Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот Ivaile » Нед 21 мар 2010 21:26


Багодаря!Този модел (с 2 странични врати) е рядък и е чудесно запазен-заслужава си КАЧЕСТВЕНА реставрация! :applause:




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот BuGmaN » Пон 22 мар 2010 13:03


А така, карай си го и само леки и козметични ремонти и части по ходовата част, купето е трудно за работа, панелите скъпички - само каране му е майката. Верно е като джип, аз съм минавал по пътища, дето хората с джипове избягват, затъвал съм докато опре моторът и пак съм излизал, бе само каране иска тоя бус heavy metal zork ... :да:


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот daka » Пон 22 мар 2010 19:39


За сега ще го карам, докато му дойдат новите панели от турция /че тука много скъпи бре/. Разглобявам и една стара каравана ще и взема хладилника и готварската печка, имам две вебастота но за тях ще мисля след ремонта на купето.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот BuGmaN » Вто 23 мар 2010 0:12


Турция ми е на крачка, ма качествени части там незнам, надявам се монтажът на панелите ти да не се окаже по-дълъг, отколкото да си ги направиш сам... :wink: Тва с караваната е добра идея, ако не ползваш буса и за товарен, аз мисля на моя да му купя една караванка да влачим направо, ма след като му туря нещо 2 литра... :beer


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот daka » Вто 23 мар 2010 21:52


В турция има много качествени части но и много ментета, в България доставят много качествени части но и много ментета, така че всеки си прави сметка на джоба. Вие ми предлагате пласмасов калник за ХХХ лева аз си купувам за 200 лв 2броя тенекиени или какъв е извода....... и забравих да спомена слагам гас на буса и ще го карам нон стоп, това лято ако всичко е наред ще се счупя от ходене.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот BuGmaN » Сря 24 мар 2010 0:28


Истинските метални калници са ХХХХлв., прави се специална поръчка и се чака доста, но за 1300, а за твоята кола единственото решение е 2-ра ръка рециклирани професионално, вноса им е ХХХХлв. и са кът не само в Европа, имаме колега от форума с такива, един от най-светнатите на оригинални ламарини е, ако иска да каже що се е "набутал" толкова пари за тях... Останалото е компромис, най-малък със стъкломатовите които предложих, защото щяха да имат формата която е оригинално на колата, но не са метални, което качество по света се предлага също за ХХХХлв. ... Ако не ми вярваш измери си калниците на няколко места, дори с елементарна рулетка ще откриеш доста разлики, заглеждайки се също :012: ... Дака не се прави ретро-автомобил без солиден бюджет и знания и информация трупани с години, поне си отскоро в играта, да ти кажа, че компромиси в качествата на частите и на качеството на материали и консумативи и работа не трябва да има, защото много скоро след това може да се окаже, че всичките пари и труд са били напразни и трябва да се започне всечко наново, а ни пари - ни сили, затова по-добре питай, а ние препатилите ще помагаме с квот можем... :wink:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот asentm » Сря 24 мар 2010 21:17


daka написа:В турция има много качествени части но и много ментета, в България доставят много качествени части но и много ментета, така че всеки си прави сметка на джоба. Вие ми предлагате пласмасов калник за ХХХ лева аз си купувам за 200 лв 2броя тенекиени или какъв е извода....... и забравих да спомена слагам гас на буса и ще го карам нон стоп, това лято ако всичко е наред ще се счупя от ходене.

дака...като ще слагаш газ, ники от КН прави един фланец под масления радиатор и става много културно изпарителя :idea:


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот daka » Сря 24 мар 2010 21:20


Буса вече е газифициран, работи перфектно. Днес извадих от едно старо ЛТ дръшки, уплатнения, гумички, и други дреболийки. Всяка една част по нашите бебчета има номер по VW, във всеки магазин за авто части могат да ви кажат /по този номер/ на какви други модели е монтирана часта. Това ще ви помогне за намирането на части втора употреба, които нови са скъпи или се намират трудно, за пример ще дам лоста за мигачи на моя бус /който беше повреден/ монтира се също и на старите ЛТ та, беше лесно да намеря хвърлено ЛТ и вече си имам лост.


indianeca1983
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 06 мар 2009 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот indianeca1983 » Сря 24 мар 2010 21:22


:lol: Абе хора вие тука или много завиждате или си чешите езиците и събирате мнения...не видях никаде подкрепа а само упреци ...То така не ставало ала бала,всичко става.То с пари и баба може,като има мерак и свободно време всичко става и се прави. :да:
Смея да кажа че резултата от газифицирането е повече от задоволителен , и даже Даката мисли да го пуска като маршрутка да се возят феновете. heavy metal zork


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот asentm » Сря 24 мар 2010 21:59


батка индиянец нещо не ти фанАх майтапа ... просто се опитваме да сме полезни .... колкото инескромно да звучи половината се връщаме от този път :wink:


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот daka » Сря 24 мар 2010 22:10


Индеанеца говореше общо за форума, не визираше някой конкретно, за фланеца ми стана интересно ще ми се да го видя, поздрави и си чакам седалката :beer .


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот BuGmaN » Сря 24 мар 2010 23:59


Браво Дака, каране искат тия бусчета, още ме е яд, че вкарах мойто в бокса е ся не мога да намеря време да му довърша частичната реставрация :banghead:, ма си го покарвам де :lol:, но за пред КАТ не става. Това за програмата е интересно, след като си доволен ще кажа че се казва нещо "теич-док" :oops: , наше момче от форума я има и може да помага... Не разбрахме как си изпаряваш газта на буса, сподели, ако не е тайна... :wink:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот asentm » Чет 25 мар 2010 7:05


daka написа:Индеанеца говореше общо за форума, не визираше някой конкретно, за фланеца ми стана интересно ще ми се да го видя, поздрави и си чакам седалката :beer .

ще е тази седмица, че трябва да я изровя от склада при баща ми


indianeca1983
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 06 мар 2009 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот indianeca1983 » Пет 26 мар 2010 21:56


Не искам да засягам никой конкретно,ама в тоя форум не сте коректни един към друг ,така да го кажа .Ама както и да е :mrgreen:
А относно газовото Данчо ако иска да сподели ,ефекта мога да кажа че е много повече от задоволяващ,даже стана всичко перфектно... :да: и определено върви по добре от на бензин. :beer


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Пред дилема съм: VW Bus или Bug ?!!.....Купих си Bug и Bus

Мнениеот daka » Сря 07 апр 2010 21:33


Голямо благодаря на бати Асен за подарака, туй буса голяма работа да знаете, дава разход от 15 на 100 гас градско и върви супер, поздрави. http://www.hobbyland.bg/Die-cast/volksw ... _1025.html



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта