Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот jlechev » Съб 07 ное 2015 9:59


nokiangage написа:Привет колеги, да са живи и здрави тея дето ме обърсаха, аз едно време забърсах съвсем леко бронята на една Вектра и два дена не можах да спя докато не го намерих да си му призная на човека за стореното и той ми благодари за жеста и каза, че ще я пребоядисва и грам не го бъркало... :bowdown

Та миналия месец успях да взема отпуск за първи път тази година и имах възможността извънградско да навъртим над 1200 километра и ето една две снимки по пътя:

Изображение

И кучето ни Хела си харесва колата :Mr Green Fun
Изображение

Офтопик е, ама и е много удобно на задната седалка на душата, климатик липсва но съм намерил:
Изображение

Понеже благодарение на форума имах възможността да се запозная с много готини колеги, нямаше как да пропусна да се видя с двама колеги, за което им благодаря :bowdown :
Изображение

Изображение

Навършихме 200,000 километра:

Изображение

Изображение

Та след бая километри извънградско почнах да долавям нянкакъв странен звук от задницата, но приятелката ме убеждаваше, че си внушавам пак :mhihi и излязох прав за съжаление - на Бяла почна брутален звук да се чува от задно дясно и след като спрях, заден десен барабан беше от червен вече черен по края, изпечен от карането на ръчна... А това е породено от смяната на предните дискове, накладки и задните накладки и ми бяха натегнали пооовечко задна дясна, явно пренатегнали... :banghead Както и да е, с 2 ключета 10-ка я отпуснах, охлади се барабана и се прибрахме във Варна без проблеми. Та вместо да сменям барабан, накладки и боядисване реших, че сега е времето да направя ъпгрейд и да мина на дискове. Та намерих цял мост от 2Е и сега ще се занимавам с него - дисковете са без ръб, предпазните ламарини ще се изчистят и ще се боядисат в сиво, задните спирачни апарати ще се ревизират и ще се боядисат като предните в червено, нови накладки и ще видя каква ще е разликата:

Изображение

Изображение

И една снимка на двете семейни машини, кофти е жената да е с по-големи джанти...ама ще го коригирам това :mrgreen :
Изображение

Та днес след седмичната среща на клуба, вече мога да се похваля с 4 работещи дръжки благодарение на двама колеги, понеже досега предна дясна и задна лява на кръст не работеха, та вече се отварят като на Е-Класа :Mr Green Fun , благодаря Ви много колеги :bowdown :love.vwclub

това с дръжките е голям проблем,трябва да се смени и частта която е на купето , наскоро смених моите и една вече неработи




Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Bo

Мнениеот nokiangage » Съб 07 ное 2015 19:12


Omilron написа:Просто боядисай железарките черни според мен :smile

Мислех го и този вариант честно да си призная :mhihi, ама боята им е оригиналната и лака е лъскав и в добро състояние и не ми се иска да ги развалям, понеже черно няма да им отива поне на тях според мен. Свалих Lippstadt-а за да мога да го освежа през зимата и като върнах стоковите фарове вече не чернее толкова кучето и май се връзват повече джантите така. :drunk

Изображение

Изображение

Като идея ми е да боядисам ABT маската за нещо като летен сетъп в комплект с Lippstadt-а за другия сезон и тази маска без емблемата с фабричните фарове ще си остане за зимен вариант, понеже много си харесвам как изглежда и така, само да не ме изгонят от нас с всичките части и джанти :Mr Green Fun.


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Bo

Мнениеот lyubomir minev » Чет 12 ное 2015 18:33


Привет,колега,пасата е станал добър,но с тези мигачи в калниците малко бягаш от GT визията.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Bo

Мнениеот hooligan_sk » Чет 12 ное 2015 20:50


Пасата е изпънат и не простее! Like :c020


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Bo

Мнениеот nokiangage » Съб 28 ное 2015 21:40


Вече махнах тези различните задни гуми, както се вижда едната е зимна Pirelli, която не покрива джаната и е много неравноменрно износена, докато другата беше лятна Uniroyal Rainsport, която много харесвам и покриваше борда, но не можах да си намеря една или две в тоя размер, понеже съм имал такива и шарката е уникална. Както писах сложих Infinity INF-05 215/40/16 86W за задния мост и добре застанаха на джантите - вече пазят борда и ще ги видя как са, та ще пиша пак когато ги сложа напролет на колата.

Изображение


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот nokiangage » Нед 17 яну 2016 21:52


Сняг при нас нямаше много миналата седмица, както и сега предимно заледявания, донякъде ми липсват зимите, които сме виждали в Плевен и Свишов... :c020
Изображение


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот Johnsword » Нед 17 яну 2016 21:53


С тия железарки .... :death :death :death


Потребителски аватар
smirkb0y
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 22:04
Автомобил: Seat Leon FR
Двигател: ARL+
Местоположение: Велико Търново

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот smirkb0y » Нед 17 яну 2016 22:24


Пасата е чук!! Радвам се, че има хора ценящи "старото материал" и не го заменят за по-нов.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот nokiangage » Пет 15 апр 2016 2:36


Привет и благодаря, от бая време не съм писал и да кача няколко нови снимки, че настъпи момента да освежа фаровете. Бяха боядисани в черно и отговаряха на визията, която гоня но имаше нещо, което не беше съвсем както трябва. Понеже на единия фар боята беше се олющила съвсем малко на едно място и излезе, че бендите са от бялата Хела, докато самите лупи и рефлектори с кръстачката от черната - някакъв хибрид :icon_lol . Започнах да свалям внимателно боята и нещо много приятно излезе под нея:

Изображение

Изображение

След като ги изчистих изцяло си взех пак от трансперантното фолио, което ползвах за стоповете ми за ефекта, който търсех. Играчка беше малко да ги облепя предвид всичките извивки, но на първо четене май добре стана - е има едно две места да дооправя преди да ги сложа. Като цяло се получи и вече се вижда текстурата на самите бленди през фолиото:

Изображение

Изображение

Останаха ми мигачите да ги затъмня и тези дни се надявам да ги направя и сложа на колата. Поздрави :drunk


Потребителски аватар
pushkata11
Мнения: 354
Регистриран на: Пон 20 юли 2015 16:55
Автомобил: Passat [B3 GT G60 Syncro] [B5_5]
Двигател: [PG 1992] [AVF 2004]
Местоположение: Пловдив

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот pushkata11 » Нед 29 май 2016 16:23


Да избутам прахта малко :icon_lol
Много добра количка се е получила колега ! Със здраве да си я караш :th_up
ПП. Има ли развитие, или само се возиш ? :mhihi
Поздрави :drunk


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот nokiangage » Пон 30 май 2016 20:09


Привет, като цяло имаше нови неща по колата, но повече от страната на поддръжката. Та след като сложих фаровете с фолиото, доста по-добре седят с фолиото и вече самата текстура на блендите се вижда и ми харева доста повече:

Изображение

Счупих предния тампон на двигателя при по-рязко тръгване, но май си му е било времето:
Изображение

Явно за двата километра, които карах да се прибера съм допрецакал тампона на моноинжекцията. Та добре, че изчатка пред нас, а не по време не 1200 км пътуването, което предстоеше и беше сменен веднага:
Изображение

Бяхме във В.Търново за няколко дена и Някакси се измъкнахме от градушката, която се състоя в Ловеч - иначе 4-та градушка щеше да бие колата:
Изображение

Вече се преместихме на друго място и вече има възможност за паркомясто:
Изображение

Обаче уловката е, че без спомагателни стедства не мога да вляза или изляза без да опре купето:
Изображение

Присъствахме и на среща на плажа на Аспарухово и ето няколко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от nokiangage на Пон 30 май 2016 21:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот nokiangage » Пон 30 май 2016 20:20


Изображение

Изображение

Вече височината ми бърка в очите, въпреки, че е с 195/45 и 215/40/16 задни пак ми изглеждат високи гумите и май ще се сменяме:
Изображение


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот Johnsword » Пон 30 май 2016 22:22


Най-добрият седан за мен в България.. изпъната линия, изчистена визия .. не е прекалено ниско, точните джанти и фланци.. абе топ.. :bowdown ..


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот kaiser666 » Пон 30 май 2016 22:56


Усещането при потегляне, когато се скъса предния тампон по този начин е много интересно.


Николай.Йорданов
Мнения: 0
Регистриран на: Пон 18 яну 2016 21:18
Автомобил: PASSAT B3
Двигател: ABS-1993
Местоположение: Дупница, София

Re: Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот Николай.Йорданов » Съб 08 юли 2017 14:12


Отдавна следя темата.. :th_up :) има ли развитие по разкошната количка ? ::) :bowdown :love.vwclub



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта