My Mark II GTD

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

My Mark II GTD

Мнениеот the c-b » Пон 08 апр 2013 22:37


Казвам здравей на форума . Казвам се Димитър и ще ви разкажа за моята кола 8)
От доста време си търсех кола още дори и преди да имам книжка и бях си казал, че това няма да е бмв :D , а голф 2 GTI :p. Търсех доста време такива, но така и не успях да си харесам легенда. Все нещо ставаше в последния момент и не се получаваше. Докато в една мартенска вечер не отидох до един приятел да му оправям компютъра. Заприказвахме се за коли това онова и той каза, че има ли голф 2 TDI (момчето беше от Русе),
на мене ми светнаха очите. Казах му че го купувам ако е читав и идвам да го видя в Русе, но всичко това се случи чак юни понеже техните бяга в Германия и нямаше как да стане сделката . Той ми каза, че от ходова част и двигател е добре, но е стояла две години без да мръдне и нямала много лак ще видите :D тук там чукната все пак майка му я е карала (така ми каза той :D ) . Та юни след бала отидох до Русе след малко чудене и пазарлъци нещо се навих , пък какъвто ми е късмета :D , но от към двигател и ходова част беше наистина добре пък и парите бяха дост доста добри за този автомобил . Бях собственик на голф 2

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Колата е GOLF II GTD с код SB , аз съм втория собственик в БГ , вност от Германия , взех я на много вероятно реалните км от 181k, цвят дъбово зелен много рядък май :D
Имаше си хидравлика, шибидах, регулиране на фаровете, черно-червена хела, кожено табло, кожен волан ( останал полукожа :D ), кора под двигателя , долна разпънка , учудващото за мене е като махнах калъфите излезе плитко рекаро. Дадоха ми я с всички липсващи пластмаси от снимките + тези на кулера без една . Колата беше с лети джанти, които махнах за да мога да се прибера от Русе, че гуми реално нямаше. Получех оферта и за железа от снимката с капачки оригинални на vw бяха със зимни гуми и готови за слагане, а офертата и за тях беше добра :D . Та се прибрах снимах я и започна чудене, какво да го правя това нещо :D. Не бях карал досега дизел ама тоя нещо беше много пъргав и ми хареса доста, а и стоеше доста стабилно. Все още като кача някой ми казват, че това не може да върви толкова :D . Общо взето вълк в овча кожа :D. Нашите се зарадваха най-много майка ми каза да я прибирам в гаража да не я гледат съседите :D. Та колата

Една бърза фото сесия :D
Изображение

Изображение

Изображение


Първата ми работа беше да я измия вътре вън да махна калъфите и да сложа гуми на летните джанти и без това ги имах :D
Изображение
имах и капачки за тях

Идваше време, в който трябваше да ходя в кат, а предна броня и мигачи нямах. Глоби не ми се плащаха и се принудех да купя всичко нова броня, греда, мигачи , нож . По това време на годината аз такава броня втора ръка не успях да намеря. Още търся оригинална, че тая така и неуспях да я напасна като хората и стой малко не като за там :D
тука е вече с бронята и чакам за преглед
Изображение

Смених всички консумативи и предния грил че нещо моя стоеше на криво, пък взе че и реглажа на фаровете тръгна

Изображение

радиатора голямо прасе :D
И дойде първата ако мога да нарека фото сесия п.п повечето снимки ми са с телефона, че апарата даде фира преди доста време :D

Изображение


Изображение

Изображение

та така лято се вървеше, както и голфа и бях доста доволен сложих си и някакво CD да дрънка и така ето още някоя друга снимка и да продължавам с части по колата :D
снимка на салона


Изображение

Изображение

Изображение

Както повечето vw фенове неможех да се мина аз да нямам решетка без емблема, която по късно направих с кант ; )
Изпаднаха ми и едни BBS RZ от bmw e30 на добра цена и нямаше как да не ги взема

Изображение

ето и някоя есенна снимка ;)

Изображение

Изображение

Изображение


Ето снимка на решетката с канта :P
Изображение

Понеже ббските бяха 5 викам да пробвам да полирам едната пък да видя какво ще стане, че имах замисъл

Изображение

Изображение

горе долу се подочу и за зимата бях си оставил другите четири
Имах план за след зимата за някое друго подобрение, но преди нея си правих парното смяна на свещи и пак такива глупости.
През зимата горе долу ме изкара само имах малко проблем със слабия акумулатор ама и зимата мина добре с дизеловия автомобил
зимна занимавка
Изображение

Изображение

След края на зимата смених почти всичко по ходовата част да няма да хлопа и блъска. Прябваше и окачване да се сменя и хайде едни нови койлове закупени от форума

Изображение

съборехме я на земята

Изображение

и веднага фото сесия

Изображение

Изображение

Изображение

забравих да спомена бях си купил стопове и jetta лайстна от един нисък колега стоповете направих червени , а лайстната още чака своя ред
Исках и оригинално гърне от гти и след търсене изпадна едно ново пак във форума и веднага го взех поизтърках го и преди една седмица го монтирахме барабар с една генерация на 55 мм от колекторите до него :D

Изображение

Изображение

имам и GTI волан от единична с всички части към него, който стана сигурно 5 месеца стой в нас и не съм го сложил ама да се надявам,че тая седмица ще го сложа :D

Изображение

Преди седмица ми се случи случка и това избърза събитията за 15ките джанти някой реши, че колата е висока и ми наряза едната гума :D

Изображение

наложи се да сложа пак 14, че не ми се назимаше с гумаджиий за зимните гуми

Изображение

Тая седмица вече съм с 15те обути в гуми размер 185/55/15, боядисани и полирани ( има още какво да се желае ) . Навих гайките да мога да вкарам гумите ама май ще трябва да поизрежа ръбовете или малко калниците за да я пусна още долу . Ето майко снимки ида ви оставям :D

Изображение

Изображение

Изображение

Това е за сега колата се прави на мен да ми харесва, приемам всякакви коментари . Пускам темата не само за да се покажа :D и да питам за разни работи, съвети и прочие. Разбрал съм, че тука има хора които винаги мога да ти отговорят дори и на тъпите въпроси :D.
Колата продължава да се прави лека по лека . Замислел съм едно пребоядисване . Търся си GTI пакет, броня , халогенни и най-важното УПЛЪТНЕНИЯ ЗА ПРОЗОРЦИ, че много тракат :D когато има развитие ще пускам инфо

Последна промяна от the c-b на Съб 18 яну 2014 20:51, променено общо 4 пъти.




Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: My Mark II GTD

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 08 апр 2013 23:04


Тоя Гоуф много лачен станал :bowdown
По двигатела не си ли мислил леко засилване :question


Preso
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 20 авг 2012 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: My Mark II GTD

Мнениеот Preso » Пон 08 апр 2013 23:07


Евала.Това е един страхотен автомобил.
Успех за напред. :bowdown :th_up


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: My Mark II GTD

Мнениеот 6669 » Пон 08 апр 2013 23:10


Много е добър голфа !
Не мисля, че имаш нужда от съвети - движиш се в правилната посока !
Успех ! :c020


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: My Mark II GTD

Мнениеот nebeto » Пон 08 апр 2013 23:12


Браво колега,много ме радва как се "реставрира" звяра,а и номера е много опасен (кви пари си дал за номера).
Предлагам ти леко затъмняване на стъклата и "една"чистачка.
Успех.


Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

Re: My Mark II GTD

Мнениеот the c-b » Вто 09 апр 2013 7:35


Golf_Diesel_ написа:Тоя Гоуф много лачен станал :bowdown
По двигатела не си ли мислил леко засилване :question


Ем първо трябва да се метан до Силистра при родата да кажат какво е състоянието на двигателя :biggrin , че много го бия , иначе съм чел темите на двама колеги от форума с gtd и може и да ги последвам след време :biggrin ама малко

nebeto написа:Браво колега,много ме радва как се "реставрира" звяра,а и номера е много опасен (кви пари си дал за номера).
Предлагам ти леко затъмняване на стъклата и "една"чистачка.
Успех.


Едната чистачка от край време я мисля ама не съм се наканил още :mhihi . Номера без пари на късмет и аз още се чудя как ми го дадоха :mhihi ама така се случи :cool


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: My Mark II GTD

Мнениеот golfmk1 » Вто 09 апр 2013 8:10


Колата ти е супер :wink Една чистачка :no-no7


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: My Mark II GTD

Мнениеот Fearless » Вто 09 апр 2013 10:50


Супер се развива :th_up Пълни ми се душата като виждам както ни "нищо" става "нещо" :smile


Потребителски аватар
smirkb0y
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 22:04
Автомобил: Seat Leon FR
Двигател: ARL+
Местоположение: Велико Търново

Re: My Mark II GTD

Мнениеот smirkb0y » Вто 09 апр 2013 13:25


Добре се е развил голфа. :th_up


Потребителски аватар
GOLF_SB_1991
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 16:41
Автомобил: VW JETTA MK2
Двигател: JP
Местоположение: troyan

Re: My Mark II GTD

Мнениеот GOLF_SB_1991 » Вто 09 апр 2013 13:34


много ми харесва колата ти а да попитам с 4 спирачни диска ли е ? не се ли води точно GOLF special ето снимка с гти пакет и мисля че е доста добре ако го поставиш :th_up
Изображение


Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

Re: My Mark II GTD

Мнениеот the c-b » Вто 09 апр 2013 14:06


благодаря ви колеги за хубавите думи :bowdown

GOLF_SB_1991 написа:много ми харесва колата ти а да попитам с 4 спирачни диска ли е ? не се ли води точно GOLF special ето снимка с гти пакет и мисля че е доста добре ако го поставиш :th_up
Изображение


Не отзад е със барабани. Иначе съм преровил нета за голф с този цвят и горе долу знам как стоят частите по него :mhihi пакет 100% ще има , не знам дали се води special обаче доста части, които хората търсят аз ги имам по колата :mhihi . Даже в багажника е със оригинална аптечка, триъгълник, пожарогасител


Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

Re: My Mark II GTD

Мнениеот the c-b » Вто 09 апр 2013 14:17


Ето една снимка на палъра бях го поизмил лятото обаче есента скъсах едно маркуче и пак трябва да мия :screwy и кората трябва да си поставя

Изображение


Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: My Mark II GTD

Мнениеот microelement » Вто 09 апр 2013 15:47


Браво :th_up ентусиазма ти личи по колата.Харесва ми в каква насока правиш нещата по "легендата" :mhihi
Твоите гуми обаче са 195/50/15, по добре стоят :th_up
Записвам се да чета темата :smile


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: My Mark II GTD

Мнениеот golfmk1 » Вто 09 апр 2013 15:50


Или 185/45/15 :wink


Потребителски аватар
the c-b
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:55
Автомобил: GOLF II GTD
Двигател: SB 1990
Местоположение: Kavarna \ Varna

Re: My Mark II GTD

Мнениеот the c-b » Вто 09 апр 2013 16:35


за гумите знам че това не е размера ще ги мисля тях за напред



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта