Golf mk2 project - "Black"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 18 дек 2013 13:33


Пресни, пресни от сутринта :smile

Изображение
Отляво са "новите", а отдясно... Отдясно ще се поработи зимата над тях ако имам време...

Също така търся и други части от RM-кови капачки, като например пластмасовата гайка или цели капачки (може и без емблемки), естествено в добро състояние без надрано или счупени щипчици!
Изображение

За в момента ми е много важно да намеря шофьорска седалка за донор на тапицерия, жила и куки... Може и пасажерска, но да е със същия плат и да има чарковете, които ми трябват! Реално дори не ми трябва цялата седалка, може директно разглобена да я получа. Ако някой има нещо в предвид нека пише едно ЛС!

ПС: Весело посрещане на Коледните и Новогодишните празници на всички колеги! :hihi-christmas

Изображение




Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 28 дек 2013 19:18


Не става само с ядЙенЙе и пиенЙе по празниците, трябва и по някоя друга работа да се посвършва :smile

Вече съм и с оригиналният gti-ски джам със спойлерче, ето и няколко снимки, с обяснени стъпките, по които човек да се справи с тази задача:
1. Откачате буксите за реотаните...Изглежда очевидно, звучи тъпо, но "Стават грешки" - казало таралежчето и слязло от четката за коса...

Изображение

2. С по-широка права отвертка, или по-добре пластмасова шпатулка (за да не надерете боята) подпъхвате под уплътнинието на задния джам от вътрешната страна.

Изображение

3. С втора отвертка, или каквото имате под ръка, много внимателно почвате да подпъхвате уплътнението, така че да мине под "рамката" на самия капак, и така по около 70 процента от дължината на уплътнението

Изображение

С бавни и внимателни движения, в най-добрият случай, ако го правите за първи път отнема около 15-тина минутки!

Изображение

Изображение

4. След като свалите джама почиствате хубаво "рамката" на капака, както и самото уплътнение. След това самото уплътнение се поставя внимателно на новото-старо стъкло и в жлеба, който ляга на "рамката" се подпъхва здрав канап, който в последствие ще ползваме, за да наместим самото уплътнение върху рамката на прозореца както си беше постаро му. Канапа не се поставя на цялата дължина на уплътнението, а само на три от страните на джама, като най-дългата страна се поставя първа върху рамката и с внимателно наместване си ляга без проблем.

Изображение

И Воала:

Изображение

Изображение

Задължително бачкайте с ръкавици и предпазни очила, всичко се случва! :smile

Последна промяна от Rumbata_1 на Нед 29 дек 2013 13:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Нед 29 дек 2013 12:50


Браво! Аз моите по същия начин ги свалих, когато боядисвах колата, но за слагането въобще не съм знаел, че така се прави. Напънах малко предния прозорец, защото мислех, че ще стане по обратния ред, но започна да издава странни звуци :horror и реших да се обадя в Кобра за поставянето.


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Нед 29 дек 2013 13:33


Чесно казано за първи път свалям и слагам такова стъкло и преди това се порових в интернет, за да видя как става, защото колата все още е в гаража, а и ми изглеждаше прекалено лесно, за да отида и да оставя едни пари в кобрата за нещо такова... С останалите прозорци процеса е абсолютно аналогичен, като канапа трябва да е здрав и същевременно не много дебел, за да влезе в жлеба на уплътнението. Друго, което четох за поставянето е, че преди да се сложи джама е хубаво рамката на капака да се намаже с нещо, да речем подобно на "мазгоча", който слагат на гумите преди да ги монтират на джантите. Идеята е по-лесно да се монтира и да не се претрие уплътнението, но с повечко внимаване при мен се получи и без мазане с каквото и да е било. Трябва да отбележа, че също е важно да се внимава около ръбовече на рамката, при сваляне и слагане на уплътнението, защото е възможно да се закъса! Опитвам се да описвам процесите, които правя с повечко снимков материал, за да може темата да е полезна и на останалите, когато я преглеждат един ден :th_up

И да не е съвсем капо работата си поръчах компонентна система 13 см на GZ (GZTC 130T) за предна линия и коаксиални десетки за корите в багажника (GZTF 10TX), за които ще правя адаптори.. Всичко е начертано, само чакам музата да ме удари и почвам. Отделно преди да монтирам джантите свалих предния ляв подкалник и премахнах старата антена и за мое голямо щастие прекарването на силовият кабел за усилвателя (10кв) стана точно през една тапичка под казанчето за антифриза, откъдето минаваше кабела за антената. Реално излезе точно над педалите и от там го прекарах под мокета покрай останалите жици, вървящи към багажника и така хоп в левия панел, вече и усилвателят е фиксиран. Остана да получа говорителите, надявам се скоро и вече да видя къде ще "настаня" филтрите и как ще окабелявам наново.

Последна промяна от Rumbata_1 на Пон 06 яну 2014 21:37, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот enigma79 » Нед 29 дек 2013 13:50


Пръска се с сапунена вода целта е ясна да се ЛЪЗГА гумата по метала и така по лесно да влезе в канала си,освен с канап става и с подходящо въже не метално разбира се :mhihi


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот iliankocov » Нед 29 дек 2013 14:05


Мен ми взеха 10лв за цялата работа, която беше не повече от 5мин. Просто хората знаеха какво правят. Предпочетох да съм с 10лв назад, отколкото да си купувам нов прозорец. :)


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот golfmk1 » Нед 29 дек 2013 22:51


Грешни пари не давам.Сам си ги свалям и слагам :mhihi Може да се използва дори и сезал/кабел :icon_lol Използвам просто веро :wink


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот T.C.T. » Съб 04 яну 2014 2:22


Браво колега за изпипването в детайли и за начина по който си описвал в темата за колата.Записвам се да следя развитието.Успех. :th_up


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Пон 06 яну 2014 21:41


И говорителите пристигнаха:

Изображение

Дадоха ми доста голяма отстъпка от цената на двата комплекта и с остатъка от заплануваното в момента пазаря комплект ел. огледала и до ден-два се надявам и тях да получа, та да видим докъде ще я докарам. Скоро време се надявам всичко да се монтира :smile

Направих и адапторите за задните кори:

Изображение
Така ги монтирах и за корите, понеже имах посчупени чопчета и реших директно да пробия отгоре самата пластмаса и от там с възможно най-малките и черни винтчета да захвана самите адаптори.. Получи се задоволително, остава само да пръсна черно спрейче на mdf-а

Изображение

Адаптори и за предните кори, докато не намеря оригинални такива и не разкарам тези с Blaupunkt-тите, които май са оригинални като за голф 2 (както има такива и за голф 3), но все още не съм срещал други голфчета с такива...

Изображение

Изображение

Последна промяна от Rumbata_1 на Пет 10 яну 2014 11:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот zzzzzzz » Сря 08 яну 2014 12:21


Да се запиша за темата... Харесва ми стила ти на работа, колега, а и колата си я бива :th_up
п.п. Пръсни дървенийките с черно да не личат

Последна промяна от zzzzzzz на Сря 08 яну 2014 14:01, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот kazakstaneca » Сря 08 яну 2014 13:51


Браво! :bowdown
Аз още съм си с хартиените елипси на VW там и здрава кора, колонките още се държат за учудване. :icon_lol


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот Rumbata_1 » Сря 08 яну 2014 17:50


Благодаря, колеги! Както казах по-горе смятам да ги пръсна с черно, да!
Днес пристигнаха и ел. огледалата:

Изображение

Изображение

Не са с цели кабели, но не е болка за умирвачка. Трябва само да набарам една схемичка и когато ми се отвори време да ги монтирам и тях и така поне ел. пакета ще ми стане пълен... :smile

Сега въпросът е от къде и по-точно от какво да барна 2 тапички - една за дупката, която ще остане на кората за реглажа на дясното (пасажерско) огледало и още една, с която на първо време да скрия гадният отвор в левия калник, който остана от предходната антена :question


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот GTI1.8 » Сря 08 яну 2014 18:10


След като сложих ел.стъклата много се замислих дали да не сложа и ел.огледала но така и не си направих труда да седна да търся.Може ли ако е удобно да ме ориентираш за колко парички ги взе.Ако не е удобно тук пиши Л.С. Благодаря предварително.

И успех с монтажа.


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот jelevbg » Сря 08 яну 2014 19:57


Браво! Много добре се получава ще следя темата с интерес :th_up


Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Golf mk2 project - "Black"

Мнениеот zzzzzzz » Сря 08 яну 2014 20:44


Попитай за всеки случай в магазините за авто бои...аз останах приятно изненадан тия дни от магазина за бои, който ползвам, че имат всевъзможни скоби за интериора, окабеляването и т.н. освен това работели и по поръчки, така че не боли да питаш и за подобни тапи.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamen_gramatikov и 39 госта