Сваляне на двигател

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот BuGmaN » Вто 11 дек 2012 2:30


asentm написа:14 мин. с размонтиране на твоите 2 карба с колекторите, но с подемник :D


Мисля, че тия 14мин. преди, ме бяха амбицирали, веднъж... - на "манежа" се случи Т2, но с гредата и откачайки още 2 тампона, спокойно слязох под 15мин. С подемник имам, само, едно качване на двигател на type3 - двама човека, около 30мин. загубихме :x , което, вероятно ми е рекорда за най-бавен монтаж... - май си иска "крокодил" тоя мотор... :Mr Green Fun Сега, като добави, че рекорда е с подимник :beat_butt2 , си мисля, че подемника, колкото и помага, толкова и бави... :)
А всъщност, не си е работа да се бърза, дори, един американец с над 40-год. опит и издадена литература, разправя, че някой път, двигателят влиза, като у домя си, а някой път, просто се чуди преди да влезе... :lol:




Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот stingray » Вто 11 дек 2012 10:42


Според мен не е важно за колко време някой си били свалил и качил двигател, ВАЖНОТО Е КОЛИТЕ ДА СЕ КАРАТ, а не да стоят по гаражите и да пишем по форумите за тях...


Потребителски аватар
ztdmp
Мнения: 165
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот ztdmp » Вто 11 дек 2012 15:22


etogobatko написа: и да сменя венеца на маховика.

:?:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот asentm » Вто 11 дек 2012 20:13


не е проблема да се състезаваме, ама нали все ходим по приятели да досаждаме по сервизите и винаги е след работа и т.н.
От друга страна е добре да покажеш на "майсторчетата" нещо :mrgreen:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот BuGmaN » Сря 12 дек 2012 1:31


Абе, гоненето на, дори, лични рекорди по сваляне и качване е яка-тръпка, от край-време, нищо, че е нездравословно... heavy metal zork
Аз, почти :? , вече не поглеждам часовникът, преди да качвам или свалям, матор... :lol:


olymat
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот olymat » Сря 12 дек 2012 18:01


голям студ, не става ни за сваляне, ни за качване, става само да полагаме корема странично на дивана, на топло :oops: :lol:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот BuGmaN » Чет 13 дек 2012 0:11


Без да искам да се хваля или дразня, ама в гаража имам 24-часа отопление, минималните, засега са 14, максималните 20, не съм сигурен, кой спи на по-топло, колите или аз..., щото температурата следя само в гаража... :lol: Може и още +, ама да не се изнежваме, пък и наличното гориво е за два сезона или един лют, та се пести...
Когато стане най-студено, баш, тогава влизам в стаичката в която се правят маторите, а там е позволено и чаша-две червено или тъмно, нали математиката, елката я смята... mhihi
С всичко, исках, не само да се похваля, ами и да кажа, че сега се работи за да може, когато стопли - да се кара, и да събудя olymat и компания... :Mr Green Fun


olymat
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот olymat » Чет 13 дек 2012 1:01


това със стаичката с маторите и чашите-хубаво го каза...при мен е голям студ, няма отопляне...колегата, дето захвана темата, ако няма топъл гараж, да пийва, пуши и мота край колата - да не почва сега а временно да се хлъзга с нови дрешки, чаши и с хубавици по пици и кина :012: :lol: mhihi
че се проточват нещата винаги...


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот asentm » Чет 13 дек 2012 7:15


жените, пиците и кината винаги бавят проектите :!: :012:


olymat
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот olymat » Чет 13 дек 2012 21:03


:012: требе всичко с мярка, навързано е,жени, пици и кина бавят проекти = по-дълго време по гаражи = жените се хлъзгат по кина и пици с други дето си нямат проекти по гаражи, да ги бавят... :mrgreen:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот asentm » Чет 13 дек 2012 22:08


olymat написа::012: требе всичко с мярка, навързано е,жени, пици и кина бавят проекти = по-дълго време по гаражи = жените се хлъзгат по кина и пици с други дето си нямат проекти по гаражи, да ги бавят... :mrgreen:

КАКЪВ Е ИЗВОДА? СМЕНЯШ ЖЕНАТА ! :mrgreen:


olymat
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот olymat » Чет 13 дек 2012 23:12


бърза смяна на жената, бърза смяна на колата, бързо сваляне, бързо качване на мотора, газ нагоре-надолу, по пикници и риба с деца, с жени, с любовници, приятели...че няма време...няма време за неподходящи неща...
няма кво да им се целим много много, така и така не стават кой знае колко перфектни, а и на кой му пука-малко хора разбират дали тазовете са нови оригинални или нови афтърмаркет-нали и те блестят, еее, под никела са надрани при полирането или ръждясват-еми ще ги сменяме по-често...
важно е да сме по движението, че младежта хабер си няма от нищо-зареждам в П-в моя бръмбър и пичовете дето пълнят бензин-млади голфисти, се учудиха де му била гърловината "на тоя Ситроен"...
пак поне са в час, че е имало ситроен- за 2 СV става дума...може и по-зле да е...
трябва да ги правим, да ги караме, да се събираме, да ги споделяме с други наши хора тез хубости, а не да ги крием по гаражи...
Като стана време за 2 CV, миналото лято около Стара Загора се разминах с много дълга колона ситроени, всички ми махаха, щеше ми се да обърна и стигна и продължа с тях, ама безумен Ганьо се беше залепил за задната ми броня, димейки и безсрамно опитвайки се да се състезава със 50 годишна кола...


Потребителски аватар
ivo teneketo
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот ivo teneketo » Пет 14 дек 2012 8:26


:039:


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот stingray » Пет 14 дек 2012 8:36


olymat написа:няма кво да им се целим много много, така и така не стават кой знае колко перфектни, а и на кой му пука-малко хора разбират дали тазовете са нови оригинални или нови афтърмаркет-нали и те блестят, еее, под никела са надрани при полирането или ръждясват-еми ще ги сменяме по-често...
важно е да сме по движението, че младежта хабер си няма от нищо-зареждам в П-в моя бръмбър и пичовете дето пълнят бензин-млади голфисти, се учудиха де му била гърловината "на тоя Ситроен"...
пак поне са в час, че е имало ситроен- за 2 СV става дума...може и по-зле да е...
трябва да ги правим, да ги караме, да се събираме, да ги споделяме с други наши хора тез хубости, а не да ги крием по гаражи...

Абсолютно споделям мнението колега. И заради това криене по гаражи и мечти за перфектност, които според мен реалност няма да станат близките години - те перфектните са за музеите и изложенията. И заради това спрях да пиша тук, и да взимам мнението на някой от разбирачите /които не съм виждал с осъществени лични проекти/ как трябва да се влагат само части няколко пъти по скъпи от оригиналните, само и само за да кажеш ей виж на моята кола е такава и такава. Карайте си колите братя и това е. Как си мечтая за beetle събор нейде из страната. Ама с тия дразги постоянно из форума???


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сваляне на двигател

Мнениеот asentm » Нед 16 дек 2012 9:46


Някои се крием, някои джиткаме /те си знаят/
Сега идва изложение, ако искате да си направим кът daily driver?
Аз чакам с нетърпение да се стопли и да раздвижа пак "ламарината" .... любимото ми е София-Ихтиман със 140 км/ч.
После ще спра на мотела и ще направя снимки на тези дето клечат под колата да гледат с "къв мотор е" :mrgreen:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта