Историята на моя Golf MkIV '00

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот Apokaliptiko » Сря 11 апр 2012 17:58


Ами да мания.То тук всички в тоя форум сме такива.Моята приятелка ме базика от време на време като казва,че ако съм имал възможност с колата ще си легна :mrgreen:




Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот IvailoOo » Сря 16 май 2012 14:43


Такаааам. Въпреки лошото време днес,реших че е време за малко глезене :Mr Green Fun Ударих й една паста и вакса по всички панели,стоповете,мигачите и джантите :) КАто цяло не очаквах такъв резултат. Перлите си личат отдалеч дори и при слабо осветление

Изображение

Изображение

Изображение

Можеш да се бръснеш на нея mhihi

Изображение

Още не мога да дочакам да грейне слънце да я видя 8)

Обаче съм изправен пред дилема - дали да махна веждите и да боядисам фаровете черни вътре или да не пипам фаровете и веждите,а да боядисам емблемата само. Двете заедно много става и всичко ще се слива


Потребителски аватар
vesko2222
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 0:08
Автомобил: Golf 4 AKL
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Radnevo / Stara Zagora

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот vesko2222 » Сря 16 май 2012 21:14


Голфчето е супер колега. :да: И аз мисля да си правя фаровете черни вътре, обаче се страхувам да не оплескам нещата.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот IvailoOo » Съб 30 юни 2012 14:32


Ако са Hella няма да имаш ядове,обаче ако са Valeo,като моите - кофти. Стана колко време отлагам,понеже имам други разходи ,но другата седмица поръчвам 2 стъкла и ще ги опаткам mhihi Иначе в момента чакам да пристигнат полиуретановите тампони,а след тях според-зависи от финансите ще има някое "басче" 12',15' и предна линия Herzt. Иначе единственото ново по колата за последно време е че я няма лайстната на предния номер,сложиш си една емблемка "TDI" на маската,сиктирдосах задната чистачка и сложих една "home-made" тапа,най-накрая си облепих и пепелника с фолио,,боядисах основата на задната емблема,изпрах си след това целия салон и още някои други дребни нещица.

Изображение
Изображение
Изображение

Също така се уредих и с една топка за ск.лост от Golf 3 GTI
Изображение
Eта такава (снимката е примерна) и също така в по-добро състояние,но се двоумя защото и не мога да измисля отгоре "капачето" със скоростите не знам как ще го измисля,защото моята е със 6 ск. death
Също така в момента мисля как да си направя генерацията,понеже с права тръба е грозна история,а оригиналното гърне не вади грам звук,но и нея ще я измислим

Засега е това,понеже нямам много свободно време от работа и хойкане :screwy mhihi


Потребителски аватар
rs_guy
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 20:47
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: AGU 2000
Местоположение: София/Костинброд

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот rs_guy » Нед 01 юли 2012 18:19


топката дали ще пасне на 4ката без голямо преправяне? :)


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот IvailoOo » Нед 01 юли 2012 18:45


За пасването...трябва да пасне,не съм пробвал все още,понеже не знам дали да я сложа.По-трудно ще е да се захване,но силиконЯ върши чудеса mhihi


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот morfei1 » Пон 02 юли 2012 11:22


хартиеното тиксо и скоба също :wink:


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот IvailoOo » Вто 10 юли 2012 22:29


Дам...топката съм твърдо решен да я сложа,но първо ще мине пред едно китосване(понеже има лека вдлъбнатина,която ми е като трън в очите), цялостно боядисване в 2 цвята и един червен стикер TDI отгоре,но вероятно без обозначенията за скоростите.Също така от днес съм със 12'ка Alpine SWG-1244 със "home-made" "бас каца",която ме е срам да снимам,защото още е в тестов период и като я приключа окончателно ще я тапицирам :lol: Дъни яко..даже сега ще се наложи да свалям тавана и половината кори,за да мисля изолация,защото дрънчат като на стара лада прозорците :lol: Даже ссе двоумя на другата заплата дали да не взема още един такъв Аlpine и да има малко BASS TERROR,въпреки че дори в момента откъдето и да мина се включват алармите на колите и магазините :screwy mhihi


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Историята на моя Golf MkIV '00

Мнениеот IvailoOo » Нед 25 ное 2012 17:30


Я малко да я съживим тая тема,че дори аз я бях забравил :bowdown През този период имаше доволен брой промени по колата като главните бяха :
1.Замяна на демпфера с едномасов комплект на Valeo
2.Пълно освежаване на двигателни отсек и салона
3.Цялостно полиране с пасти,вакси и други гадни мазила както колата,така и джантите
4.Малко промени по озвучаването
5.Монтаж на фарове с лупи
6.Ксенон на късите
7."Boostmeter"
8.Зимни гуми Pireli 195x65x15
и друг куп дребни глупости,които не са особено важни(не че тези са кой знае колко :screwy ) Абе простотии общо взето,поради липса на време,но смятам да си изкарам пълноценно отпуската сега в работа по дрегела :Mr Green Fun
Освен редовното обслужване ми остана утре само накладките (предни,задни) да сменя и вече може,ако ще и червен сняг да вали death На другата кола сложих Roadhouse и съм много доволен сравнение с тези на Bosch. Колебая се дали да си търся дълбок "рикарДо" салон или да се позаиграя с моя (малко кожа малко алкантара т'ва онова mhihi Голяма дилема...мисля го и не мога да го измисля,но и неговия ред ще дойде. Живот и здраве на пролет ще има заигравка.Само да мине зимата,че тя и сега си е кофти тръпка да я караш на мокро...еле пък ако се возиш докато кара момиче :horror: И като резултат от която смятам да получа някое друго киловатче в повече, но да не дърпам дявола за опащката,че последните 2 седмици всячески се опитват да влязат при мен :bowdown



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта