Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Пон 11 ное 2013 20:37


Продължавай напред в същият дух, ще стане кола направена с ръце и сърце!




Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Вто 12 ное 2013 16:02


iliankocov написа:Аз мога да премеря моята на какво разстояние е, но не знам дали ще е точно. Жоро от Кърджали и Сашо от Търговище бяха правили тая интервенция и съм 100% сигурен, че могат да ти дадат точната информация. Поздрави!


Ако не ти е проблем колега... :redface Имам проблем със скоростта на интернета и не мога да ровя като хората из сайтовете. Това, което намирам са две теми като в едната има показано със снимков материал как да се пробие тавана, но не и на какво разстояние се прави отвора от капака на багажника или по-точно от ръбчето на самия таван, а в другата тема беше написано разстоянието, но за jetta (5.5 инча от уплътнeнието)


Wrofeel_VR6 написа:Продължавай напред в същият дух, ще стане кола направена с ръце и сърце!

:love.vw
Благодаря колега, старая се да правя каквото ми е по силите и по джоба, а и по времето, което също оказва съществена роля...


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот sashobas » Вто 12 ное 2013 23:00


По спомен мисля че от ръба на тавана е на 12.5 см до центъра на отвора.Ако Илиян се забави с размерите мога да замеря утре вечер.Внимаваѝ много като правите отвора да не накривите тавана ,ламарината е много мека.На оригиналната антена отвора не е кръгъл а почти квадратен аз съм ползвал шлаѝфгрифер и конусна приставка.Успех.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 13 ное 2013 9:15


sashobas, благодаря. За дебелината на ламарината и огъването на тавана ще го имам в предвид. Ще почакам все пак и колегата iliankocov да видя и той какво размерче ще даде. Не искам да избързвам с разчертаването и рязането, че да не стане - "два пъти го режа и все не излиза" :mhihi

С дремела мисля, че ще се справя
http://media.snimka.bg/8385/023024955-big.jpg

Относно отвора - квадрат със страни - 15мм и радиус на заобляне на ъглите - 2.5мм (поне за четворкова основа)


Отделно снощи разсъждавах и за дебелината на STP-то, което да сложа на тавана, защото 4-милиметровото тежи около 6 килограма за кв.м, а там трябва да приложа около 1.5 кв.м, което ще рече, че трябва да залепя около 9 килограма изолация на тавана, а 2-милиметровото излиза на половината килограми. Отделно идеята ми после е върху самото СТП да залепя оригиналната вата, която е в момента на тавана и мисля, че ефекта ще е повече от задоволителен.


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Сря 13 ное 2013 23:15


Rumbata_1 написа: Ще почакам все пак и колегата iliankocov да видя и той какво размерче ще даде.

От началото на дупката е точно 12.5см, а от центъра и към 12.8-9см. :th_up
sashobas написа:По спомен мисля че от ръба на тавана е на 12.5 см до центъра на отвора.
:th_up По - склонен съм да повярвам на Сашо, защото при мен отворът не е правен от самият мен, не е оригинален и няма как да съм сигурен, дали е правилно измерен. Поздрави!


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 13 ное 2013 23:48


Ок, идеално колега. В събота я мятам. :a045 Вече поръчах и 2 квадрата от 2-милиметровата изолацийка (STP Silver) колкото да облепя тавана и останалата част от кеша скоро време ще отиде за масълце, антифриз и други шукарийки и за работното возило, че и там и парното трябва да се прави. Сигурно ще прекарам кабелите към и от усилвателя, а ако има мекдан и ще го монтирам, но още не съм намерил метални шини, които да формовам и да закрепя усилвателя за панела под задния ляв прозорец. Има още време, ще го измисля. Абе въобще намира се работа :mhihi
Поздрави и благодаря още веднъж за информацията! През уикенда очаквайте снимков материал.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 16 ное 2013 19:35


Ще бъда малко лаконичен в този пост.
Еми... Те такава я свърших днес:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кабела през тавана и дясната колонка на предния джам го прекарах. Излиза точно под тонколонката в таблото.
В ситуацията с махането на старата изолация се сварих неподготвен. Бях забравил да взема пистолета за горещ въздух. Лепилото е спекло бая и е много трудно да се свали без да не се раздърпа или скъса ватата... Както и да е, скоро и това ще направя. :gruebel


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Съб 16 ное 2013 23:38


БРАВО от мен!


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 24 ное 2013 18:56


Кой каза - "Hella" ?!

Изображение

тук поставих и машинките на фаровете
Изображение

"До тук добре" - както казал онзи дето паднал от 15-тия етаж, прелитайки покрай 5-тия...

Днес не беше особено ползотворен ден, както напоследък се случва. :mad Почнах да премахвам ватата от тавана и правоъгълните парчета битуум под задните прозорци. Битуума падна без много бой за около 40 минути, но с покрива ударих на много голям камък. Залепващият материал едвам се отстранява, а на места е като все едно залепено с канаколит. Когато му приложа топлина от пистолета и почва да се разтапя и вместо да се сваля се размазва неприятно по тавана... Не знам вече какво да правя, отделно и топлината действа неблагоприятно и върху лепилото на напречните греди на тавана. Колкото и да не задържам пистолета с горещия въздух върху участъка от изолация, който разлепвам. Снимки на процеса нямам, но равносметката е, че за около 2 часа успях едвам да сваля само 2 парчета от изолацията, като под тях не е все още почистено достатъчно добре, за да мога да налепя стп-то.

Изображение

Малка занимавка и с усилвателя:

Изображение

Изображение

Изображение

И малко "бояджийска" работа, с която май се посправих що-годе:

Изображение

Изображение

Изображение

Най-сетне ми попадна и читава хромирана емблема за предната решетка... Сега ако намеря и една за отзад, със здрави крепежи, няма да е лошо.

Изображение

Та, така де, за сега толкова, няма нищо друго интересно, събирам части като катерица за зимата и на пролет се надявам колата да види слънце вече, че ме сърбят много ръчичките :scare3


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 04 дек 2013 16:47


И, с маслооо, че и с гарнитура: :Mr Green Fun

Изображение

Малко трябва да поглезим и работното возило, а ето как измислих и укрепването на цялата рамка с усилвателя:

Изображение

Междувременно сглобих и механизма на чистачките, осичките се Лъзгат като парцал у ламбено шише, няма такъв кеф :mhihi


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот mitko85 » Чет 05 дек 2013 20:35


И аз като другите колеги да кажа браво, харесва ми отношението с което се отнасяш към детайлите. Крайния резултат, сигурен съм ще е много добър. Само гарнитурата за капака на клапаните, купи си гумена, с шпилките, малко по-скъпа е, но ще забравиш за проблема. Корковата до следващата смяна на маслото ще е... :bishop


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Glove » Нед 15 дек 2013 14:59


Радвам се на това което виждам, как се грижиш за машината и с каква отдаденост се занимаваш. Имам само един въпрос относно маслото 15W-40 е малко гъсто за мотора би трябвало да ползваш 10W-40.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 15 дек 2013 15:38


Масълцето е за работното голфче (по-горе в темичката има една снимка), мотора пак е 1.8 моно. По принцип и преди такова слагах и не съм имал проблеми ни зиме, ни лете. Следващата смяна може да е с 10w40. Иначе на "черньо" масълце, ремъци филтри и др. дреболии са сменени преди около 1000-1500 километра. Относно гарнитурката - предишната беше гумена и пак изпускаше и се омазваше половината глава... Ходих в Косер и ми дадоха такава, въпреки че отново мислех да взема гумена, но нямаха в наличност. Ще пробвам с тази пък каквото стане. Може и капака да е бил крив или и аз не знам. Така или иначе каквито и да е дейности по колата се оставят до пролетта, че сесията ми наближава... Следващата стъпка ще е намирането на кутия с прозрачен капак за релета и бушони (примерно от някое BMW или Сааб), за да навържа фаровете и халогените, също така ще се търси шофьорска седалка от двуврат голф със същата тапицерия за донор на плат и разни чаркове от самата седалка, че имам протрито петно, което много ме дразни, така че ако някой има предложение за цяла или по-добре разглобена седалка да пише на ЛС!

Изображение

Реално от цялата седалка ми трябват тапицерията, жилата и куките, които служат за сваляне на облегалката при качване на пасажер отзад...


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Glove » Нед 15 дек 2013 16:03


Относно корковата гарнитура, за да не се размазва от пренатягане и да пропуска, шпилките на капака трябва да са с ограничителни пръстени в основата. Идеята им е точно тази да спрът потребителя да не пренатегне гарнитурата и тя да се повреди и да пропусне от там.
За маслото, вярвам че знаеш какво правиш :bowdown , на какви киломерти беше мотора, от мой наблюдения и на още няколко човека занимаващи се с двигателите на VW, се оказва че биелните лагери на тези мотори изкарват около 250-300 хил.мк. При мене се оказа така на 300хил.км си бяха останало почти на черупки само.

Има вероятност да се прибирам до БГ февроари за няколко дена до Варна, бих се радвал да се видим, да се запозная с човека зад снимките!


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 15 дек 2013 16:31


Да, за ограничителите съм съгласен, гумената гарнитурка си ги има "вградени" така да се каже. Иначе относно километрите - "черньо" е на 130000 километра. Колата беше докарана от Австрия 2010 година и е взета от познат човек от там. 7-8 години е стояла в гараж, след това са искали да я правят учебен автомобил за инвалиди, но така и не е просъществувала като такъв..
Мотора на комбито е на 205000 километра. Взехме колата 2006 година. До момента само консумативи са сменяни, както и тампони по окачването, но колата се ползва основно за градско и за вършене на някаква работа, мъкнене на материали и заради това не й отдавам особено значение. Да чукам на дърво проблеми до момента не сме имали. Отскоро се появи лек шум откъм двигателния отсек, но за щастие не са биелни лагери, а лагер на делкото... Ходих и при познат майстор, защото не съм особено голям разбирач и след като я прослуша ме успокои малко или много, но и тази работа ме чака...

Иначе и аз ще се радвам да се запознаем :smile



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stantr и 175 госта