорите

Мнениеот sastezatelya » Пет 21 сеп 2012 19:46


Адски шум ще има със сигурност .

Ето последния проект на тия маняци :

http://www.youtube.com/watch?v=_uxUB9h4A_k

Според мен драмата ще е голяма и не знам дали ще си струва цялата тази работа..


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Донорите

Мнениеот asentm » Съб 22 сеп 2012 6:48


bai vicho написа:Някой пробвал ли е да монтира двг от ЦБР 9ка и ако да освен гирултията има ли друг ефект?
ДВГто беше монтирано на карт шуменската рамка ама :bishop и остана само туй онуй но мотора се отърва читав :Mr Green Fun
Та мисълта ми е струва ли си да инвестирам.

На шуменска рамка, каквото и да монтираш ще е катастрофа....това се монтира без преправяне на рамката на т.н. супер карт, които не се карат у нас. Иначе според мен монтажа на това нещо на карт е безмислено, защото много усилия отиват да го вкараш в пътя, ако искаш екшън с един KZ ще му скъсаш шортите.
ако го турнеш в костенура незнам ефекта....тежки сме, а този двигател няма въртящ момент от ниските facepalm


Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: Донорите

Мнениеот bai vicho » Съб 22 сеп 2012 7:17


А при положение че се ползват двете кутий?
Видях едно Варненско Трабанче с мотор сузуки как скъса нервите на едно БМВ и едно (мангал ферари) Калибра :mrgreen:


Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: Донорите

Мнениеот bai vicho » Пет 09 ное 2012 20:08


Помагайте,трябва ми ел.бензинова помпа.
Каква кола да ползвам за донор.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Донорите

Мнениеот asentm » Нед 11 ное 2012 17:24


магазина при Жоро, излиза най-евтино и оригинално :!:


Потребителски аватар
danov_m
Мнения: 170
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лом

Re: Донорите

Мнениеот danov_m » Пон 12 ное 2012 16:54


Аз ползвам импулсна мицубиши от субару. Имам и една мотоциклетна от хонда.


martinfrit
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Донорите

Мнениеот martinfrit » Пон 12 ное 2012 20:09


колега manBW не деи да скромничиш ами покажи и костенура :beer



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта