Новата семейна придобивка - Vw Touareg NF

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
KnightKevin
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 26 яну 2024 13:02
Автомобил:
Двигател:

Новата семейна придобивка - Vw Touareg NF

Мнениеот KnightKevin » Чет 22 фев 2024 22:43


Здравейте на всички! Нов съм във форума и от около 3 седмици съм собственик на 2011 VW Touareg. Ще разкажа с няколко думи, защо и как се спрях именно на него. Преди близо 2 години, по стечение на обстоятелствата, ми се наложи да напусна България със семейството си и да се преместим в Беларус. До него момент карах Мазда 6 2.0 бензин автомат от 2006 повече от 11 години. Като цяло съм човек, който не вижда смисъл да сменя нещо, ако това нещо работи(затова и телефонът ми е 5 годишен:) Поради заминаването, обаче се наложи да продам Маздата, а честно казано вече беше започнала да ни отеснява, понеже имаме и 2 деца и след пристигането в Беларус, над 1 година бях без автомобил. Честно казано не усещах липсата, понеже офисът ми е в близост до мястото където живеем, а и градският транспорт в Минск е изключително добре организиран и евтин. Та първите 9 месеца, всичко беше наред и спомените за маздата дори взеха да избледняват... до един слънчев августовски ден в който шефът ми не ми предложи служебния бус за през уикенда, за да се поразходим и извън столицата. Сядайки зад волана на буса, като буря ме връхлетяха всички позабравени спомени, за това какво е чувството да шофираш и през въпросният уикенд навъртях 1100км и през цялото време с усмивка от ухо до ухо. Връщайки буса на шефа ми, му разказах за преживяването си и думите му бяха прости - "Време ти е за нова кола". В момента, в който го чух да ги изрича, знаех че е прав. Въпросът беше каква и от къде?Бюджетът, който си определих не беше особено висок, още повече, че в момента цените на употребяваните коли са доста завишени и като цяло не е добър момент за покупка, но умът не ми даваше мира за това започнах търсенето. Реших, че искам джип най-вече заради по-голямата безопасност, пространство, багажник и 4х4,понеже тук зимата трае много дълго време и снеговете са много сериозни. Никога не съм имал джип до сега, което ме принуди няколко месеца да изчета всевъзможни форуми, за да мога да избера правилния. Като изисквания исках най-вече:
1. Кожен салон с подгрев задължително
2. Задължително подгрев на волана
3. Задължително въздушно окачване
4. След 2010 година
5. По възможност не с космическо обслужване
6. До 30000лева, по възможност с пълна сервизна история
7. Да не гори над 15/100 градско
Между дизел или бензин, реших да заложа на дизела, понеже Маздата беше бензин, а и тук, двете са на една цена, така че разликата щеше да е само в разхода. Вариантите за покупка бяха от Беларус, Литва или България. Беларус директно отпадна понеже колите тук са много по-скъпи. В Литва бяха най-евтини, но масово бяха блъскани американки на бензин, за това остана България. Моделите които ми харесаха и се вписваха в бюджета бяха X5, Caynne, Range Rover Sport/Vogue, Q7, Touareg. Поршето и Ренджът отпаднаха на момента, понеже бях чел много истории, как са докарали собствениците си до фалит. Интериорите на Аудито и БМВ-то са от 2007 и ми се струваха по морално остаряли. Така остана Туарег. След кратко търсене намерих, каквото търсех! 2011 Nf 3.0 Casa върната от лизинг в DAS Welt Auto на реални 280к км с пълна сервизна история водена в Автотрейд Варна. Машината дойде с обслужен двигател и обслужен автомат + сменен антифриз. След покупката обслужих диференциалите + раздатката, сложих нови накладки и смених спирачната течност. Следващите 3000км до Минск бяха истинско удоволствие и дори 10-те часа прекарани в чакане на границата, бяха посрещнати с усмивка и добро настроение! По време на пътуването успях да го разуча изцяло, но има 2 неща които ми убягват:
1. Някой може ли да ми каже, как да репрограмирам ключовете и положението на шофьорската седалка. Всеки път като се приближава до него седалката тръгва назад и после трябва да си я наглася, което направо ме вбесява.
2. Останах леко разочарован, колко гори извънградско. Засича го по бордови компютър и от колонка до колонка и разликата е близо 1.5литра. Със 130 с българска нафта от лукойл ми дава 10/100. С унгарска нафта, със 120 ми дава 9/100.С беларуска нафта със 110 ми дава 8-8.5/100. Вярно е че беше пълен до горе с багаж, но автоматът бидейки 8 степенен очаквах нещо около 7/100 със 120. Всичките му карантии са си на него - дпф, егр и т. н. В Минск ми дава със времето за загряване около 15/100.Това са все данни от колонка до колонка, по борд са около 1.5 литра надолу. Та това нормални стойности ли са? Ще съм благодарен на отзовалите се! Надявам се, да не съм отегчил никой с пелтеченето си и желая на всички само безаварийни :biggrin




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Новата семейна придобивка - Vw Touareg NF

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 23 фев 2024 8:07


2.2 тона, 245кс, автомат, 4х4, аеродинамика на брикет. Няма как са гори 7/100. Ако караш с 90км/ч може да слезеш под 8, но едва ли.


thanis
Мнения: 1326
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Новата семейна придобивка - Vw Touareg NF

Мнениеот thanis » Пет 23 фев 2024 9:22


Честито за придобивката, но както Здравко ти е казал - нереалистично е да очакваш от тази кола да ти гори 7. Високият градски разход се дължи основно на късите разстояния (разбирай под 15тина километра). Колеги с Пасати 2.0 дизел 240 коня имат по 12+ разход градско, така че Туарега хем е по-стар, хем е по-голям, хем е по-тежък и мотора е друг. От такъв автомобил очаквай макс към 700-750км макс градско с един резервоар.

https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2 Средния разход на твоя туарег му дават малко под 10. Имай предвид, че беларуската нафта не е супер читава и вдига и тя малко разхода. Ако имаш път до Германия или Полша и с тяхна нафта пак ти дава толкова, леко да се притесниш - но като цяло си в норми.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта