VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот asentm » Чет 25 мар 2010 23:29


ами то Бъгман даде идеята, която не е лоша! VW BOXER CLUB - SOFIA да прерастне в национален клуб :idea:
за целта е необходимо само да премахнем "тЕрето и софето"
утре ще задвижа процедурата, да видя кой са в момента в УС и т.н.
ще кача и устава да го четете.
затова пишете идеи.




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот PACH » Пет 26 мар 2010 0:20


asentm написа:ами то Бъгман даде идеята, която не е лоша! VW BOXER CLUB - SOFIA да прерастне в национален клуб :idea:
за целта е необходимо само да премахнем "тЕрето и софето"
утре ще задвижа процедурата, да видя кой са в момента в УС и т.н.
ще кача и устава да го четете.
затова пишете идеи.


Предлагам вместо София - България :да:


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот sastezatelya » Вто 20 апр 2010 21:57


Идеята е много добра и дано след като стане национален да има все повече маняци и любители на тези невероятни Автомобили,а и да се организират много често национални сбирки,на които да показваме красотите си :wink: :) :да: :beer


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот asentm » Вто 20 апр 2010 22:06


предложения за управителен съвет ?


Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот Todi » Вто 20 апр 2010 22:49


sastezatelya написа:Идеята е много добра и дано след като стане национален да има все повече маняци и любители на тези невероятни Автомобили,а и да се организират много често национални сбирки,на които да показваме красотите си :wink: :) :да: :beer

Те се организират колега,ама за мен лично това не е организация никаква!Ходих на събирането на "Ал.Невски" лани и говоря от опит.Още ме е яд, дето блъсках пътя за нищо.Поне едно "Добре дошли" да бях чул,сега нямаше да пиша тези редове!
Едва ли ще повторя "Софийската" си грешка! :banghead:


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот batetony67 » Сря 21 апр 2010 16:43


А ти какво очакваше, духова музика и три каки с хляб и сол ли да те посрещнат. Може би трябваше да ти плати клуба или в частност организатора /Асен Марков, asenTM/ бензина? За да се изказваш така, значи никога не си ходил по държавните инстанции и да се опитваш, нарочно казвам опитваш, да организираш събитие от такъв ранг. Направи справка с организаторите на VW феста преди няколко седмици във раздел Организационен. Много е лесно наготово. Поправи грешката си, май си сбъркал само колата.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот BuGmaN » Чет 22 апр 2010 9:49


asentm написа:предложения за управителен съвет ?

Те го Todi, вероятно има идеи, възможности и желание за един по-добър клуб :idea: ... :roll:


Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот Todi » Пет 23 апр 2010 16:04


batetony67 написа:А ти какво очакваше, духова музика и три каки с хляб и сол ли да те посрещнат. Може би трябваше да ти плати клуба или в частност организатора /Асен Марков, asenTM/ бензина? За да се изказваш така, значи никога не си ходил по държавните инстанции и да се опитваш, нарочно казвам опитваш, да организираш събитие от такъв ранг. Направи справка с организаторите на VW феста преди няколко седмици във раздел Организационен. Много е лесно наготово. Поправи грешката си, май си сбъркал само колата.

Виж колега,просто споделям негативното си впечатление и разочарование от мероприятието,а за бензина-не ми пука за двайсетте лева дето съм дал за газ!На доста ретро мероприятия съм бил,но на такова без водещ,без програма със представяне на автомобилите като модели и години ,на собственици ако щете..закачки,бъзици и емоции положителни липсваха определено.
Може да се помисли в тази посока,която има доказан положителен успех и води до сближаване и опознаване на собственици и фенове от цялата страна....Дерзайте,човек се учи до като е жив! :да:


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот batetony67 » Пет 23 апр 2010 18:43


Мислех да не ти отговарям, но ще се наложи. Как мислиш, че се прави програма от артисти и музиканти, от озвучители и водещи? Молиш ги да свършат работата и те изпадат в транс, обзема ги яростен ентусиазъм да свършат задачката и всичко протича по мед и масло. Но за пари нищо не се каза. Всичко се плаща, колега, всичко, за да може хора като теб и мен да се забавляват там. А откъде идват парите? От членски внос и от спонсори. Ти член ли си на някой такъв клуб, за да имаш претенции? Познаваш ли някой спонсор, ходиш ли да се молиш? Участваш ли в някакви мероприятия организирани от тоя клуб, плащаш ли членски внос? Със сигурност не. И тъй като нашия клуб е беден, можем толкова, защото всичко се прави на доброволни начала, който не е доволен си седи вкъщи и се радва сам на колата си, пък била тя и костенурка.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот PACH » Пет 23 апр 2010 18:56


batetony67 написа:Мислех да не ти отговарям, но ще се наложи. Как мислиш, че се прави програма от артисти и музиканти, от озвучители и водещи? Молиш ги да свършат работата и те изпадат в транс, обзема ги яростен ентусиазъм да свършат задачката и всичко протича по мед и масло. Но за пари нищо не се каза. Всичко се плаща, колега, всичко, за да може хора като теб и мен да се забавляват там. А откъде идват парите? От членски внос и от спонсори. Ти член ли си на някой такъв клуб, за да имаш претенции? Познаваш ли някой спонсор, ходиш ли да се молиш? Участваш ли в някакви мероприятия организирани от тоя клуб, плащаш ли членски внос? Със сигурност не. И тъй като нашия клуб е беден, можем толкова, защото всичко се прави на доброволни начала, който не е доволен си седи вкъщи и се радва сам на колата си, пък била тя и костенурка.


Бате Тони, на ако бях в София от мен имахте озвучаването и дискотеката.Бургаския ретро клуб най-много намазват :)
За останалите неща дори без да ги изреждаш колегата трябва да се досети ама...не е организирал сбирка и не знае какво е.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот asentm » Пет 23 апр 2010 20:29


за сведение на старозагорския ни приятел, този тъп събор се организира за около 3 седмици търчане, в различни години аз, батеТони и Персо търчахме. Преди много много време дори намерихме и спонсори рок радио Тангра /благодарение на личните ми приятелско контакти с Васко Върбанов/, кастрол /благодарение на това че батеТони рита футбол с един човек/, както и картинг писта Слънчев бряг /благодарение на това, че аз я стопанисвах близо 4 сезона :D /
сега може би разбираш, колко радушно ни посрещат всички спосори, направо неможем да го наредим.
едно такова тъпо събитие излиза около 900 лв.
както навсякъде казваме това е събор, на който се събираме...и ако бе се поинтересувал на тези събори не се провеждат по традиция конкурси, поне докато УС е в този състав. Идеята е хората да се съберат, да се видим и да се позабавляваме ние, а не някой нас на весели. Конкурси не се правят, защото за нас е по-важно човек да обича колата си, а когато сложиш 5 пари, а аз сложа 6 естествено е кой ще победител.
за мен по-важно е, че с "никаквата" организация един наш събор се отразява медийно повече от колкото всички ретро събори взети заедно за цяла година.
аз лично за мен си казах, че миналогодишното събитие бе последно за мен като спонсор, до тук съм дал над 5000 лв. за да слушам претенциите на всеки който е решил да дойде и да полюпи семки. Има достатъчно ретро клубове които правят "уникални" неща.
мисля, че и батеТони е на същото мнение, затова и темата е такава...ОБЩО СЪБРАНИЕ ....на мен нито ми трябва слава, нито известност ...както казват гърците "кафа секиме"
любовта е най-важното!


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот batetony67 » Пет 23 апр 2010 20:47


Въпроса за парите за бензин съвсем не е случаен, защото имаше и такива "колеги", които направо си питаха кой ще им плати горивото, за да дойдат на събор, сякаш някой ги е задължил или пазарил да присъстват там с някаква комерсиална цел. Да се смееш или да плачеш.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот BuGmaN » Съб 24 апр 2010 1:38


Не знам защо, но ми се струва, че отново вместо обединение отиваме към разединение,
незнам дали е приятно и прави добро впечатление на тея, дето четат от страни и се чудят, дали да станат едни от нас, дали това е техният клуб или не, дали е техният форум или не и т.н. Ако ще правим национален клуб ще има все-повече различни мнения, недоволства, разбирания, претенций и т.н. и по-добре да свикваме с това и извличаме само полезни неща от критиките... :roll:
Аз пък искам, след Ал. Невски, като отидем на Панчарево, кебапчетата и бирата да са безплатни, защото така си помислих на първото си участие в събора, когато Асен каза, че отиваме на Панчарево да ядем кебапчета и пием бира, ако трябва аз ще ги платя, но нека не се разделяме пак на групи е маси, то и няма как иначе, освен, ако нямаме резервирано заведение или някакъв друг вариант да измислим, защото не се получава сбирка или събор, а разбирка или разбор :lol: ... Колкото до желанието на управителния съвет, да няма някакви конкурси, награждавания и отличавания, не съм съгласен никак, защо - мога да изтъкна ред причини, но искам отговорно да заявя, че кола не си въстановява само с пари, а със знания и опит трупан с години, а особенно ретро VW няма как да възтановиш, реставрираш или преправиш без да имаш необходимите знания и опит. Не веждам защо собственици на класни машини да не бъдат отличавани, не само заради труда, любовта и безсънните нощи в търсене на информация, не само заради, това, че са се лишавали за да си купят и класни части, а не евтини репродукций, не само, че правят колите си години, вместо месеци, че и седмици, но и заради новите, на които трябва да се покаже, кое как е и защо, за да не развалят, а ценят, възтановяват и съхраняват правилно и без-това малкото останали коли...:beer


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот asentm » Съб 24 апр 2010 5:30


мите, за всичките 15 години през които се събираме основния проблем на повече хора да не кажа 90 % е че "абе аз защо да идвам, то колата ми не прилича на нищо"
първият събор през далечната 96 г. бе с 14 коли, бавно бройката растеше докато не стигнахме през 2000 г. 98 коли, сега виждате колко идват около 40-50 коли. това не е защото колите ги няма, просто хората не идват, и то главно "защото колата не ми е готова", това в повечето пъти означава, че това не е това което гледам по списанията и логично вместо с колата идва да зяпа пеша.
Всички ги познаваме разни дядовци, които събират пари за бензинец и колата се кара само на събора, ГО се прави специално за това и т.н. С един такъв конкурс тези хора ще се отблъснат. ОПИТ
затова политиката ни е такава в момента, малко като на барон Пиер ДеКубертен - важното е участието, не победата :D


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW BOXER CLUB - SOFIA...ОБЩО СЪБРАНИЕ

Мнениеот BuGmaN » Нед 25 апр 2010 0:59


Да това е другата страна на монетата, но пък защо трябва колата да е лъскава за да е добра и защо някой като избива комплекси ние трябва да се съобразим с него?
Аз не дойдох ли с най-очуканата кола, събирайки я за 3 дни, с един номер, без парно и не помня още с кви проблеми..., мисля, че истинските фенове не се притесняват, толкова от моментното състояние на колата си и участват с удоволствие. Преди години беше друго, тогава щях да те разбера, но сега, хората започнаха да поразбират, виждайки някой добър проект и си вкараха колите в бокса, да ги дооправят. След-като хората се поотвориха, части и химий има бол, информация пък да не говорим, защо да не посочим с пръст най-старателните ми е чудно. Идеята ми е, така да амбицираме старите и зарибим бъдещите костенуркаджии, да имат цели и мечти, които да преследват и гонят. Ако не съм прав, то означава, че намалелият наполувина брой участници е следствие на системата която е в момента, която вместо да ги надъха и амбицира ги е накарала да занемарят или продадат колите си и пак излизам прав... Моля управата нека помисли отново върху това... :wink:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта