Голф МК 1 кабрио-набор 80

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 04 дек 2016 13:56


Привет на всички!
Извинявам се,че не съм писал отдавна ,но работата не ме задържа за дълго в къщи.Това постоянно пътуване......!Но да си дойдем на думата.
Първо искам да приема критиките ви относно някои неща които направих по Голфчето,но има и моя гледна точка все пак.Повечето от вас правят проекти и им се наслаждават през почивните дни,но моят случай не е такъв.Моята кола все пак е за ежедневна употреба.Когато дойдох тук в Прага си дадох сметка,че трябва да се наслаждавам на това което правих 2 години.Затова реших да докарам колата тук и да я покажа на всички.Затова сложих тези лед габарити.Понеже ми предстоеше смяна на броните с нови та затова постъпих по този начин.Иначе колата вече е с новите брони и оригиналните мигачи.
Второто нещо е веждата на предната решетка.Признайте,че това е много добра находка.Да намериш такава вежда,чисто нова от далечния комунизъм не е никак лесно.На кутията има цена от 97 марки.По-възрастите като мен знаят колко беше 1 марка през ученическите ни години-иначе казано три лева.Така че дори и да не я сложа ще си я запазя за себе си, поне засега.На мен лично ми харесва и може би на вторият ми проект,който започва другата година ще я сложа.Червеното купе което показах по-напред в темата след празниците влиза в бокса за работа.Тази кола ще бъде използвана само през почивните дни.Така че започвам да събирам материали за проекта.
Миналата година купих оригинални джанти снежинки на които мислех да сложа зимните гуми,но се оказа че 2 от джантите са повредени сериозно по ръбовете.Ще се наложи да купя две нови,така че ако някой има 2 джанти и няма да ги ползва да пише.Като се прибера за празниците ще ги боядисам прахово и ще купя нови гуми за тях.
В този ред на мисли който иска да купува гюрук и се чуди откъде да вземе,може да се видим и да поговорим относно материал,качество и да види моят.Ще се радвам да поговоря с някой и да пием по кафе.
Това е от мен.поздрави на всички!




Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пет 06 яну 2017 19:42


За Много Години,колеги и колежки!
Минаха и празниците,хапнахме,пийнахме и се повеселихме-даже и някое кило сме качили предполагам.Поне аз съм така.Но хапването си е хапване,а работата която си бях планувал трябваше да се свърши.Е не успях да отметна всичко,но здраве-нека остане за следващия път,за да не ми е скучно.
Най-после сложих стъклото на гюрука.
Изображение
Малко е снежно,но такава беше обстановката в Ихтиман.Смених и предната решетка като сложих тази за двата фара.Сменен е и водния радиатор с чисто нов,защото лятото ми загряваше колата.Този радиатор го бях приготвил за другият проект,но за него ще купя друг като му дойде времето.
Изображение
Изображение
Това е от мен.Бъдете живи,здрави и благословени!


Потребителски аватар
Урко
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 01 окт 2016 11:16
Автомобил: GOLF 4
Двигател: 2002

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Урко » Пет 06 яну 2017 20:14


Страшна е :th_up


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Съб 04 фев 2017 20:43


Привет на всички!Минаха празниците,прибрах се в Прага и започна работният процес.Но в същото време и започна пазаруването за Голфчето. След няколко неуспешни опити в България да намеря радиаторче за парното,попаднах на един английски сайт който го предлага.Реших да поръчам още задни барабани,ремонтният комплект пружинки и накладки.Ето какво пристигна днес:
Изображение
Изображение
Изображение
Следва да намеря време за монтаж.
Сега се оглеждам за оригинален уинстопер,защото ми подухва при свален гюрук.Набелязах един,два сайта,но не съм решил от къде да взема.Все пак до лятото има доста време.Като дойде ще ви информирам.Поздрави на всички!


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот golf777 » Пон 06 фев 2017 0:17


дай сайтовете да погледна


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Чет 08 юни 2017 19:18


Здравейте колеги!
Отдавна не съм писал по темата ,но при мен няма нищо ново което да да се похваля.Бала на сина ми вече е в историята,возих го с Голфчето и беше яко.Снимки ще кача друг път,защото не съм ги свалял от фотоапарата.
Обръщам се към вас за помощ.Прибрах се в България и за съжаление ми откраднаха лайсните на предния калник и вратата откъм шофьора.Ще помоля ако има някой да продава да пише-в България ще бъда още седмица.Ето и модела:
Изображение
Изображение
Лека вечер на всички!


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот mitice » Пет 09 юни 2017 10:00


Да им изсъхнат ръцете дано тия дето са откраднали лайстните.Дано намериш нови.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пон 12 юни 2017 21:44


На никой ли не се намират лайсни........? :scare3 :banghead


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот mitice » Пон 12 юни 2017 21:58


Я дай по голяма снимка откъде точно са мисля,че имам в предвид една кола за части с лайстни.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Пон 12 юни 2017 22:05


Изображение


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот mitice » Пон 12 юни 2017 22:08


Оооо тези лайстни.От една голф 2ка правена с лайстни мисля да ти снимам утре и да кажеш става ли.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот plamski3 » Съб 19 авг 2017 19:12


Записвам се и за тази тема. Напоследък само единички са ми в главата :scare3


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Ник никишето » Пон 21 авг 2017 19:20


колега преди година на моето кабрио ми се опитаха и моите лайсни да гепят но стария собственик ги бе залепил яко и само ми счупиха едната и са се отказали , търсих бая време на версията от 83 вс мк1 са с тези и пак не успях да си намеря наложи се от Англия да си купя но дойде крива за жалост стана но не като да е счупена


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Сря 23 авг 2017 20:20


Здравейте колеги!
Мина доста време откакто не съм писал ,но времето ми е ограничено.А и няма новости около моята кола.Тази седмица ще подготвям колата за изложението в Прага.Миналата година отидох да гледам,а ме вкараха при експонатите.Затова тази година ще я подготвя,пък каквото стане.....
Напоследък ми се върти една идея и тя е да сменя карбуратора.Този Пиербург ми прави номера напоследък.Затова ще мина на Кейхин-ако някой продава нека пише.Ще ви бъда много благодарен :bowdown
И лайсни не съм намерил още......
Поздрави от Прага и лека вечер!


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Ник никишето » Чет 24 авг 2017 10:50


аз съм слагал на мк1 този карб има специфика прави се на струг една пластина която уплътнява разликата в диаметъра на филтърната кутия и карба понеже 2е-то е по голям , и трябва да добавиш механизъм за ръчния смукач



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта