Голф 5 "Разкрасяване"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Nk_3111
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 15 апр 2012 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratsa

Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Nk_3111 » Чет 19 апр 2012 21:05


Здравейте VW фенове. Размислих и реших да не си продавам Голф-чето, че в тази криза с тези цени на горивата си е прелест. Исках да го сменя за по-голям автомобил, но в крайна сметка реших, че няма смисъл на този етап. А и съм си я "консумирал" само и единствено аз. Така че ще си я карам още известно време. Реших малко да я "пораскрася" или тунинговам. Не съм технически или машинен специалист, затова ще съм безкрайно благодарен на всички, които ми помогнат или дадат някакъв съвет. :)
1.На първо място искам да си сменя противната пластмасова задна броня с такава, която да е в цвета на купето и да е малко "по-така". От къде мога да набавя такава и колко парички ще ми излезе ? Гледах някакви добавки към задна броня, цени от 250лв. нагоре. Тази как ви се струва : http://zaggituning.com/index.php?route=product/product&product_id=627
2. Кое според вас е по-доброто : да си взема нови фарове с лупи или да си купя само лупите и след това би-ксенон разбира се ? :)
3. Говорителя ( този в кората, който се води басов ) на дясната врата нещо се скапа и не работи вече. На задните две врати изобщо нямам такива. Срещнах доста противоречиви мнения за големината на говорителите. Тук какви говорители ще ми предложите, защото съм си харесал едно "динче" и искам да направя хубава музичка...
Това са първите три стъпки, които съм си поставил като някакви цели... Благодаря на всички предварително и успех! :)




Потребителски аватар
Trus7m3
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 10:59
Автомобил: Golf 7 Alltrack 18 TSI 4motion
Двигател: 2017
Местоположение: София

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Trus7m3 » Пет 20 апр 2012 8:07


Колега здравей!
Първо добре дошъл във форума (гледам че си нов). Аз също съм с голф 5, така че ще следя темата зорко :)
Относно разкрасяването, то май си е до вкус - за теб едно може да уникално, за мен абсурдно :) Търся си от доста време предна броня със решетка от GTI (тази с червените кантове), но нещо нямам успех с намирането :)
УСПЕХ.


Nk_3111
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 15 апр 2012 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratsa

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Nk_3111 » Пет 20 апр 2012 9:01


Здравей колега. Аз видях на няколко места такава решетка. Ето една: http://www.pitstopshop.eu/product_info. ... ts_id=9193 . Споделяй идеите си. Засега не смятам да си взимам тази решетка. Това са ми пътвите 3 цели. После ще му мисля.


Потребителски аватар
vwpeshov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 13:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот vwpeshov » Пет 20 апр 2012 11:16


И аз съм с 5-ца , и аз като колегата искам предна решетка но от каде и идея си нямам , мислех да ходя да питам в юнитрейд.
А по повод темата за задната броня няма ли да е по гот ако я пръснеш в цвета на колата, аз така го планувам


Nk_3111
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 15 апр 2012 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratsa

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Nk_3111 » Пет 20 апр 2012 16:12


Тази решетка дето ви пратих не ви ли удовлетворява. Иначе за пръскането, не мисля, че ще е по-гот, защото това е някаква гадна пластмаса, която е и грапава на всичко отгоре. Ама и без това имам някои козметични проблеми, та ще го питаам. Иначе знаете ли какъв е диаметъра на говорителите в корите на предните и задните врати?


Потребителски аватар
Deo
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Deo » Пет 20 апр 2012 17:49


В Юнитрейт мисля че е по-дебело. Проверявайте и моргите, може да изкочи GTI броня.
Иначе най-евтино ще излезне да се пръсне задната част, само че мисля че ще стои по-неестествено, защото е по-различна пластмаса :)


Потребителски аватар
Trus7m3
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 10:59
Автомобил: Golf 7 Alltrack 18 TSI 4motion
Двигател: 2017
Местоположение: София

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Trus7m3 » Пет 20 апр 2012 18:37


Nk_3111 написа:Здравей колега. Аз видях на няколко места такава решетка. Ето една: http://www.pitstopshop.eu/product_info. ... ts_id=9193 . Споделяй идеите си. Засега не смятам да си взимам тази решетка. Това са ми пътвите 3 цели. После ще му мисля.


Колега мерси за линка... но тази цена ми е висока за нещо което е просто декорация ( не е ходова част, мотор и тн.) ще търся по морги и тн.


Nk_3111
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 15 апр 2012 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratsa

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Nk_3111 » Пет 20 апр 2012 19:00


Да, колега. Така е най-добре. Не си заслужава толкова пари за такова нещо. Виж, за фарове с лупи Hella ще ги дам веднага,или за мултимедия двд.. Малко по малко ще го направя красавец. За този модел на голф е известно: много пари за страхотен двигател и скапано оборудване. Искам да ми е кеф като я карам. Замислям се и за чип тунинг? Четох за някакъв Брезел. Явно е добър. Писах им и чакам да ми каже цена.


Потребителски аватар
vwpeshov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 13:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот vwpeshov » Нед 22 апр 2012 11:21


Дайте да ползваме темата на колегата , ако той няма нищо против, за да поместим тук сякави работи за 5серия , че и без това сме малко?


Потребителски аватар
Trus7m3
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 10:59
Автомобил: Golf 7 Alltrack 18 TSI 4motion
Двигател: 2017
Местоположение: София

Re: Голф 5 "Разкрасяване"

Мнениеот Trus7m3 » Пон 29 окт 2012 19:16


vwpeshov написа:Дайте да ползваме темата на колегата , ако той няма нищо против, за да поместим тук сякави работи за 5серия , че и без това сме малко?

Във връзка с гореизложеното, бих искал да попитам, някой има ли инфо за поставяне на автономно отопление (печки webasto) например - цени (нови, втора ръка), майстори и тн., че с моя казан 2.0 тди БКД (добре поддържан) НЯМА ЗАГРЯВАНЕ в големите студове, даже малко се губи смисъла от ползването на колата за зимата, ако е като миналата де...
ПС. само не давайте стари линкове от форума, защото изчетох всичко горе долу и за наще кошници инфото не винаги помага.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Koletuu2 и 146 госта