ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот Ton4o_84 » Сря 29 яну 2014 20:34


А кой е собственика; човека който е пуснал темата ли.




Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот Volksrod » Сря 29 яну 2014 21:57


Знам кой е, колата ли ще купуваш?


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот Ton4o_84 » Сря 29 яну 2014 23:16


Че такъв автомобил продава ли се! Като начало искам да попитам няколко думи за историята на автомобила.


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот stingray » Чет 30 яну 2014 9:08


цената няма да ти хареса предполагам...пък дай боже да можеш да си го позволиш, реставрираш и караш с кеф :)


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот asentm » Чет 30 яну 2014 10:32


Историята на Karmann или на автомобила?
Знам, че такава кола не се продава, но в моментна лудост сменяме приоритетите :banghead
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-karmann-ghia-sofia/186936053.html


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот Ton4o_84 » Съб 01 фев 2014 3:51


Интересува ме конкретно историята на този Фолксваген, защото 77000км. за такъв автомобил, те кара да си мислиш какви и колко собственици е имал, как е поддържан, кога е каран последно.
-Препоръчвам да се направят снимки на таблото, тапицерията и двигателя, дори и клип със запален двигател ако работи и да се даде линк към него и така шанса за продажба се увеличава в пъти. Пък и на мен ми е интересно :)
-Иначе цената от тези евра и състояние е разумна, при положение, че вървят от 20000лири нагоре за реставриран или добре пазен екземпляр.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот asentm » Съб 01 фев 2014 15:56


Ton4o_84 написа:Интересува ме конкретно историята на този Фолксваген, защото 77000км. за такъв автомобил, те кара да си мислиш какви и колко собственици е имал, как е поддържан, кога е каран последно.
-Препоръчвам да се направят снимки на таблото, тапицерията и двигателя, дори и клип със запален двигател ако работи и да се даде линк към него и така шанса за продажба се увеличава в пъти. Пък и на мен ми е интересно :)
-Иначе цената от тези евра и състояние е разумна, при положение, че вървят от 20000лири нагоре за реставриран или добре пазен екземпляр.

Тончо, при нас "въздушните" нещата стоят по, по друг начин. Трудно ще видиш купе на независимо какъв въздухар, което да е на същите километри като двигателя. В този случай, това са километрите на двигателя, който се разработваше :mhihi на костенурката ми и от няколко дни е вече на Кармана. Колата е в България от 1976 г. и по нея са се упражнявали по "социалистически". Принципно има много работа за да се направи джиджана, но може и да се кара така rat look. Важното в този случай е, че колата е комплектна и е прекрасна за начало на проект. Както сам виждаш, в момента май няма по-евтин low light в mobile.de
Аз лично знам и стойността и не падам от цената под разумния пазарлък :biggrin, за това и още не съм я продал. Но и европейците са хитри, всеки иска да те клатушка особено, като ни видят от тази част на Европа. При този род автомобили има два варианта и двата са еднакво рискови - първия да я направиш и да я продаваш, но .... тогава когато някой дава 35000 евро и не му харесва я цвета на тапицерията, а цвета на колата и т.н. Втория е да го продадеш така, нака всеки си прави сметката 10 + 10 и имаш кола по твой вкус, да ама са малко тези, които им се занимава и имат познания. Тези пък, които ги имат искат да те прекарат с цената. Та така. Аз го продавам...за сега и си правя кефа с него. Ето и снимки https://www.facebook.com/asen.markov.7/media_set?set=a.10202008816331953.1073741827.1532231089&type=3


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот Ton4o_84 » Пон 03 фев 2014 0:25


Благодаря за отговорите и линковете :).
Вярно ли е, че Кармана имал 2литров двигател, ако е така какви коне е. Съмнява ме да имат толкова голям мотор при положение, че най-големия немски мотор е 1300, по спомен бразилките имаха и до 1600, но ти ще кажеш най-точно.
-Баща ми навремето имаше Костенурка, но понеже е занаятчия и стягаше и продаваше коли и тя си замина, бях 4-ти клас ученик и направо ме заболя сърцето като разбрах, бях болен сума време... Дори един колега като ме качи на субарото му и то нали боксеров двигател с типичното ръмжене и ми стана тъжно, макар и 20 години по-късно.
-Гледам на някои снимки имаш чисто нови под и вежди за Кармана, внос ли са, въобще намират ли се нови части за тях, защото съм чувал, че има фирми които с това се занимават, както и че имало китайски реплики на всичко. Ако например този който го реставрира реши да си купи никелираните рингове около фаровете или някое копче от таблото, какви са му опциите.


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: ЧЕСТИТА ВИ КОЛЕДА И "ВЪЗДУШНА" НОВА ГОДИНА

Мнениеот stingray » Пон 03 фев 2014 8:44


Не ми е работа да се правя на модератор, ама питай на лични. Темата е за Новата година :)
П.С. А относно въпроса ти - всичко се намира - и оригинално, и не чак толкова, само пари да ти се дават. :biggrin



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 128 госта