Едно питане относно джанти?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Съб 18 фев 2012 3:33


cece малко съм те подвел - барабаните "4Х100" ги дават за 1300, за тях дори има и барабани без дупки..., за 1200 има фланци към Порше и към 1300, вторите са 115лв., но не съм поръчвал и не знам дали ще са удобни за разпробиване на друг размер... :)



http://www.youtube.com/watch?v=OfpASFXy ... r_embedded




Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот stingray » Съб 18 фев 2012 10:37


scare scare scare death death death ей от такива съвети най-много ме е страх, не мисля че щом карам вече има няма 14 години костенурки, са сглобени колкото една барака...друг е въпроса дали колата която всеки прави я прави за каране или да стои поизложбените зали ;) карам си колите и им се кефя, независимо от мненията на хората !!!
P.S. И чак ми стана смешно като каза че ти ги взимаш втора ръка, най-верочтно от завода производител. А я ти сметни в тоя ред на мисли, не са ли изискванията като качества и спирачни усилия по-големи към съвременните автомобили които рядко са по 30-50 к.с. като нашите любими въздухари ???
P.P.S. Заради такива изказвания много пъти съм си мислил да спра да пиша по каквито и да е форуми /или в частност български/, защото тук питаш ли нещо, все се стига до : -Абе ти как може да направиш така, а не така? Как може да не разбираш толкова много? Между другото питането ми беше ако някой има конкретен отговор за размер а докъде се стигна пак - кой какви бараки сглобявал.
Искрено се забавлявам :)))


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот joromainata » Съб 18 фев 2012 17:47


Колега разгледа ли темата в Самбата там има много точно описано кои с какви джанти кара на колко са и какви гуми има сложени


Потребителски аватар
daka
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот daka » Съб 18 фев 2012 23:32


stingray написа:scare scare scare death death death ей от такива съвети най-много ме е страх, не мисля че щом карам вече има няма 14 години костенурки, са сглобени колкото една барака...друг е въпроса дали колата която всеки прави я прави за каране или да стои поизложбените зали ;) карам си колите и им се кефя, независимо от мненията на хората !!!
P.S. И чак ми стана смешно като каза че ти ги взимаш втора ръка, най-верочтно от завода производител. А я ти сметни в тоя ред на мисли, не са ли изискванията като качества и спирачни усилия по-големи към съвременните автомобили които рядко са по 30-50 к.с. като нашите любими въздухари ???
P.P.S. Заради такива изказвания много пъти съм си мислил да спра да пиша по каквито и да е форуми /или в частност български/, защото тук питаш ли нещо, все се стига до : -Абе ти как може да направиш така, а не така? Как може да не разбираш толкова много? Между другото питането ми беше ако някой има конкретен отговор за размер а докъде се стигна пак - кой какви бараки сглобявал.
Искрено се забавлявам :)))

Те заради това готините хора спряха да влизат тук и не пишат във форума.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот asentm » Нед 19 фев 2012 19:52


stingray написа:scare scare scare death death death .......
Искрено се забавлявам :)))

абе нещо или студа или виното е много :beer
не виждам Митака, какво толкова каза :shock просто направи едно сравнение, което за съжаление е истина! И понеже ти продаваш авто части, а аз престанах да внасям и продавам през още 1999 г., ще се осмеля да споделя, че това което в момента се продава и давате като цени е правено в Китай. За нашите коли има и хубави и лоши части, но вече бройката не е голяма и те са на цена.
Просто не виждам защо се пените, на мен като ми трябва нещо питам всички и си избирам от къде да купя и никой не ми се сърди, нито Жоро, нито Митко, нито пък Жеко.
както се казва в една поговорка : Въпрос на избор - казало кучето и се близнало отзад :D :D :D :D


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот asentm » Нед 19 фев 2012 19:58


размера на джантите надали някой ще ти каже, защото основата на повечето е различна дебелина, а и фланеца не се знае колко ще ти излезе дебел. Най-добре е да направиш или фланец или барабани или главини, ако слагаш дискове, да се спреш на конкретен размер и брой отвори и после да мериш.
Аз примерно съм си купил от Даката предни и задни дискове за Кармана и като ги монтирам, слагам едни железни зжанти и тичам към магазина да мера иначе съм в зоната на здрача


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Нед 19 фев 2012 21:31


Съгласен съм с вас,човек или прави нещо като хората,или да не се захваща по добре.Аз лично предпочитам да питам и да намеря,най доброто решение :) Все пак се занимавате доста време с костенури и само може да ви кажа евалата :bowdown :bowdown :bowdown ,За момента май се спирам към фланци :) Ето като този например.
Прикачени файлове
$(KGrHqF,!lEE6pcNO6gqBOsBSfBQe!~~60_12[1].jpg


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот asentm » Пон 20 фев 2012 6:20


а защо не си купиш едни 5 спицови ЕМРI :idea: и не се занимаваш с допълнителни железа
това за мен са най-красивите джанти


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот stingray » Пон 20 фев 2012 8:47


Точно за това става въпрос, че всички или 98% от частите идват от Китай. А части не продавам, само монтирам, ръцете ми са в масла и бензини от доста години...Просто това което казах са ми наблюденията от дълго време.
Спирам да пиша и да питам по темата!


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Пон 20 фев 2012 11:46


Аз вече имам джанти,и ме кефят максимално :) heavy metal zork


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Вто 21 фев 2012 1:27


BuGmaN написа:cece малко съм те подвел - барабаните "4Х100" ги дават за 1300, за тях дори има и барабани без дупки..., за 1200 има фланци към Порше и към 1300, вторите са 115лв., но не съм поръчвал и не знам дали ще са удобни за разпробиване на друг размер... :)



http://www.youtube.com/watch?v=OfpASFXy ... r_embedded


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот asentm » Вто 21 фев 2012 7:09


Генчо от Ботевград кара с такива! Повечето го знаят, с жълт костенур, ако искаш да ти дам контакт.


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Вто 21 фев 2012 9:17


Да ще съм ти благодарен,аз вече изпуснах едни в ebay. facepalm Мисля че това е добро решение :)



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта