Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот jamie1 » Вто 17 яну 2017 16:15


Ноември и аз го играх филма с парното и на 2-та ни Голфа и то без да имам помощник.Много готина изглежда и 3-ката ти :)




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Вто 17 яну 2017 19:36


Рядко изкачат вече толкова запазени 3-ки,колегата изпипва всичко в детайли и тази до лятото ще е в топ състояние :smile


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Mishonti » Вто 17 яну 2017 21:34


Обожавам като вляза във форума и седна да чета теми подобна на тази :love.vwclub


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот kazakstaneca » Вто 17 яну 2017 22:29


Mishonti написа:Обожавам като вляза във форума и седна да чета теми подобна на тази :love.vwclub


Аз също, а колко се радвам за това, че мога да съм част от развитието на автомобила, с точно този двигател, не мога да ви обясня... :bowdown


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот M3ntata » Вто 17 яну 2017 22:47


Пиша за първи път та първо честито и без аварийни. Интересно ми е от къде намери цял комплект на Febi ангренажа, понеже аз минах през това и на V5 и частите ми бяха на СВАГ, ФЕБИ, РУВЕЛЕ никъде не открих ЦЯЛ комплект. Само на парчета и то в никой магазин не намерих на един производител. Освен това големият банан за горната верига която е с два болта и една центрираща втулка по средата я поръчахме оригинална от Германия понеже, ч нямаше никъде в България (магазини, вносители и тн).

Поздрави :th_up


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот golfmk1 » Сря 18 яну 2017 7:13


Защо реши, че са еднакви?


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 18 яну 2017 22:26


Комплекта за ангренажа е цял и на Febi, единствено не можах да намеря ролка със 7 писти за пистовия ремък.. Иначе от двигател до двигател има разлика все пак. Частите не знам дали трябва да казвам от къде ги вземам, че да не излезе като скрита реклама на нескафе.. Може на ЛС.

Снощи пак не спах, както и съсели.. тъй де съседите :mhihi Очерта се романтична вечер на свещи и масълце..

Почистих кабелите за свещите и смених свещите и филтрите на купето и мАторя. Почистих набързо и някои пластмаси по двигателя.. Отделно трябва отново да спомена и slaveiko67 - за пореден път ми праща неща от голяма необходимост и спасява положението, а този път и подарък, като ми прати липсващата рамка за филтъра на купето, която го застопорява към филтърната кутия. Имам да го черпя поне 1 бира...


Изображение

Изображение

Изображение

да покажа и зимните обуща, които пак случайно изпадаха преди седмица..

Изображение

Имах проблем и със заден ляв прозорец. Мислех си, че жилото е било скъсано, та махнах кората още преди седмица, но все изскачаха по-спешни задачки и го отлагах, но днес ми писна от шума, който влизаше в купето и го метнах и него с големия чук и майната. Оказа се само, че една пластинка, която фиксира пъпката на жилото към държача на джама беше изкривена, та както един велик български актьор беше казал - ремонтирах го с математическа точност и ракетна бързина. Джама е регулиран и направо заспа. Купих и нови щипки за кората, че станаха на мармалад в този студ..

Изображение

В момента съм в издирване на следните неща:
1. Капаче за буксата на ваг-ком + запалка от тройка (баш запалка, а не слот за запалка в добро състояние)
2. Десен калник, черен, за елипсовиден мигач
3. Лайсни за праговете, че едната липсваше, а другата като видя чука и погледа ми доброволно се оттегли
4. Копче за фаровете с опция за халогени и реглаж по височина на фаровете - трябва да е перфектно или максимално перфектно...

Ако някой случайно има нещо в предвид нека да свирка :)


Потребителски аватар
editionvr6
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 25 ное 2006 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот editionvr6 » Чет 19 яну 2017 0:16


Здравей, имам налична лява лайсна за прага, чисто нова оригинална и неразопакована, купувана от Porsche Sofia Iztok, която така и не влезе в употреба, тъй като продадох автомобила. Ако имаш интерес, моля ЛС.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 21 яну 2017 19:58


Вчера беше хубав ден за българската демокрация или иначе казано - алъш вериш-а с колегите е на ниво.

Намерих лява лайсна, като нова за прага (не съм сигурен има ли голямо значение лява-дясна, че до сега лично не съм се сблъсквал с тройкови прагове). Копче за фаровете с ел. реглаж по височина и попълних вече напълно липсите по интериора. Остава само да се надгражда полека лека.

Старото копче с някаква лампичка, която мига заедно с копчето за аварийките, когато са пуснати.. Как да е, махнах лампата за сега. На букса влиза в едно от релетата.

Изображение

Новото копче:

Изображение

Друго си е всичко да свети:

Изображение

В издирване съм и на 4 или 1 такава капачка за летните джапанки

Изображение

И една снимка тей за фон..:

Изображение

Ножа е махнат, че без малко да го загубя из дереците...
:beer


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Gigabyte » Съб 21 яну 2017 20:10


Подозирам ,че лампичката е свързана с инсталацията за теглича ,имах подобна свързана към релето на мигачите на моята 3ка.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 21 яну 2017 20:19


И аз съм на това мнение ама пусто нямам ремарке за проба, :mhihi а след зимата теглича сигурно ще го прибера някъде на дълбоко и добре скрито място в гаража. Сега хубава работа върши пернишкия парктроник, а и се надявам, че ако някой се хлъзне в тази поледица зад мен ще се шибне в теглича първо и няма да ми откърти бронята...

ПС: Да й лепна един подходящ ключодържател за "капитана" на "Черната Перла":

Изображение


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 29 яну 2017 11:22


Най-обичам зимата.. ама да я гледам на снимка през лятото.. В това време, предвид температурите навън на човек не му остава много, освен да събира части или да си ги прави, като катерица. За сега чакам да се вдигнат температурите с около 1 градус и да я мятам да се прави.

Изображение

Изображение

Приготвих ремонтни комплекти за задните апарати, нови дискове Цимерман с накладки Текстар пак за отзад..
Направих си и една тръбичка към горната помпа на съединителя, че моята вече е мармалад..

Изображение


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 30 яну 2017 11:43


Колата, както винаги става при мен, реши, че и този път ще си бере лайката...

Снощи викам да потормозя съседите над гаража, но уви нечистите ми мисли по този въпрос доведоха до лош късмет и сега съм със скръстени ръце до второ, а може и трето нареждане.. Питате се за какво иде реч, аджеба :rolleyes

Малко снимков матр'ял:

Изображение

Изображение

:banghead :banghead :banghead

Всичко е било спекло и заради този задрал водач задният ми ляв диск не се чистеше от повърхностната корозия и по-точно не се чистеше от външната страна, а вътрешната накладка към буталото на апарата си беше почети свършила. На време ги хванах мизериите... Сега съм в спешно издирване на съпорти и водачи за апаратите, комплект. Може и едни апарати евентуално да си ги рециклирам ама, не са ми на дневен ред.


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Пон 30 яну 2017 13:39


Според мен ще е по - добре да рециклираш твоите, като след пясъка се боядисат хубаво в някакъв цвят, че цинка не е за предпочитане ако колата ще е ежедневка. Не мисля, че ще намериш такива, които няма да се нуждаят от рециклиране.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 30 яну 2017 22:17


Това са първите спирачни апарати, които някога съм се хващал да правя и като цяло наистина дълбоко се чудех как точно да ги рециклирам. Замислих се дали да не ги пусна малко на плажа на пясъка за 2-3 дни да падне ръждата и евентуално от само себе си да изпада и "заварилият" се в съпорта водач, който успях и да скъсам с минимално усилие.. Ама толкова си мога, не ме замеряйте с камъни, моля! Не знаех, че пречи да се боядисва и върху поцинковани повърхности, но ще го имам в предвид. Силно се надявах някой балък от форума да ми продаде чисто нови съпорти с водачи на цената на употребявани такива, но явно няма да се намери... Няма непълно нещастие, както казвам напоследък :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта