Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Вто 31 яну 2017 9:32


Rumbata_1 написа:Това са първите спирачни апарати, които някога съм се хващал да правя и като цяло наистина дълбоко се чудех как точно да ги рециклирам. Замислих се дали да не ги пусна малко на плажа на пясъка за 2-3 дни да падне ръждата и евентуално от само себе си да изпада и "заварилият" се в съпорта водач, който успях и да скъсам с минимално усилие.. Ама толкова си мога, не ме замеряйте с камъни, моля! Не знаех, че пречи да се боядисва и върху поцинковани повърхности, но ще го имам в предвид. Силно се надявах някой балък от форума да ми продаде чисто нови съпорти с водачи на цената на употребявани такива, но явно няма да се намери... Няма непълно нещастие, както казвам напоследък :beer

Може би не съм се изразил правилно. Може да се боядиса върху цинка, исках да кажа, че не е добре ако ги поцинковаш да ги оставиш само с цинк.




Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Вто 07 фев 2017 21:12


По-скоро аз не останах разбран, когато, в леко хумористичен вариант, изказах желанието си да не ми се дава много, много наклон на "кембъра" :c020

Следващият пост ще е по-кратък от към писане и по-дълъг от към снимков материал.

Почвам със спирачните апарати и съпортите. Скъсаният водач на единият съпорт в крайна сметка избих, след като пробих дупка от обратната страна на леглото на водача и с избивач го измъкнах. След това направих резба и навих един болт точно колкото да влезе водача до край. Другата част на болта отрязах и изпилих и след това запечатах със силикон за гарнитури. Първо бях замислил да се прави заварка, но се разубедих под претекст, че в крайна сметка не е нужно да се задълбочавам чак толкова, а и крайният резултат беше малко неясен. Щяха навярно и шупли да останат в чугуна... Естествено бяха спекли и от другата страна и двата водача, но този път ги оформих по друг начин, чрез една планка, която завих с болтчетата към самите глави на водачите и бой по обратната страна, та за 2-3 минути излязоха без много мъка..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следващата занимавка беше да си сменя пистовия ремък и ролката на обтегача, че се дереше като разгонена котка.. Сега и мотора утихна. Друга песен запя.

Изображение

Изображение

Изображение

Тук пък в крайна сметка намерих крушчици за цокълчетата на подсветката от панела на климатроника. Съответно размотах крачетата на старите, неработещи крушки, и по обратен ред събрах всичко и ефекта се вижда сега какъв е.. Няма нещо, което да не свети по интериора и това много ме радва, защото иначе ми бъркаше където слънце не огрява..

Изображение

Изображение

Изображение

Реших да се занимая и със забележките по бронята и десния калник, като те все още не са довършени, за да има и по-нататъшно писание в темата, че иначе мога и с един пост да я изчерпам.. Поръчал съм нов калник и се надявам утре да пристигне, та да мога да го обработя от вътрешната страна с боди, да се напасне и евентуално да го боядисам заедно с бронята.

Изображение

Изображение

Ръждата не прощава на никой дееее$$а

Изображение

тук за шиенето предварително с индукционен поялник правя прорези, за да вкопая телта в самата пластмаса.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По-натам ще взема още една броня.. Тази ще е за зимния пакет, макар че стана много здрава и еластична, при все че не е завършена още.

Заиграх се и с мигачите и халогените в бронята, че стъклата им бяха пожълтели и понадрани.. Полирах ги и после ги почисти отвътре със сапунада в леген и обилно измиване с дестилирана вода, за да не остават петна по стъклото и рефлектора. Крайният ефект лично мен ме задоволява.

Изображение

Изображение

И да не кажете, че се захласнах само с тройката, да покажа и двойчо:

Изображение

Айде със здраве и без лоши чувства! :beer


Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот the c-b » Сря 08 фев 2017 15:18


Евала колега за положения труд, ще стане един път .
п.п пиши в тая тема, че еб*хти скучния контракт :D
п.п (две) темата може да я кръстиш вече golf 2 & 3 projects -black


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пет 10 фев 2017 0:31


Темата, ако продължаваме в този дух може и да я кръстя голф мк1,2,3,4.. и т.н :mhihi ама лошото е, че вече взеха да ми се изчерпват местата за скрито съхранение...

Такам, калника пристигна:

Изображение

надлежно го обработих отвътре със спрей на боди. Добре се получи. Напаснах го почети. За сега всичко е сложено по колата и сме отново на пътя, но нещата като се стопли допълнително ще се обработят и боядисат, че Асан и той хора и му е студено, а и нищо хубаво няма да излезе на края ако се пришпорват работите..

Изображение

Изображение

Намери се и така търсената липсваща капачка от 17-ките

Изображение

В момента съм в процес на издирване на зелени пружини за предно регулируемо окачване Weitec... Може и целите койлове с амортисьорите. Ако някой има нещо в предвид да свирка, че за сега нищо не съм мярнал.. Цяло окачване не ми се взема. Намериха се и лайсните за праговете. Едната е чисто нова, другата е като нова. Пъзела полека лека почна да се нарежда. Ще се търси по-натам и предната част от мокета, че има на едно място скъсано, а и още не мога да го почистя като хората, заради теча от радиаторчето на парното, като това ще е следващата ми задача като се постопли да го разкарам и да видя каква е хавата с пода от към пасажерската страна и евентуално изпиране и на изолационните материали.

:beer


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 08 мар 2017 18:20


Малко да повдигна темата със следните занимавки за този и предходния месец:

24 часа разлика:

Изображение

ако действате внимателно и имате късмет при махането на старият плат може да се случи и това чудо, а именно да не се налага да чистите гадния кафеникав дунапрен с шанцови инструменти, кореселин и четка..

Изображение

Свършиха ми щипките :icon_lol

Изображение

Изображение

Взех и едно спортно воланче, на което за жалост нямаше бронзово рингче за клаксона или мегдан за сваляне от оригинален волан и слагане на фланеца, та изфабрикувах от двуслоен текстолит следното:

Изображение

Изображение

Хубавото е, че след време ако се изтърка от едната страна се обръща наобратно и си спи още поне 30-40к километра :)

Така изглежда интериора и като смених волана:

Изображение

Преди да го монтирам съответно смених моите лостчета с оригинални, но с непокътнати надписи. Всичко беше, разглобено до последната пластинка, обезмаслено, контактите почистени и на все възможни места съм сложил специална силиконова ел. смазчица.. Стана много "мазна" работа :mhihi

Изображение

Изображение

Всички копчета, лайсни и дръжки от интериора бяха почистени

Изображение

Изображение

Свалих предната част на моя мокет и я замених с друга под претекст, че имаше закъсано от към шоферската страна, но най-вече причината беше да обезмасля и почистя пода от пропилата се с антифриз изолация заради теклото радиаторче на парното.. Съотвено тази част от мокета беше старателно изпрана и изпрахосмучена, което се случи май след като съм снимал.. Старата изолация се замени с 15мм микропореста гума.

Изображение

Изображение

Попълни се и комплекта с инструментите при резервната гума:

Изображение

И някоя друга снимка под неделното слънце...

Изображение

Изображение

Изображение

Времето се стопли и съм в очакване на бояджията да се произнесе кога ще мята калника, бронята и още някои, дразнещи окото забележки..


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот stefan4o » Сря 08 мар 2017 20:52


Абе, човек, не разводнявай темата СИ с тая тройка :h020


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 18 мар 2017 19:11


Ще поокензам още малко темата, докато не се раздели от поста ми за новото-старо попълнение...

Някакви занимавки от тези дни:

Смених зелените светодиоди на все копчаляк с червени и ги вързах с по един резистор на 3к.. Обаче не ми хареса, че регулирането на подсветката не играеше особено много при затъмняване на светлината и в крайна сметка успях да открия подобни крушчици на 12 волта, червени, които паснаха идеално и сега всичко е 6 точки. Проблемна ми е подсветката все още на копчето за фаровете и панела за климатроника. Доста слабо светят нощно време. Ще има и там заигравки тези дни.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тук пробно нарязах едно от барчетата, които ми се мятат из гаража, да видя как ще легне стойката за уредите..

Изображение

Изображение

Изображение


В момента издирвам щека за вадене на лулите на свещите, че при мен такава липсваше към оригиналният набор от инструменти на колата.. Ако някой има нещо предвид да свирка :beer


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 25 мар 2017 23:55


Не знам дали полудявам напоследък, но май си пиша сам в темата, а за добро или лошо си и отговарям и трупам мнения за брояча.. От как имам двойчо, а сега и този ''палав" к@рник все се чудя дали има смисъл да се инвестират НЕРВИ, време и пари в подобно начинание, ами не си взема една нова кола като нормалните хора, да я карам 5 години и да я хвърля и следващата и те така в омагьосания кръг.. Очевидно НЕздравият разум надделява още със сядането зад волана на коя да е от дъртите кочини, ама то си е като жената - за отрицателно време може да те изкара извън кожата ти от нерви, а след малко да ти достави несравнимо удоволствие :rolleyes Заплеснах се малко в клавиатуренето..

Да ви покажа и занимавките от близките няколко дни, че с моя късмет и с любезното съдействие на закона на сМърфи почети всяко начинание по колите води до ремонта на нещо друго и отново сме в омагьосания кръг.. Ама така е да би мирно седяло, не би голф карало.

Чудех се как да посадя датчиците за новите уреди на маслената конзола.. Имах едно останало парче месинг у гаража и сътворих един четворник, на който от теснотията и многото други датчици, които са си за километража на колата с 300 зора успях да закача и тези за уредите. Инсталацията бях прекарал предварително, та си беше въпрос на секунди да закача и буксите. Естествено един щуцер на пластмасовата тръба, която излиза от водната помпа и отива към тройника и термостата реши че в този момент ще се счупи и ще ме вкара в още по-голям филм на пук на теснотията в коша.. Нооо и това се оправи, тъкмо смених и чорбата, че не е била пипана от доста време, а все не ми се занимаваше с това. За 2 часа оформих тройника с помощта на ъглошлайфа, пила и винтоверт. За по-прецизно изпиляване на стеблото го закарах на стругар, който го метна на координата за 10 минути и на нож направи и резбата към маслената конзола. Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Т'ва ако беше живо сигурно щеше да каже- "Елате повечеееее"

Изображение

има ралък и за още един датчик :D

Изображение

Изображение

В момента уреда за налягането на маслото показва на празен ход около 1 бар, но при стъпка стигна и до 5 бара.
Температурата също е около 80-90 градъса, като сравнено с показанието от мфа-то на километража не се различава почети, ама то и с това разграфяване на скалата на циферблата на тъпия уред няма и как да се хване голяма разлика..

Сега снимки и на тръбата дето сменях и маркучето:

Изображение

Колчо слепеца от Под Игото..

Изображение

Взех една ЖиТиАйска топка за скоростния лост.. Откраднах на майка ми шевната машина и си уших маншонче, което не стана идеално лошо. Изпъва се много добре и не хлътва при карантиите около скоростния лост.

Изображение

Изображение

Щракнахме и някоя друга снимка за колекцията:

Изображение

Изображение

Изображение

Черната или... Черната?

Изображение

ПС: Бояджията обеща да я почне началото на другия месец, че вече нямам търпение да замяза на кола..

Като гледам доста снимки в темата, още от самото начало са поизчезнали поради една или друга причина и понеже доста често ми се задават въпроси за различни неща - Кое, как и т.н., а липсва и снимков материал, реших полека лека да си систематизирам всичко по папки с отделни снимки и направих тази страничка: https://www.facebook.com/groups/1706582012973150/

ПС: айде със здраве :beer


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Voluminer » Нед 26 мар 2017 1:04


Личи си че се работи с мерак :beer Напред и нагоре.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот golfmk1 » Нед 26 мар 2017 9:16


Аз залагам на черната.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 27 мар 2017 20:27


golfmk1 написа:.
:beer и аз така...

Вчера ме дразнеше една мисъл, а именно табелката на топката за скоростния лост.. Е, оправих я!

Изображение

Изображение

те така те няколко пъти с боята, докато се запълни добре издълбаният хАлумин

Изображение

Изображение

Сложих в бързината и един двоен конусен филтър, малко да се отвори звука на прасето.. Колата стана друга, но ще се мисли вариант как да се направи преграда, та хем да не смуче горещ въздух, хем и минимално да се цапа...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Bai Sando » Пон 27 мар 2017 20:52


До тук много добре бараш,но тази емблема поне на мен не ми харесва.Според мен си направи желаната картинка в рекламна агенция,като можеш да използваш твоята слюда.Само свали надписите да остане прозрачна и залепи новата от долу :smile


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 27 мар 2017 20:55


Bai Sando написа:.


От скука... По-натам нещо друго съм измислил за надпис ама на ръка ми е трудно да го докарам, а и наистина не седи както ми се иска. :beer


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Чет 06 апр 2017 18:21


Както обещах - вече има развитие с емблемката за топката на скоростният лост:

Изображение

Сдобих се и с високо барче за ръчната, тъй като след слагането на уредите в централната конзола мястото ми за поставяне на джунджурии се намали многократно...

Изображение

Изображение


Дотътряхме кочинката до София, та да надникне малко от паркинга какво се случва на феста и да си помечтае някоя година да влезне в залите. Нямаше как да не потърсим и някое местенце за снимки.. Мръднахме до така нареченото "Копито"

Изображение

Изображение

Изображение

VW Club-Fest мина, сега чакаме и Крушундерзее.

Работата стана - "Човека взе парите и каза - Ще видим!", сиреч оставих на бояджията вчера броня и калник, та да не скучае. Надявам се да се спретне що годе колата до водопадите.

Междувременно спретнах едно затъмняващо фолио на все фарове, халогени и мигачи. По-натам ще търся направо други фарове, че ми се въртят едни идеи из главата, а и гледах едни снимки ама..

Изображение

Фенският кът също нараства, а скоро не знам и дали няма да ме изгонят от вкъщи...

Изображение

В момента съм в издирване на касетник за барчето, че искам да монтирам уредите по-културно. Как ли не въртях и суках, но не ми харесва как легнаха или как ще легнат иначе. Не че ми се мисли каква играчка ще е да нацъфкам 3 уреда един до друг, но това е друга тема за размисъл и заигравки :drunk


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 12 апр 2017 17:19


Неделни занимавки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тук вече китосана, изгладена и боядисана със структурен спрей

Изображение

ПП: Благодарим на колегата SPL за касетника :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта