И аз да се похваля с "новата" стара кола

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Вто 14 авг 2012 21:19


Здравейте,дойде и моя ред да напиша тема за "новата" стара кола.

След първата ми кола VW FOX(не питайте - модела е щатски) 1,8 115к.с. знаех,че това е автомобила за мен.Последва един Голф 3 АБУ без грам екстри и регистрацията ми тук.След четене и четене дойде и "ъпгрейда" - продадох АБУ-то и взех АБФ с всички екстри.Каране,каране,каране,младежки дивотии и т.н.Но живота продължава и на бял свят дойде прекрасната ми дъщеря.С нея приоритетите се промениха,с което и колата стана "малка".След дълго умуване и търсене продадох АБФ-а и взех въпросната "нова" кола - VW PASSAT '97 1,9 TDI 90к.с. AHU.Прилагам снимки на въпросната кола с недобро качество но това имах под ръка.

Оттук следва обслужване,набавяне на някои липсващи елементи от интериора като капачета,копченца,държачи и др.Приемам всякакви мнения,насоки,препоръки относно поддръжка,обслужване и доработки с цел безпроблемно и по-удобно експлоатиране на автомобила.:)

П.С.Също така няма да откажа малко тех.данни - линк,ръководства и др. с които да се запозная в детайли с колата.
Прикачени файлове
ipod 004.JPG
ipod 007.JPG
ipod 008.JPG
ipod 011.JPG
ipod 014.JPG




Потребителски аватар
Div Selqnin
Мнения: 346
Регистриран на: Пет 04 ное 2011 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй/София

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Div Selqnin » Вто 14 авг 2012 21:32


тази кола последно б5 ли е или б5.5? Стоповете са на б5.5 а предницата б5 ?

инче тоя пасат (б5.5) има едни много хубави оригинални 17-ки които много отварят колата


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Ljubon » Вто 14 авг 2012 21:38


Div Selqnin написа:тази кола последно б5 ли е или б5.5? Стоповете са на б5.5 а предницата б5 ?

Май четеш през ред, писал е 97г. Б5.5 няма 90к.с. с код AHU. :012:


Потребителски аватар
Div Selqnin
Мнения: 346
Регистриран на: Пет 04 ное 2011 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй/София

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Div Selqnin » Вто 14 авг 2012 21:51


:Mr Green Fun
да не се сетих че 5.5 няма 90 коня :Mr Green Fun

Ай колега честит да ти е и безаварийно ! :beer


Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Пон 24 сеп 2012 10:23


Така,малко ъпдейт на темата.

Колата е обслужена - масло Мotul 10W40 Sinergie 6100, ремъци - ангренажен(INA),пистов(Gates),на климатика(Gates),ролки всякакви(INA),филтри всякакви(MANN),нов акумулатор,защото този с който ми я продадоха беше "детски" и така.Дотук добре,но се появи един шум (тракане,чаткане) и тук следва въпроса ми - долкото успях да се запозная са повдигачи и по-конкретно тези на последния 4-ти цилиндър.Дали е правилна диагнозата,как се лекува "заболяването" и какви са ефектите/дефектите от него?

Също така много неприятно преживяване на прибиране.След затапване на ЕГР клапана си тръгвам (80км пробег) нормално,но по средата на пътуването колата загуби динамика/мощност,появиха се много грозни вибрации на ниски обороти (1400-2000),гадно пушене,което до този момент го нямаше и никакъв вървеж...Все още не съм я закарал на диагностика,но бих искал и вашето мнение какво и как може да се е объркало?Затапването не е процедура,която да не е правена от доста колеги,а при тях такива последващи ефекти не е имало.

На последно място по ред,но не и по важност - появи се теч от ГНП...на моменти го има,на моменти не - колегата Ifidik,с който ме свързаха в момента на появата на теча не беше в състояние да ми помогне в онзи момент,а и аз не съм му съгражданин за да мога ей така да прескоча до там :)Та въпроса ми е - къде около Търново мога да се доверя на майстор за отстраняване на въпросния проблем?

Май станаха доста болежките,ама с тия стари таралясници май ще е така...

Поздрави и благодаря предварително!


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот dimovip » Пон 24 сеп 2012 10:26


И колко брои за този пастет?


Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Пон 24 сеп 2012 10:35


dimovip написа:И колко брои за този пастет?



Очевидно повече отколкото е заслужавал,но не виждам какъв е смисъла какво съм платил - вече съм платил,нали :)Към момента на закупуване проблемите ги нямаше,може би съм голям карък и аз незнам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот stefan4o » Пон 24 сеп 2012 10:45


Честито. Относно проблемите - дали ги имало или не, когато си я купувал няма как да се каже еднозначно. Но и няма никакво значение, когато вече си броил парите и са ти на главата. Сега с помощта на колегите от дизеловия раздел ще успееш (надявам се и ти го пожелавам), да видиш откъде и защо са изникнали тези проблеми и да ги оправиш. :beer


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Ljubon » Пон 24 сеп 2012 10:46


Колега, виж да няма някой откачен/разхлабен маркуч. Погледни по-специално един дебел маркуч, отдолу под десния фар, захванат с метална скоба.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот radi_nrj » Пон 24 сеп 2012 13:02


Преди да дойде зимата е добре да му сложиш масълце за турбодизел, което отговаря 505,00 и е с подходящ вискозитет 5W30 или 5W40. Полусинтетиката на турбо кола е нож с 2 остриета, има качествени полусинтетики, с които при топло време ще работи добре, но стане ли студено може да се случи да пратиш турбото на ремонт от пестеливост. Моята е била карана с 10W40 и вече тече масло в кулера...


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот dimovip » Пон 24 сеп 2012 13:06


Важното е сега да имаш желание да я оправиш, а не да я захвърлиш и да кажеш , че било боклук.Най добре е с Ваг-ком да я закачиш, защото губенето на мощност може да е от някой датчик, а може и да не е, което ме навежда на мисълта за въздух в горивната система.А това, че има теч на помпата може да е причината за въздуха.Но каквото и да е , ГНП се ремонтира успешно, така че отново не е болка за умиране.


Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Пон 01 окт 2012 20:31


Така.

До къде стигнах и какво стана с колата...

1-во - закачихме я на VAG COM,човека си разбира от работата,гледа,мери,струва,но за него проблем в електроника,ЕКУ,датчици/клапани няма.Прати ме на механик.Ето тук започнах да се притеснявам...

2-ро - изнамерихме читав майстор в региона и в първото удобно време - хайде при него.След преглед и диагностициране установи проблема,а именно - единия повдигач решил,че повече не му се работи и взел та се счупил,оттам траканицата,оттам разпределителния вал - чао-бау и колата става "трудна" за каране.Магазини,морги,нови повдигачи на INA,вал втора ръка в перфектно състояние и обратно при майстора.
Слагаме,стягаме,кръстим се по 1-2 пъти и палим.О,само като му чух гласчето,колко драго ми стана.Нищо общо с преди,отделно че човека ми каза,че предния "майстор" ми е зацепил обтяжната ролка на ангренажа "наобратно",което така и не схванах много добре,но не ме и интересува вече.Важното е,че колата отново е на пътя и работи повече от доволно.

Остана казуса с помпата,който след като набавя необходимото ($$) ще отстраним и ще мога да се фокусирам към идващия зимен сезон.Дай Боже всичко да мине наред до десетина дни ще съм оставил всичко зад гърба си и ще мога да се концентрирам върху другото по колата - интериор,екстериор,чип евентуално и др. дреболии.

Рапорт даден!

Поздрави


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот samo_pechka » Пон 01 окт 2012 20:42


Честито за придобивката колега :beer .Понякога е вероятно, да се случи проблем по колата . Те не са нови колиците, дето ги караме .Сега на въпроса за ГНП-ето. Предлагам ти, да не изчакваш много време, по отстраняване на теча му.Може да ти направи кофти номер, с разядени от нафтата водни съединения !Отделно ще почнат и проблеми с паленето (изпразва се помпата),оттам акуто и стартера ...абе гледай по-навреме го профилактирай :!:


Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Пон 01 окт 2012 20:45


Flylow написа:Дай Боже всичко да мине наред до десетина дни ще съм оставил всичко зад гърба си ...


:wink:


Потребителски аватар
Flylow
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: И аз да се похваля с "новата" стара кола

Мнениеот Flylow » Вто 02 окт 2012 19:48


Искам да попитам нещо - копчето за регулиране на ел.огледалата как се сваля?Всмисъл има ли някакъв "чалъм",защото на мен ми изглежда,че без да нараня около него пластмасите няма да мога да извадя стария?

Благодаря предварително!



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта