Голф МК 1 кабрио-набор 80

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 29 май 2016 19:47


Здравейте, всички!След доста пътуване по Европата,работата ми понамаля и както се досещате вече,идва времето на любимият ми Голф.Вчера след обяд дойде времето за смяна на гюрука. Доста работа се оказа,но крайният резултат ме успокои:

BBCode

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


При свалянето на задното стъкло видях,че рамката ми е счупена в долните два ъгъла и липсват парчета, та ще се наложи да карам така ,докато намеря някоя в добро състояние.Иначе,сега ще чакам някой дъжд да видя дали всичко е наред.
Подготвих и пластмасовите вежди,та може тази седмица да ги монтирам.Ще ви държа в течение на работата ми през тази седмица.
А фаровете които монтирах са перфектни.Досега съм се мъчел със старите.С едни крушки Филипс направо правят ден пред мен.
Поздрави на всички и лека вечер.




Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4182
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 31 май 2016 16:22


Друго си е с новия гюрук :)


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот golfmk1 » Вто 31 май 2016 16:31


Супер е гюрука.Направи всичко възможно да си сложиш стъкло, че така не изглежда никак добре :wink


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Stefan » Сря 01 юни 2016 15:31


Честито за новия гюрук :biggrin :beer Би ли написал малко повече за него - Какъв е, колко пласта, сам ли го монтира...


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Сря 01 юни 2016 19:23


Благодаря, и да ви се връща!
Както вече писах преди време гюрука го закупих от цех в Оснабрюк- Германия.Трипластов е и външният слой е текстил ,а не ПВЦ.
http://cabriozentrum.de/cabrioverdecke- ... rz-79.html
Сложих го в събота със съпругата ми като използвах един клип от Ютюб който е на френски,но доста подробно изпълнено и обяснено.
https://www.youtube.com/watch?v=_kdZDCnd9Oc
Работата започнах в 14 часа и свърших в 22.00.Изработката на гюрука е перфектна и всичко си пасваше идеално.Добре е че купих силикон и гумени уплътнения, защото моите бяха скъсани и не ставаха за нищо.
За съжаление рамката за задното стъкло ми е счупена и не успях да довърша работата си,но какво да се прави.Въобще не ми харесва без стъкло,но за сега ще се примиря това.Нека има недостатъци против уроки.
Стига толкова за гюрука.Ако някой го интересува нещо нека пита.Няколко дни се занимавам със пластмасовите вежди.Когато купих колата веждите бяха три и реших да ги сваля.Намерих две задни оригинални в много добро състояние и реших от моите да използвам две.И тук дойде време за стария и изпитан метод с пистолета за горещ въздух.Сами преценете разликата;
Изображение
Доста добре стана и очаквам момента да ги сложа.А днес сложих и логото на клуба;
Изображение
Нека се знае от кой клуб съм. :love.vwclub
Мисля да спра дотук за да има какво да пиша другия път.Ще се ровя в нета за рамка на задното стъкло.Поздрави на всички и Лека вечер!


Потребителски аватар
Мартин1234567890
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 02 юни 2016 11:34
Автомобил: vw Golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Новата ми придобивка Голф 1 кабрио

Мнениеот Мартин1234567890 » Пет 03 юни 2016 12:39


Пази я, хубава е,но има доста разходи по нея.

Последна промяна от Spas на Пет 03 юни 2016 12:43, променено общо 2 пъти.
Причина: Проверявай правописа, моля! Редактирах почти всяка дума.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пет 03 юни 2016 18:45


Привет!Нямам търпение да ви се похваля със веждите които сложих днес;
Изображение
Изображение
Изображение
Сега са наред броните,че тези вече ме дразнят.Намерих един сайт в който мога да ги поръчам онлайн.Ще ги огледам още веднъж и ако ми харесат ги поръчвам.
Вече втори ден вали в Прага,а моята кола е суха.Водата направо бяга от гюрука. Не знам с какво е мазан,но резултата е :yahoo
Направо съм на седмото небе,ако има такова въобще.Поздрави на всички!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пет 24 юни 2016 20:35


Здравейте колеги!Пиша Ви,защото и тук в Чехия както и в България е задължително да се кара на фарове.И понеже ми омръзна да сменям крушки реших да намеря някакъв компромисен вариант.При последната ми командировка на един ARAL намерих LED светлини които отговаряха на размерите на мигачите в бронята,реших да пробвам.За съжаление трябва да избягам от оригиналният вид на колата,но това лесно се поправя-само откачам тези светлини и връзвам оригиналните мигачи. След лекичко изрязване на бронята се получи това;
Изображение
Изображение
Направих и клип за мигачите,но не мога да го кача.Поръчах и чисто нова предна броня така че ще кача снимки като я монтирам.Поздрави на всички!


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4182
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 28 юни 2016 11:59


A мигачите къде са ти сега?


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Вто 28 юни 2016 20:30


Привет на всички!Пиша сега за да обясня за мигачите.Когато сложих лед осветлението направих клип ,но не успях да го кача.Осветлението е направено така,че когато включа мигачите гаснат белите диоди и се включват жълтите-с една дума като при новите автомобили.И аз бях учуден,но и приятно изненадан.Опитах да направя снимки;
Изображение
Изображение
Все пак ще се поразровя да видя как може да кача клипа.
Имам и още една новина-днес взех броните.Утре ще кача задната и ще направя снимки.За предната трябва да премистя мигачите на другата основа.Лека вечер от мен!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 29 юни 2016 7:59


Качи клипа в https://www.youtube.com/ и копирай адреса след v= примерно от този адрес

Код: Избери всички

https://www.youtube.com/watch?v=QCtYGJqbZSU
,
копираш само

Код: Избери всички

QCtYGJqbZSU

и го поставяш в тага youtube, както прикачваш снимка /махнал съм едната скоба за да се вижда тага
[youtube [/youtube]


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Сря 29 юни 2016 22:32


https://www.youtube.com/watch?v=2x_zrEWVaw0
Благодаря на колегата К.Одаджийскилата за съдействието. :bowdown
Остана да монтирам и предната броня и мога да кажа,че външният вид на колата ме удовлетворява.Може би ще спра за известно време,за да мога да си подготвя почивката.Ще кача и снимки на броните.
Между другото търся за предната броня стойката и ламарината на която се захваща регистрационният номер.Държа да бъде в прилично състояние.Ако някой има нека драсне някой ред.За сега толкова от мен.Поздрави!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 03 юли 2016 20:39


Здравейте!Преди малко се върнах от Пилзен и нямам търпение да ви напиша какво си купих.Вчера съвсем случайно намерих тук в Чехия да се продава веждата за предната решетка над фаровете на Kamei оригинална и то чисто нова.Веднага звъннах и ето вече съм собственик на дълго търсената вежда.Направих и няколко снимки;
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Малко ме е яд ,че не е за четири фара ,но и с това ще се задоволя.Сега следва боядисване и после монтаж.Но ще ми отнеме време ,защото тук не съм намерил свестен бояджия.
Другият вариант е да я пръсна черен мат и като се прибера в България право при Митко за боя.
За сега толкова.Тези дни трябва да кача и новата предна броня.
Лека вечер на всички!


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот iliankocov » Нед 03 юли 2016 23:10


Супер е колата, ама тези мигачи и тая "вежда" някак ми идват в повече. :beer


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот golfmk1 » Пон 04 юли 2016 7:22


Тръгваш в грешна посока с последните доработки.След време сам ще се усетиш.И аз бях кривнал преди време но времето си свърши работата и хванах правия път :wink



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ivo_ и 26 госта