Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
tanchev16v
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 21:30
Автомобил: Golf mk2 GTI 16v_Golf mk2 GTI 8v
Двигател: KR 91_PB 91
Местоположение: Плевен

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот tanchev16v » Пон 02 май 2016 9:53


И аз мисля че РМ-а е джантата за тази кола.




Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот kazakstaneca » Пон 02 май 2016 10:35


Schmidt-a ще претърпи малко преработка и друга песен ще пеете :wink Иначе BBS-a не го е изхвърлил, не се тревожете. :th_up


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Вто 03 май 2016 10:29


Да речем, че не ми е особено рентабилно да карам ббс-а из нашите "супер прави и неосеяни с дупки, гладки" градски пътища, а и промяната във визията не е лошо нещо. Да не говорим, че постоянно треперя да не се ужулят някъде, или някой да не цапцароса капачките, куче да не ми ги опикае и т.н... Колата, макар и повечето време да е в гараж, все пак се кара ежедневно. Вместо да ги мисля шмида е идеалния заместител за в момента, а и изкочи на оферта, която нямаше как да подмина... Трябва да има малко разнообразие :c020 Пък и други биха казали - "поредната двойка с rm-ки, рекаро и вотекс барче с уреди"- нищо интересно.. Та се чудя на кого да огаждам, на себе си или на форума?

Айде да не е празен поста:

Дойдоха преди няколко дни правилните прагове ама като гледам какви кухи ламарини са.. май ще изкърпя двете дупчици дето имам с нормална ламарина.. То туй чудо недай си Боже с крик да трябва да го вдигнеш.. По-добре на вратата да го хвана тоз крик..

Изображение

Изображение

Пооправих и GTI пакета. Все още съм в издирване на лайсни за вратите и черни мигачи Хела, което май се оказва мисията възможно най-невъзможната...


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 07 май 2016 23:51


Привет, добре, че са празниците, та да се побачка по колата... 3 дена и 3 нощи пластмаси лепих, топих, огъвах, съединявах, рязах и какво ли не, за да направя от половин GTI пакет, закрепван само с рапидки за гипсокартон, почети цял пакет, изключая лайсните от вратите, който да се сложи на колата и да замяза на що годе нещо... Останаха само капачки за доизкусуряване.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Тука да загатна една анджаклама, дето мисля да барна за лайсните на вратите.. И без туй не е GTI-ка. Да не вземе случайно някой да ми се излъже и надъха на някой светофар... :mhihi

Изображение


Потребителски аватар
vank0o
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 21:55
Автомобил: Golf Mk2
Двигател: 1.6 D
Местоположение: Севлиево

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот vank0o » Нед 08 май 2016 1:33


Колега следя темата още от самото начало, и мога да кажа само едно голямо БРАВО!! Определено грабва окото на крушуна бая и се радвах. :mhihi

Та относно праговете, които си купил, ако твоите не са изгнили МНОГО, а само на места ако можеш си згъни ламарина по формата на прага или отрежи от новите прагове, но моя съвет е да не ги сменяш целите понеже новияте идват малко по-къси и като се дръпнат да се заварят, самата извивка на прага леко се изправя. :th_up


ivan_venelinov
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 12 мар 2014 16:07
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1Y 1994
Местоположение: Казанлък

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот ivan_venelinov » Нед 08 май 2016 19:01


Браво колега! :bowdown


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 21 май 2016 7:28


Радвам се, че е пробудила някакъв интерес у вас, колеги :)

Относно праговете - хич не са зле и точно така смятах и да направя. Да развалцовам 2-3 кръпки и само тях да направя, че после като знам как избива ръжда на всякъде по шевовете... А и новите прагове са все едно от хартия... Вече нищо не се прави като едно време деба... Как да е, ще се правят някой ден, но по-натам като реша евентуално ще продължа ли да развивам тоя бездънен проект или ще се насоча към нещо друго... Времето ще покаже.

Такам, табелката най-сетне я завърших и сега се чудя къде точно да я сложа и дали да не направя още 2 броя..

Изображение

Изображение

Изображение

Ясно, че в момента гти лайсни за вратите няма да намеря... та почнах и тях да ги правя полека лека:

Изображение

Ходих и на научноизследователска експедиция до 1-2 автоморги в околността, та изкочиха някои дреболии...

Дет се вика - За едни боклук, за други... още по-голям боклук :mhihi

Изображение

Изображение

И да не е капо работата... Винаги докато карам нощем ми е пречела недостатачната осветяемост на пътя от фаровете, които по принцип знам как могат да светят, но за жалост със заводските кабели, букси и т.н. това няма как да стане, тааа спретнах вчера едни релета за фаровете, както си е писано в библията!

почети така изглежда инсталацията в завършен вид, като добавя, че дори успях да нахакам на кабелните обувки и резервните букси за фарове, които имах, та няма нищо от сорта "клъцни-срежи/прее$и".. Заводския вид на инсталацията се връща точно за 5 минути ако случайно ме удари друга саксия по главата.

Изображение

и сега, то не че много си личи от снимките, ама да видите разликата, до колкото е възможно:

"Преди" къси:

Изображение
"
След" къси:

Изображение

"Преди" дълги:

Изображение

"След" дълги:

Изображение

За жалост на открито имам само 2 снимки как свети на къси и на дълги с крушки Филипс кви бяха ще Ви излъжа...

Изображение

Изображение

Фаровете съм ги регулирал по мое усмотрение, като късите са перфектни, дългите една идея по-високо съм ги вирнал ама на извънградско каране така ми е перфектно, като естествено спазваме култура да НЕ ги гасим като има някой на среща, даже и халогени включвам за всеки случай!

Ми те тава е.. :gruebel


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 22 май 2016 9:47


Поснимахме малко ний в туй ш*бано време...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:beer


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Нед 22 май 2016 15:50


Страшни снимки :beer


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 29 май 2016 8:52


Мерси, като за аматьорски се получават горе-долу :beer

Схема на релетата за фаровете за тези дето им е трудно да ползват гугъл и търсачката (сега пък някой да не се обиди):

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едни бързи капачки за джантите:

Изображение

Изображение

Закрепването остава тайна, но на някой ще му е по-лесно да свали колата от джантите, отколкото обратното...

Смених и стоповете, да видим до кога...

Изображение

Тука пък една друга глезотия...

Изображение

Последна промяна от Rumbata_1 на Пет 03 юни 2016 8:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Вто 31 май 2016 19:23


Да имааа... :screwy

Изображение

Полека, лека набъбва колекцията

Изображение


ТЪРСИ СЕ:

Изображение

Отделно ми трябва и информация относно размерите на оригинални капачки на Шмид-а, тип "конус", погледнат в профил да е с формата на трапец :question


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пет 17 юни 2016 21:39


Купих си ароматизатор тип "борче", че колата миришеше вече на порче.. Само да питам туй тунинг лий или да не го показвам? :mhihi

Ай да не е празен поста:

Изображение

Изображение

Шмид-а колко да е скучен.. Седя и гледам европейското и си мисля, че и по-скучни работи имало от тея жанси ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чернобелите много вървят: :mhihi
Изображение

Една снимка и от старите телефони:

Изображение


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4190
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 21 юни 2016 11:04


Много добри колите браво. Много радват пръскалните на фаровете


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Вто 12 юли 2016 17:54


bbboiko2004 написа:..


Е па ще почерпим :beer

За този сезон май не се очертават по-сериозни доработки по колата. За сега свалих лака и старата боя от бордовете на жансите. Машинно полирани са били.. Някога преди 150 години. Ще има още заигравка докато ги оправя иначе страната от към дискотеката е сравнително добре. Сложих и черните стопове, че тези жълтите нещо не ме изпълваха особено.

Изображение
:gruebel


bulio911
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 16:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот bulio911 » Пет 05 авг 2016 19:10


Здрасти! Голфчетата са смърт просто нямам думи......
Четох темата ти и видях че си сложил ел огледала същите като моите.
Вчера за мое нещастие стана лек инцидент с мойта двойка и сега съм без ляво странично огледало.
Ходих да търся по магазините, моргите, интернет и няма и няма не мога да намеря същото. Всеки ме гледа изумен като му кажа че търся ел огледало за голф 2. Ти твоите от къде си ги закупи или ако са от някой друг модел да ми кажеш кой че да знам къде да търся, че вече не знам. Май ще се наложи да ги махам и да си сложа най обикновенни с жила :cry
Прикачени файлове
032353051-big.jpg
032353049-big.jpg



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта