Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот joromainata » Вто 23 фев 2010 16:07


след дълго затишие ето ме и мен пак тук не че мога да се похваля с кои знае какъв напредък но малко по малко деиствам след като преди 4 месеца разглобих двигателя сега почвам да сглобявам по малко в началото беше така
Image020.jpg
Image021.jpg
Image026.jpg
и както винаги отидоха и на по зле преди да почнат да се подобряват
спуках и едната глава при набиването на нови водачи за клапаните но нищо човек се учи докато е жив




Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот joromainata » Сря 14 юли 2010 11:57


така аз пак да си пиша пак колегите нека плакнат очите по чуждите сайтове от които не че неможеш но излиза в пъти по скъпо ако искаш нещо а колите си седят по гаражите и толкова аз до колкото мога с ограничените ми финанси в момента си действам по моята ето я с новия и карбуратор (втора употреба)и с новия и двигател(пак втора употреба)настроен центрован и работещ палещ без проблем от четвърт след оправяне на динамо карбуратор и делко....с което още има малко проблеми заради липсата на подходяща капачка...а и след това малко снимки на едни спирачки които ми залепиха вместо да ми ги коват...така било по добре
се пак като се тръгва треа и да се спира ... не че съм тръгнал де но все пак .
Image0011.jpg
Image0012.jpg
Image0013.jpg
Image0014.jpg
Image0015.jpg


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот joromainata » Сря 14 юли 2010 12:06


и понеже не ми стигна мястото ето още снимки
Image0017.jpg

Image0020.jpg

а това е от опитите ми да полирам стана невероятно като огледало с руска паста гой тонкая и киче
Image0021.jpg

Image0022.jpg
Image0023.jpg

от мен за сега толкова днес доизтърквам резервара и ще ми трябва савет за някакво по сериозно покритие за от долу изтъркан е до метал с минимално количество язви то ръжда изтъркани с телено киче и те до метал


Потребителски аватар
ztdmp
Мнения: 165
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот ztdmp » Сря 14 юли 2010 12:22


Варианта с обтегача на ремъка на генератора съм го пробвал и е неудачен. Малка е контактната площ на ремъчната шайба. При рязко подаване на газ ремъка приплъзва и след време се къса от протриване. По-скоро натягането трябва да е с ролка и в обратна посока /спрямо показаното на снимката/.


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот joromainata » Сря 14 юли 2010 19:35


здравеите отново сега обтяжния паразит за които говори колегата може и да не е най-удачния вариянт не знам не сам карал толкова много колата направен е за 10 мин за да мога да си пребера в къщи карано е с него 162 км без никви ядове а също така той е и с лагер така че не би трябвало да има приплъзване аз поне не съм забелязал но като казва колегата ще внимавам... за сега ще кара с него поради няколко причини
1според мен динамото не е от тази кола не пасва на стойката по малък му е диаметъра а не е от стойката понеже имам 3 се тая ...
2 нямам оргиналната шаиба може би следствие от 1 вото
3 маловажно но не знам и колко треа да е ремъка ...


gogom
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да се похваля и аз с новата ми придобивка :)

Мнениеот gogom » Сря 21 юли 2010 18:26


Ремакът е 9.5*900 :lol:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта