Карборатори Тип4

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
valli
Мнения: 65
Регистриран на: Нед 08 юни 2008 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Варна

Карборатори Тип4

Мнениеот valli » Нед 11 мар 2012 18:09


Отварям тази тема за карборатори относно 2.0 тип4 какви са вариантите за този двиг.Дали оригиналните Солекси 32/34 или Вебер или Делорто с какви дифузьори,главни жигльори,жигльори за празен ход и емулсионни тръби са подходящи.
И кои модели от тях стават.Не говоря за вариант с един карб.Да подчертая ,че двигателя е за бус Т2.Желанието ми е да се постигне максимално нисък разхода и да има ефективност на прилично ускорение.




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Карборатори Тип4

Мнениеот BuGmaN » Пон 12 мар 2012 0:09


Ами да ти споделя, че ако се направи правилен тунинга на 2000 и се сложат спортни карбове, буса ти ще стане труден за каране, ако това искаш продължаваме темата, ако обаче искаш да караш нормално оставай си със Солексите и оригиналният вал. Аз за моя така съм решил... Спортен Боксер не може да се кара нормално (някой, никакъв :Mr Green Fun ), икономията я забравяш, а Т2 с 2000 и повечко газ и двойни карбове дава и 30-40/100. Жигльорчетата се смятат или се "вадят" от готови таблици, но са само примерни, зависят от много неща и вътре в мотора и извън него, истинските се "случват" чрез тестове и настройки с подходяща апаратура. :)


valli
Мнения: 65
Регистриран на: Нед 08 юни 2008 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Варна

Re: Карборатори Тип4

Мнениеот valli » Пон 12 мар 2012 0:39


Да Митак ,идеята ми е за бус с нормален двигател който няма да ме кара да скачам върху газта за да върви и да не забива предницата , разход някаде 12,13 градско(все пак бензина е цифра вече).


Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Карборатори Тип4

Мнениеот nik1302 » Съб 17 мар 2012 15:10


За икономия на градско с 2литров карбураторен бус в градове като София и Варна просто забрави. Независимо с какви карбуратори си. Но на извънградско със сигурност ще усетиш разлика във вървенето с два двойни Вебера 40 IDF или Делорто 36 DRLA ( Вебер 40 IDF = Делорто 36 DRLA като размер!). А за разхода - всичко е въпрос на сервизиране и настройки на карбураторите. Ето ти линк, където има доста верни неща за тези карбуратори и са споменати настройки и за 2литрови въздухари.
http://cgi3.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?V ... d=alfa1750
И за финал нещо весело от миналата неделя. На връщане от дежурния драйв до Златните на един от светофарите на входа на Варна в лявата лента до мен спря джип. И сме първи коли. По едно време се свири, сваля се дясното стъкло и от джипа се показват двама мои познати, като очевидно единият я беше докарал до Мерцедес М-класа. Следва закачка - "Как е резачката". На което аз отговорих нещо от рода "Сега ще видим". През това време вече беше светнало зелено и отзад по-нервните "състезатели" се бяха разбучали. В общи линии потеглихме заедно, но...успях да видя джипа в ляво от мен само докато превключа на 2ра :) Не че аверите не му "извадиха" буталата :) Нямаше го и когато превключих на 3та :). А малко по-късно колегата oryxter (той ми е дежурният "навигатор") все пак ми напомни, че ще трябва да спирам - следващият светофар беше чевен. Оказа се, че бяха на някалко дължини след костенурката. Най-веселата част беше, когато джипа отново спря до мен и познатите с истинско удивление извикаха нещо от сорта "То било голяма резачка бе."
ПС. Джипът беше дизелов (предполагам нещо от сорта на 2.7) и резултатът общо взето беше предизвестен. По принцип никога не я режа по светофарите, но този път се получи доста непринудено и весело.


valli
Мнения: 65
Регистриран на: Нед 08 юни 2008 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Варна

Re: Карборатори Тип4

Мнениеот valli » Нед 18 мар 2012 0:10


На първо време с Бъгман ще му сложем Солекси и ще наблюдаваме как са нещата като разход и ускорение,а ти Ники ще видиш във Варна как се държи като стане.Вече тогава ще мога със сигурност да знам задоволява ли ме това или не.А и имаме идея за газ ,но 1x1.Благодаря за линка :да:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта