Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Milen515
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 18 апр 2014 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Milen515 » Сря 13 май 2015 17:44


PACH написа:
Milen515 написа:5000 лева беше началната цена на търга.


Начална 5000, крайна 5400 :mrgreen


даже 5001 :mrgreen

е да бяхте го купили ...




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот PACH » Сря 13 май 2015 18:00


Миленски, какво да я правя тази линейка човек, за да стане нормален пътнически бус, трябва да му намеря седалки, след това ремонти и боядисване, минаване на технотест и цената отиде в космоса. Дано намериш подходящ човек, на който да му се занимава ;)


Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Чет 14 май 2015 9:03


И да го коментираме, и да не го коментираме е все тая.
Хубав е буса, в състоянието в което е. Бил е на перфектна цена. Жалко че само Милен е решил да изкара "бързи пари" от него, а не да си прави кефа докато го кара из уличките и се наслаждава на Old school-а който излъчва.
Все пак Милене, замисли се малко, това е рядък бус за нашите географски ширини. Искаш да го дадеш на някой чужденец ли? Щом не го искаш, опитай се да намериш тук някой купувач, макар и с печалба от 1 000- 2 000 лева. Парите които търсиш само из Немско могат да ти ги дадат и то трудно.


Milen515
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 18 апр 2014 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Milen515 » Чет 14 май 2015 19:28


радвам се, че има "интерес" към буса ми, макар и само в интернет пространството.
дори и да съм го взел за 1000 лева това е без значение за цената в момента - пише я в обявата.
препоръки да го продам на някой "който ще му се радва за нормална цена" няма как да ме трогнат, особено като се сетя аз какви пари съм пръскал за автомобилите си, и че съм продавал коли на загуба. загубата си е била за моя сметка.
това е пазар - ако съм му "надул" цената, то няма да мога го продам. всичко се определя от продавача и евентуалния купувач, който в интерес на истината (и за радост на негативно настроените) за момента го няма. ако някой иска да кара бус който е на оригинална боя, не е кърпен и почти няма ръжда да заповяда. на който му се вижда скъпо - да разгледа пазара и да си вземе каквото му харесва, избора е сравнително голям. другото тук са празни приказки.
отделен е въпроса защо след като много хора са го знаели на каква "добра" цена е, къде се намира, и че се е продавал повече от две години, никой не е пожелал да го купи. истината е, че много се пише, но не са много хората, които искат "да се бръкнат". (Тук не искам да обидя хората от форума, които са дали хиляди за колите си, те са от "малкото".)
дори да пусна буса на цена от 2000 лева съм сигурен, че пак ще има хора, който ще се пазарят и ще им се вижда много.

все пак се замислям защо тези, които са го знаели буса, не са го пуснали тук като обява за да го купи някой, а са си мълчали ????????? това май никой не се запитва?


Потребителски аватар
bokoboxer
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 11 окт 2008 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот bokoboxer » Чет 14 май 2015 22:25


Milen515 написа:радвам се, че има "интерес" към буса ми, макар и само в интернет пространството.
дори и да съм го взел за 1000 лева това е без значение за цената в момента - пише я в обявата.
препоръки да го продам на някой "който ще му се радва за нормална цена" няма как да ме трогнат, особено като се сетя аз какви пари съм пръскал за автомобилите си, и че съм продавал коли на загуба. загубата си е била за моя сметка.
това е пазар - ако съм му "надул" цената, то няма да мога го продам. всичко се определя от продавача и евентуалния купувач, който в интерес на истината (и за радост на негативно настроените) за момента го няма. ако някой иска да кара бус който е на оригинална боя, не е кърпен и почти няма ръжда да заповяда. на който му се вижда скъпо - да разгледа пазара и да си вземе каквото му харесва, избора е сравнително голям. другото тук са празни приказки.
отделен е въпроса защо след като много хора са го знаели на каква "добра" цена е, къде се намира, и че се е продавал повече от две години, никой не е пожелал да го купи. истината е, че много се пише, но не са много хората, които искат "да се бръкнат". (Тук не искам да обидя хората от форума, които са дали хиляди за колите си, те са от "малкото".)
дори да пусна буса на цена от 2000 лева съм сигурен, че пак ще има хора, който ще се пазарят и ще им се вижда много.

все пак се замислям защо тези, които са го знаели буса, не са го пуснали тук като обява за да го купи някой, а са си мълчали ????????? това май никой не се запитва?

Подкрепям колегата Милен. Няма да е далече времето когато тази класика ще заслужава и по висока цена. Освен това, намирането и покупката на такъв автомобил е част от тръпката на това хоби. Случвало ми се е няколко пъти до сега и разбирам много добре че цената за която е намерен и закупен такъв автомобил няма никакво значение за реалната му стойност. Въпрос на късмет и капитал. И аз се бях засилил да го купувам но явно не съм бил достатъчно сериозен .


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот stingray » Пет 15 май 2015 7:50


Според мен ценното на буса е оборудването му. Състоянието според думите му също не е за подценяване.


Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Пет 15 май 2015 10:31


Без никакви лоши чувства съм към Милен. Не ме разбирайте погрешно.
Мисълта ми беше просто този бус да бъде запазен в България. Историята помни какви ли не хубави и уникални машини които сме ги подарили едва ли не на чужденци.


Milen515
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 18 апр 2014 17:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Milen515 » Пет 15 май 2015 12:15


и мен не ме разбирай погрешно, но когато аз купувам автомобили никой не ми прави отстъпка и плащам цената, която ми поискат естествено ако мога да си я позволя. за да мога да си я позволя обаче трябва да имам парите. така, че за мен е без значение дали те ще са в левове, евро, долари или др.
а пък движението на автомобилите между държавите е нещо нормално. аз съм купил две коли от чужбина. доста хора в България минават на варианта чужбина поради всякакви причини. колите все пак са вещи и като такива те са подвластни на собствениците си. няма начин в България да се "въртят завинаги" едни и същи автомобили. ако само внасяме ще се пренаселим с коли от отминали епохи.
за мен автомобилите са удоволствие, което ако трябва да бъде трансформирано от една марка в друга ще го направя. в противен случай ще имам едни автомобили, които ще са ми омръзнали, но ще трябва да ги пазя без да си мога да си купувам други, защото парите "не извират". а и съхранението на 2, 3, 5 и повече автомобила е свързано със затруднения.
сигурно не спадам към типичния "родолюбец автолюбител", но до този извод съм достигнал до момента. считам, че коректността към евентуалните купувачи е достатъчно от моя страна. друг е въпроса дали според мненията на другите аз съм коректен. може да се надценявам в това отношение.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот BuGmaN » Пет 15 май 2015 23:58


Кажи, че буса ти е ценен, рядък и в прекрасно състояние и просто не ти се дава, но се налага... Затова си го пуснал на тая цена - поне, ако се продаде да се свърши нещо съществено с капиталът! А ти имаш къде да реинвестираш... :th_up На твое място и аз щях да направя същото, само дето ми се свиди малко-повече и стискам зъби и не продавам, колкото и да ми трябват хартишки.. :icon_lol


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот asentm » Пон 18 май 2015 14:12


Това едикакво си да бъде запазено у нас, че да му се радват хората не грее собственика.
Без да споменавам имена, ще кажа, че цената на Кармана ми за България бе друга, но получих оферта /няма да кажа от кой/ за 2000 долара. Повтарям долара.
На мен ми дреме, че Карман лоулайт няма да има у нас. Като има и кво?
Ако т.н. европейци продължават да се пазарят с мен, като цигани и те ще карат лоулайт нанай си.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот batetony67 » Пон 18 май 2015 19:45


asentm написа:Това едикакво си да бъде запазено у нас, че да му се радват хората не грее собственика.
Без да споменавам имена, ще кажа, че цената на Кармана ми за България бе друга, но получих оферта /няма да кажа от кой/ за 2000 долара. Повтарям долара.
На мен ми дреме, че Карман лоулайт няма да има у нас. Като има и кво?
Ако т.н. европейци продължават да се пазарят с мен, като цигани и те ще карат лоулайт нанай си.


....или ако се намери някой вънкашен да ме замери с пачка и Баха няма да има в БГ.


Потребителски аватар
ivo teneketo
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот ivo teneketo » Чет 21 май 2015 19:59


Миленски е прав за всичко.Всеки сам си решава съдбата на колата си,дали ще я изхвърли на вторични или ще я продаде . :biggrin


Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Чет 21 май 2015 21:22




Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Пон 08 юни 2015 20:49




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Оферти за "Въздухари" забелязани в интернет !!!

Мнениеот Mihailov78 » Пет 26 юни 2015 22:41





Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта