МАСЛО

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
vlassev
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 03 мар 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

МАСЛО

Мнениеот vlassev » Сря 25 май 2005 20:06


Резбата на датчика за температура е прецакана и като резултат се излива доста масло. Навил съм калчища но явно не върши работа. Дайте някоя идеика с какъв материал да оплътня или какви по-генерални мерки да взема ако се налага.
Отварям темата изобщо, щото до сега не съм попадал на подобна дискусия относно маслата - кои са добри, кои са по-добри, на колко се сменят и тнт....




Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 25 май 2005 20:09


тефлон
трябва да има където сменят масло


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: МАСЛО

Мнениеот BuGmaN » Сря 25 май 2005 21:31


vlassev написа:Резбата на датчика за температура е прецакана и като резултат се излива доста масло. Навил съм калчища но явно не върши работа. Дайте някоя идеика с какъв материал да оплътня или какви по-генерални мерки да взема ако се налага.
Отварям темата изобщо, щото до сега не съм попадал на подобна дискусия относно маслата - кои са добри, кои са по-добри, на колко се сменят и тнт....

Имал съм проблема на стария мотор 1200 и бях го закърпил със силикон за гарнитури, но тогава нямаше от това лепило металпластик - струва 10-тина лева и става дори и резбата на свеща да залепиш - на Вартбурга ми 2 цилиндъра има залепени така :wink: . А за масло - какво да ти кажа - ми то последно време(години) само дървета на пазара, карал съм с какво ли не и не съм доволен, единсственото което върши работа според мен е HP - ново италианско масло в метални кутии е и изглежда няма менте засега и върши прекрасна работа, има и добавки и струва 10лв-л., а иначе маслото на Бръмбара е по гъсто от повечето автомобили и ти трябва 30W-50 или 20W-50 или нещо подобно, а има и Българско, което също едва ли има менте и го продават по бензиностанциите 30W-40 или 30W-50 не знам какво има... 3-4лв.л. :wink:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта