VW VENTO 1.8mi -> 2.0 16v ABF -> 2.8 VR6

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

VW VENTO 1.8mi -> 2.0 16v ABF -> 2.8 VR6

Мнениеот spears » Съб 01 дек 2012 18:07


До преди 2 години бях друг фен на марката коли които няма да издам но след като се качих в VW ВЕНТО веднага си смених мисленето за коли че и това е моята кола !! След голямо търсене изпадна едно венто което ми взе окото и реших да го взема. Беше нов внос от германия на 131 00окм мисля че беше. Всичко замаскирано прагове дъното на колата абе като от всички автокъщи. Преди 3/4 години тогава вървяха около 2000-2500 лв аз моито го взех за 2100 лева с оригиналния теглич на венто с Железни джанти и лети джанти ббс 15ки с летни гуми. От тогава до сега съм му навартял около 60 000 км какво ли не е видяло но само аз и то си знаем къде сме ходили ! Наскоро му смених 4 амортиосиора чисто нови на KAYABA (чешки) всички точки по окачването до сега не е отварян ДВГ-то върви доста добре като за 90 коня. Преди 2/3 дена почнах да го кърпя и отдоло и да му сменя праговете не жаля пари за такива работи искам да съм сигорен в колата си и за пътниците в нея! Ето малко снимков материял и специални благодарности на volvo12 които ме обеди ДА СИ КУПЯ ТАКАВА КОЛА !
Ето я моита кукла още в автокъщата която ме чакаше да я взема mhihi mhihi
Изображение
Изображение
Вече регистрирана и на моренце :beer
Изображение
Последва смяна с ново сд Паинер :mrgreen
Изображение
С един бивш колега :biggrin
Изображение
И наи-важното сърцето на моята кукла :bishop mhihi
Изображение

Последна промяна от spears на Съб 14 юли 2018 22:07, променено общо 12 пъти.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Моето VW ВЕНТО

Мнениеот Mishonti » Съб 01 дек 2012 18:14


Сподели нещо повече за него, коя година е, мотора не си споменал кой е - предполагам 1,8 ABS. И газ виждам имаш. Замислил ли си нещо по нея ? :)

П.П. Вентото е хубаво, още много по толкова безаварийни километри ти пожелавам :да:


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Моето VW ВЕНТО

Мнениеот spears » Съб 01 дек 2012 18:21


Колата е 94 година няма екстри като климатик и прочие. Двигатела е 1.8 Ми АБС. Бях замислил нещо но всичко се обърка всичко се свежда до пари а работата се обърка и така :banghead: Но в наи-скоро време ще е с друго сърце :) :bishop


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Моето VW ВЕНТО

Мнениеот bobocamaro » Съб 01 дек 2012 18:26


Mishonti написа: Вентото е хубаво, още много по толкова безаварийни километри ти пожелавам :да:

Да, това е благодарна кола. Един път ще си я стегнеш, а после само возене и радост с нея. :beer


Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моето VW ВЕНТО

Мнениеот SlaB » Съб 01 дек 2012 19:33


Вижда се че ще се грижиш добре с нея много безаварийни :да: ще следя темата с интерес :012:


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: Моето VW ВЕНТО

Мнениеот spears » Съб 01 дек 2012 22:47


Ето днес от тука започнах смяна на праговете и закърпване на дъното отдоло чакам новите прагове да пристигнат в понеделник или вторник през това време ще кърпя колата с ГЛАВНИЯ виновник които ме накара да купя тази кола ! :screwy mhihi maikomila
Ето едни фрапиращи снимки на дупките да видите за какво става на въпрос пълна мъка scare :screwy
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И главния виновник за да си купя колата :beat_butt2 :beer
Изображение


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот Stefan » Нед 02 дек 2012 16:22


Доста е поизгнила :roll:


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот spears » Нед 02 дек 2012 17:33


Доста си е ама почти я завършваме остана да пристигнат праговете да я намажем отдоло и отгоре с 3те девятки и шагрето утре ще има прясни снимки :drunk


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот nokiangage » Пон 03 дек 2012 18:28


Колата е с много хубав цвят колега, кърпежите ще ги оправиш - всяка кола си има собсвени забележки и е нормално, леко полеко с времето предполагам ще си я направиш както искаш и при развитие качвай снимки... Поздрави и успех :beer


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот mitko85 » Пон 03 дек 2012 21:22


Хубавко е вентото, за жалост почти всички купета на модела гният, това им е главния недостатък. Успех с кърпенето. Най-хубавото е че като тръгнеш на път, каквото и да сложиш в багажника, винаги има място за още. :mrgreen:


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот spears » Пон 03 дек 2012 22:20


Днеска нямах време да снимам върнах се късно от работа все още чакам праговете да пристигнат да се надяваме че утре ще се обадят да ги взема ... много жалко че се отварят още дупки замаскирани scare но ще бъдат оправени и разбира се ще има нови снимки :drunk
А това за багажника е доста вярно събира ужасно много багаж точно това което търся защото лятото като зема отпуска сме по язовири и плажове и не се чудя къде да сложа багажа. Замислил съм поне докато е в бокса да дигна малко задницата какво бихте ми предложили нови пружини би ли решило проблема че като го натоваря овисва задницата? :bishop


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот mitko85 » Пон 03 дек 2012 22:33


Нови пружини, но търси усилени, малко по-скъпи са от стандартните. На вид пружината е малко по-ниска от стандартната, но витката е по-дебела и не се свива като стандартната. Ако са тръгнали амортисьорите, сменяй ги и тях(задължително с нови шок тампони и гофрирани прашници), слабия амортисьор е***а майката на пружината, колкото и нова да е тя. :wink:
п.п. Не очаквай, че с нови пружини няма да ти кляка колата, все пак не е нивомат.


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот spears » Пон 03 дек 2012 22:41


Митко амортисьорите са сменени преди 2-3 месеца някаде с чисто нови на kayaba но пружините тогава не ги смених а те са си заминали ще погледна на каква цена са мерси много !


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот spears » Вто 04 дек 2012 17:39


Колеги ето снимки как се развива колата не се виждат много добре защото сложихме джантите праговете пристигнаха днес и една малко изненада за колата :Mr Green Fun
Ето ги и праговете руски ... ? mhihi
Изображение
Остана само да се изкърпи и купето отдоло :screwy :bishop
Изображение
Изображение
Изображение
Колегата (volvo12) смени осветлението на километража и конзолата на парното за което много му благодаря :drunk
Изображение
Изображение
Сложихме едно китаиче времено да бръмка :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Изображение


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW VENTO 1.8 Възраждането

Мнениеот spears » Сря 05 дек 2012 17:40


Малко снимки от днеска ... изрязохме праговете почнахме да зачистваме дупките по купето и утре наи-вероятно ще слагаме новите прагове. Изпаднаха ми един километраж от голф 4ка кода на таблото е 1J0 919 910 D. Интересува ме ще стане ли на вентото ?? и кои може да го върже ако има такива които разбират да го мятат плащам си mhihi :beer И едни джанти 15" чкси00 7,5ж неизвестна марка но ми взеха окото и хоп в чантичката като подарак за нова година на моита кукла :screwy mhihi
Ето ги и снимките на колата без прагове :Mr Green Fun
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го и таблото нямах търпение да го пробвам :banana :Mr Green Fun
Изображение
Изображение
Това са джантите които ми взеха окото докато ги видя естествено малак подарак за моита кукла за коледа която ми служи толкова добре :010: :011:
Изображение



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта