Голф МК 1 кабрио-набор 80

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
mitaka_dobrich
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 26 дек 2014 19:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1.8 90hp 1995

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот mitaka_dobrich » Пон 29 дек 2014 21:22


Нов член съм на форума. Случайно видях твоята тема. Четох я от първата страница до последната. Всичко, което мога да кажа е едно огромно БРАВО за труда, старанието и ентусиазма ! :bowdown :th_up :aploud4




Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Вто 21 апр 2015 18:37


Здравейте колеги!Много ми е приятно да седна пред компютъра и да Ви покажа как върви работата ми по моето Голфче.
След около 9 месеца се прибрах в Ихтиман и надявам се, се сещате,че отидох направо в гаража.Бях решил,че тази година ще пътува за Прага и се започна с подготовката.Смяна на масло,ремъци ,ролка,филтри и естествено нова регистрация;
Изображение
Понеже трябваше да карам доста багаж за Прага,доста мислих как да прекарам BBS пакета и взех правилното решение-боядисване с черен мат и слагане на колата,пък после ще го сваля и ще го боядисвам.Ето и резултата;
Изображение
Изображение
Изображение
Като пристигна ще пиша подробно.Следва продължение......


Потребителски аватар
habibis
Мнения: 364
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 10:15
Автомобил: Golf 1988
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот habibis » Вто 21 апр 2015 20:51


Миналата седмица мисля че я мернах в кат СО, красавица, ббс пакета е крас :th_up .


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 26 апр 2015 22:19


Здравейте колеги!
Остана ми малко свободно време и реших да раздвижа темата си.Съжалявам,че тази година не можах да дойда на Крушунските водопади,но надявам се другата да успея все пак.Както Ви писах миналата седмица ми предстоеше един дълъг преход от 1300 км.до Прага,и малко бях притеснен от това.Но МОЕТО КАБРИО се справи безупречно с това разстояние.Единственият проблем беше към края на пътуването,когато жилото на километража започна да прещраква и скоростомера не отчиташе правилно.Но това са бели ядове.По време на пътуването моята съпруга не пропусна да ме фотографира за спомен както се казва.Снимката е някъде от Словакия докато почивахме;
Изображение
Изображение

Иначе тази събота и неделя докато по-голяма част от вас бяха на Крушуна аз се позабавлявах по колата.Понеже преди да тръгна от България сложих набързо гюрука,който позакърпих преди това и вътрешната кожа,сега тук в Прага трябваше да доизкусуря нещата.А между другото докато слагах гюрука в Ихтиман се скъса въжето за опъване отзад.Ходих до момчетата в Княжево,направиха ми ново,но не съм много доволен-ще ви напиша по- късно защо.Та опънах хубаво вътрешната кожа,сложих гюрука и като го опъвах с въжето,то започна да се разплита.Не зная каква е причината,може и аз да съ виновен ,но факта си е факт.От двете страни до накрайниците се разплете.Стигнах до заключението,че трябва да се купува оригинално въже и нов гюрук.Но за това лято позакърпих положението.Ето и снимки с новата вътрешна кожа;
Изображение
Изображение
Утре след работа продължавам.Взел съм си полир паста да освежа малко боята и да я подготвя за лятото.За сега толкова.Ще чакам да качите снимки от водопадите та да се поядосвам малко,че не бях там.


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Marto_cafeto » Вто 28 апр 2015 13:23


Давай смело ! А багажа как го събрахте ?


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Съб 02 май 2015 22:02


Привет на всички!Пътуването е вече история,така че продължаваме напред.Багажа го събрахме криво-ляво къде в багажничето,къде на задната седалка.Добре,че жената не сложи много багаж иначе....
Вчера купих почистващо мляко за кожа и пробвах днес на седалките,резултата е доста впечатляваш.Утре ще снимам салона и ще видя дали ще има разлика след намазването.Естествено ще кача и снимки.А иначе днес времето беше много приятно и трябваше да изведа жена ми до Прага на разходка.В покрайнините намерихме и място за снимки;
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Утре ще кача още снимки.Лека вечер!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 03 май 2015 19:25


Привет.Както вече писах по-рано, днес бях решил да поработя по салона,а именно почистване на кожата и евентуално освежаване.Това е препарата който намерих тук в магазина;
Изображение
Понеже съм ползвал продуктите на Костенурка,реших да му се доверя.Ето и резултата;
Преди обработката;
Изображение
Изображение
Изображение
И след;
Изображение
Изображение
Изображение
Не зная дали на снимките се вижда разликата,но на живо е много осезаема.Кожата стана по-лъскава и доста мека.След 1-2 месеца ще ги намажа пак.А и това шишенце ще ми стигне за доста третирания на кожата.
Започнах и пастиране на колата,но понеже нямам машина всичко правя на ръка и е доста търкане.А пък и деня напредна така,че реших да спра.Утре ще довърша упражнението.
Лека вечер на всички. :th_up Време е за едно Пиво както казват чехите! :beer


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Marto_cafeto » Нед 03 май 2015 19:26


Добре си се справил ! :th_up


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 10 май 2015 13:31


Здравейте колеги!
Най-после се прибрах от командировка до Германия и веднага се заех с колата.След пастирането дойде време на музиката в колата.Взел съм колони JBL и усилвател Blaupunkt четириканален,но засега съм решил да включа само JBL-ла.Та имам един въпрос към колегите които разбират от музика,понеже аз имам леки познания по тази тема.В колата съм с оригинален касетофон VW GAMA;
Изображение
Отзад има 3 букси,а аз имам само 2;
Изображение.Най-долната букса от снимката я нямам-а тя като че ли е извода за усилвателя.Ето и схемата на касетофона;
Изображение
Та идеята ми е,ако това е тази букса която ми трябва от къде мога да я взема.Вчера намерих в Хамбург много голям магазин на CONRAD и доста търсих ,но не открих такава букса.Ако не се лъжа на тази букса трябва да има изведени женски чинчове.Ако някой знае или има такава букса нека пише.Ще чакам на компетентно мнение от вашоа страна.Поздрави!


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Stefan » Пет 22 май 2015 11:04


Поздравления за кабриото, много добре е станало :beer Ще се радвам да го видя на Калояново :biggrin Аз също купих едно - Karmann 92г. и съм го разглобил основно, като му предстои цялостно освежаване и боядисване :biggrin Някой ден ще пусна и тема, но искам първо да го направя :arrow


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Чет 18 юни 2015 19:14


Здравейте колеги!
Тази вечер имам свободно време и реших да раздвижа темата.Дано не Ви е станала вече скучна,защото от работа не съм правил нищо по колата.Но вече работата приключва и ще имам повечко време.Днес пристигнаха и новите обувки на голфчето;
Изображение
Изображение
Изображение
[url=http://www.picbg.net/img.php?file=70f53120044da3b7.jpg]Изображение[/ur

Ровя се в нета и гледам вече месец новите гюрюци в Ebay,но не мога да реша какъв да взема.Някой може ли да каже кой вид е по-добре;ПВЦ или платнен.Лошото е че поръчваш и идва доставката,а аз искам да видя какво купувам.Не съм виждал магазини някъде в Германия където да отида и да видя какво предлагат.Ако някой колега знае град или дори адрес да сподели-ще съм много благодарен.Даже и ще черпя.....
Поздрави на всички!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 25 окт 2015 20:30


Привет на всички колеги.Извинявам се за това,че не съм писал отдавна по темата,но нямам никакво време.Постоянно пътувам и не мога да свърша нищо по колата.
Тази седмица се задържах в Прага и направих няколко запитвания към фирми които доставят гюруци за кабриолети.Но цените които ми казаха не ме удовлетворяват-варират от 700 до 1000 евро.Звъннах и в един цех за тапицерий,но и там ме порязаха жестоко-18 000 крони или 700 евро.И реших тази седмица да гледам в EBAY и ще поръчвам от там.
Другата тема която ме вълнува е смяна на карбуратора.Вече застудя и моят Пиербурк започна с проблемите.Сутрин като запаля държи много високи обороти-около 2000 и дори като загрее не падат.Трябва да слизам и да връщам едно лостче ръчно за да намали оборотите.Ако някой е сменял карбуратор нека каже какво е необходимо,за да го направя.Четох че Кейхин 2 от Ауди става на моя мотор.
Искам да попитам още дали на някой не му се намират пластмасови вежди за Голф 1 кабрио,защото реших да махна ББС пакета.Като се прибера за Коледа в България ще потърся каквото ми трябва.Поздрави и лека вечер!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пет 25 дек 2015 12:40


Честита Коледа на всички!Пожелавам Ви много здраве,късмет и щастливи мигове с марката VW! :biggrin :vwknee


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Вто 05 яну 2016 3:52


Здравейте колеги и За Много години!Бъдете живи и здрави!
Въпреки,че бяха празници, аз реших да поработя по голфчето.От доста време бях решил да свържа трите уредчета,и този момент настъпи.След доста разглобяване и запояване по инсталацията,волтметъра и налягането на маслото работят.Остана само температурата на маслото,но не зная към кой датчик да вържа кабела.Ще помоля някой компетентен колега да ме светне ,за да мога да завърша мисията.
Понеже е отказах от слагането на BBS пакета, някой ако търси такъв може да се договорим.Изжулен е до пластмаса,пръснат е с основа , пластификатор и черен мат.Мата беше само за транспортиране,така че може да се свали лесно с водна шкурка.
Реших да сменя и визията отпред,така че монтирах решетката с 4-те фара.Ако ми допадне ще остане ако ли не ще сложа другата решетка-прищявка някаква новогодишна. :screwy
Преди да тръгна от Прага намерих един полски сайт в който продаваха Karmann пакет и като е прибера ще се обадя за цена.Понеже в България не можах да намеря, ще видя там какво ще излезе.Но определено държа да съм с Karmann.Това е визията която ще преследвам занапред.
Поздрави на всички и бъдете добри през новата година!


Потребителски аватар
kometata1984
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 01 дек 2015 18:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kometata1984 » Вто 05 яну 2016 13:24


Супер е колата колега :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Жоро Делчев и 160 госта