Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пон 24 окт 2011 12:13


Ето ,че след 3 години търсене и часове телефонни разговори и стотици километри в обикаляне месеци чакане без резултат.
След 4 месеца договаряне ,най-накрая договорих един бръмбар, лиших се от много и пожертвах много и вчера на 10 -ти Октомври в 5:30 следобед заплатих и закупих този страхотен красавец!

Така малко за колата:
Колата е смесен модел предполага се около 1970 до 1973 (тук и вие можете да помогнете).
Купето:
-Солидно е изгнила на места
-3 от калниците са за смяня
-Иска основно кърпене на пода (легените ) под калниците и за на там ще излизат още неща.

Механически:-горе долу читава.
-вечният 4 цилиндров въздухар боксер няма грам луфтове (Проверен от хора ,които разбират)
-окачването още не е карана за да се каже как е за сега мога да кажа ,че е изцяло торсионно окачване и с шарнири
-има луфт на рейката
-разбира се ,че няма спирачки

Колата е седяла 6 години в квартал Дружба и учудващо само огледалата липсват, изцяло комплектна и дава стабилна основа за реставрация.

Плановете:
До няколко дена се вкарва в гаража след като Траби бъде преместен в вторият гараж разбира се.
Ще си бъде изкърпена основно, както трябва и съм сигурен ,че като всяка друга кола на тези години ще отнеме много време и пари тази операция.
Мисля да открия за този модел кое е оригинално и да я върна колко е възможно по близко до заводският и стандарт.
Моля не желая спамове и недомислени коментари (заядни,подигравки,вулгарни изказвания).
С течение на работата ще излизат нови неща,допълнения и ще гледам да споделям ,каквото науча.
Разбира се че ще има тонове снимков материал.

http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 9357.0.big
http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 413055.big
http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 413056.big
http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 413057.big
http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 413058.big

3дни след закупуването беше запланувано да чуем и покараме бръмбара и да разбере дали и ,какви проблеми има .
човека ми каза ,че преди да я изхвърли е правил двигател обаче не поясни ,какво точно и от тогава са минали почти 7 години когато за последно е палила.
Свалихме свещите, изчистихме ги и един от кабелите на стартера беше ръждясал и смених обувката му свалихме карбуратора с един мой приятел ,който също се занимава с Костенурки.
Компресора и малко бензин и светна, сложихме го също така беше запекъл педала на газта и се оказа за щастие ,че жилото е здраво а само е корозирал самият педал,но го раздвижихме сложихме една нова батерия и дръжте се ,защото аз едва не паднах. От четвърт оборот заруча и изчади докато изхвърли карантиите от годините (имаше паежини от вътре на свещите).
Оправих празният ход с помощта на приятеля ми и наблюдавахме как работи мотора .
Той каза ,че този мотор е уникално здрав не духа от никъде ,няма луфтове, не тропа ,трака, вие или подобно и има ряз и компресия .Разбира се ,че трябваше колата да се пробва и на път което ми достави неописуемо голямо удоволствие и установихме ,че мотора ще му трябват:
Нови кабели, свещи ,бубина и чукче, както и капачка на делкото и ще се освежи и боядиса ,ще се проверят като го свалим клапаните и ще се смени платното на ускорителната помпа ,защото тече това бих казал ,че ще се прави като мини ревизия на мотора. Разбира се филтри и масла за задължителни.
Денят мина добре и вечерта си я прибрахме на топло,сухо и уютно.




Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот nasko1978 » Пон 24 окт 2011 12:24


heavy metal zork Честито!!!!!!!!Пожелавам ти да имаш време,пари и нерви да си го направиш както ти искаш.Успех. :да:


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот cece » Пон 24 окт 2011 12:54


Честито и от мен :да:


Потребителски аватар
mladen201
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 01 яну 2011 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот mladen201 » Пон 24 окт 2011 13:26


Давай Кире ... Честито и ще ти следя темата :)


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Пон 24 окт 2011 19:27


:banana :applause: maikomila scare :mrgreen: :обичам ви :012: heavy metal zork heavy metal zork facepalm :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :lol:


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот hose » Пон 24 окт 2011 22:05


:applause:
Браво,поздравления. :да:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Пон 24 окт 2011 23:13


Честито и добре дошъл в отбора, желая успешен проект и скорошен старт, всички ние сме тука и ще помагаме с квот можем и както можем, така, че нямаш грижи... :)


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот sastezatelya » Пон 24 окт 2011 23:20


Честито и от мен :) :да: :beer Да си я правиш , караш и гледаш със здраве красавицата . Всички ще помагат с каквото могат и никога не се отказвай , защото повярвай ми ще имаш много моменти , в които ще ти се иска точно това..

Семейството се увеличава с още един член , което само трябва да Ни радва :banana

Успех :да: :banana :applause: :beer :wink: :)


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот GTI 16V ABF » Пон 24 окт 2011 23:24


Честито и само успехи ти пожелавам :applause: :да: :drunk


Потребителски аватар
G_G
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот G_G » Вто 25 окт 2011 8:15


Честито и много щастливи моменти да прекараш с нея. :да: :applause: :beer


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 25 окт 2011 9:14


Еми колеги аз бях в транс като я купувах и не мибсе вярваше как почти 3 годишно търсене приключи .
Жертвах страшно много за нея и рискувах доста но сега имам чувството ,че бих го направил пак и пак и пак.

Така нека действаме по същество.
Няма да се лъжем колата е на гроб от ръжда и и трябват 2 нови дъна дали ще се сменят целите или части от тях за сега не се знае ,защото не е толкова много гнила на места.С други думи ще ми трябват ламарини както и панела под резервната гума дали го има на стока или трябва да се произвежда на рака.
3 от калниците са тотално изгнили вече не поправими така че ще се нуждая и от втора употреба калници за този модел без значение от цвета ,да са здрави.
Чух много и различни мнения за магазини и цени от тонове хора за този автомобил.
Така и не разбрах точно къде е този магазин и какво има в него за цени да не говорим.
Така моят въпрос е дали мога да намеря в България това, което търся или част от него,в кой магазин (ако има) и какви цени върви.
За сега най на зор за ми дъната на пода.
За напред ще трябват брони ,нови уплътнения ,лаистните на уплътненията.....


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот lion_heart002 » Вто 25 окт 2011 9:20


Много ме зарадва темата ти! Жив и здрав да си,да си бръмчиш скоро с бръмбара и да ти носи само радостни моменти! :drunk


Потребителски аватар
G_G
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот G_G » Вто 25 окт 2011 13:36


Магазина 0888-452-477 в момента подготвям поръчка.


Потребителски аватар
coks
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот coks » Вто 25 окт 2011 16:13


Честито и скорошно изкарване на пътя heavy metal zork


Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот bat_ivo » Вто 25 окт 2011 19:16


Е касметлия си аз преди две години се опитах да я спазаря но бях жестоко отрязан. :drunk
ABCD0001.JPG



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта