Голф МК 1 кабрио-набор 80

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Вто 04 фев 2014 18:09


Светлият волан ще е за специални случаи.За всеки ден съм приготвил този;
Изображение
Само трябва да му намеря средната част за клаксона и да го претапицирам в черно.




Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Marto_cafeto » Вто 04 фев 2014 18:25


Ще стане колега,мераклия си и правиш всичко както трябва.Късмет с готината колица :th_up


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот golfmk1 » Вто 04 фев 2014 19:37


Трудно се намира отделно клаксона.Дори аз имам един без клаксон :neutral


Потребителски аватар
performance
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 18 окт 2006 15:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот performance » Вто 11 фев 2014 20:17


Много добре се справяш,браво :th_up


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот sashobas » Вто 11 фев 2014 22:48


Колега имам един стар калъф за гюрука когато е свален ,захабен е но ако нямаш такъв би послужил на тапицера ти да може да скрои кожата по него.Ако имаш интерес кажи и ще ти го изпратя :beer


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Сря 12 фев 2014 13:16


Здравейте колеги.Много Ви благодаря за хубавите думи по адрес на моето Голфче. :bowdown :bowdown
В интерес на истината аз от 7-8 години се занимавам с 1-чки.През свободното си време съм в нета по разни английски,чешки и дори руски форуми и постоянно разглеждам проекти на други колеги.Горе-долу съм наясно каква искам да изглежда моята кола и от доста време се оглеждам за подходящите части.Първо бях избрал да сложа разглобяемите джанти BBS RM,но цените които искат за тях са високи за мен и в последствие избрах Schmidt Modern Line. Спрях се на 15-ки с гуми 195 50 15,даже ги качих на колата,но при по-голяма дупка ми опираха в калниците,а при завой закачаха в подкалниците.Затова намерих 14-ки с гуми 195 45 14 и ми се сториха по-добре.Засега окачването отпред няма да го пипам защото е свалена доста,а отзад съм намерил червени пружини.Незнам как ще стоят на колата,но като ги сложа ще видя.По-нататък ще търся друго окачване-но всичко с времето си.Поздрави на всички! :th_up :th_up :th_up :th_up

Последна промяна от kiko06 на Нед 16 фев 2014 2:00, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Съб 15 фев 2014 20:30


Здравейте колеги.Нека освеж темата като Ви покажа готовите седалки;
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега остава да ги напече малко слънцето за да се опънат.
След две седмици ще бъдат готови корите на вратите и кората на усилващата греда под таблото.През това време трябва да боядисам джантите ако не ми мине котка път естествено.
Сега нямам време да пиша повече,ще Ви държа в течение на работата ми по колата.Лека вечер на всички.

Последна промяна от kiko06 на Чет 08 май 2014 19:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Вто 25 мар 2014 14:18


Здравейте колеги.Отдавна не съм писал,но не ми остана много време покрай работа и Феста миналата седмица.Пък и смърта на Краси MADCAP ме разконцинтрира допълнително.Вечна му памет!!!
Иначе тази събота взех вече готовите джанти от бояджията и веднага монтирах гумите.Сега като се прибера тази събота ще кача и окачването поне отзад,че ми стои малко висока задницата с тези гуми.Не съм споменал ,но взех регулируемо жълто окачване на FK-засега втора ръка ,а по-нататък и ново/дай боже/.Ще направя и снимки в събота,но трбва да го освежа малко.Ето джантите на колата:
Изображение

Изображение

Изображение

Купих и материалите за Боди Кита-основно контактен спрей за пластмаса,филер и кит за пласмаса,за да подготвим всичко за боя.На следваща заплата ще купя и боята.До две седмици ще са готови-надявам се.
При тапицера всичко върви по план.До края на тази седмица ще са готови корите и усилващата греда.Ще останат само барчето и скоростният лост.Поздрави на всички,че съм на работа нощна смяна. :vwknee

Последна промяна от kiko06 на Чет 08 май 2014 19:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот rufkata » Пет 28 мар 2014 23:52


Много красива кола :c020 , вече съжалявам, че я продадох.


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 30 мар 2014 0:04


Привет на всички.Мина още един ден с работа по колата.Днес като се прибирах от София и в колата бяхме цялото семейство при по-голяма неравност(а те хич не са малко по нашите пътища) задните гуми закачаха в калниците.Криво-ляво се прибрах в Ихтиман с по-бавна скорост за да няма по сериозни последици и веднага надянах работния гащеризон.Реших да сложа койловете които взех наскоро от наш колега.Времето се разваляше, така че нямаше време за губене.Трябваше да работя навън,защото в гаража ми беше Вектрата,а от дългото седене през зимния сезон акумулатора беше на нула.Но да си дойдем на думата.Свалих единият амортесьор,развих гайките на койловъра до долу и го пуснх на джантата.Или аз не правя нещо като хората или тези койлове не са за моято кола.Ето какво се получи;
Изображение.Повече от това не мога да ги сваля.Някой ако има идея нека сподели.
Иначе сега като качих отзад 3-ма човека много малко подаде,но искам да го сваля по-ниско.Не ми харесва толково вирната.Така изглежда отзад;
Изображение

Утре продължавам с работата.Трябва да сменя предни накладки и да прескоча до Стамен, за да видя докъде го докара с корите на вратите.Ще ви държа в течение с моята работа по колата.Поздрави!


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Gigabyte » Нед 30 мар 2014 10:38


Тази джанта - с това ЕТ ,ти казах ,че не е за твоята кола ама не слушаш :mhihi Варианти са Карман пакет и орязване на железните, но задължително с други гуми и твърдо окачване... или друга джанта :)

ПС: Прецакали са те с двойкови койлове явно.... те са по-дълги от на мк1-то и така се получава :redface


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 30 мар 2014 14:37


Привет.Току що се връщам от Стамен и взех корите на вратите вече с нова визия;
Изображение
Изображение
Изображение

Е Ванка,знам че джантите са широки,но наложих BBS пакета,който съм приготвил и стои доста добре спрямо джантите.Просто е въпрос на време да се боядисат.Повече ме притеснява отзад височината.А колегата,който ми даде койловърите ме предупреди за тях,но аз реших да пробвам все пак.Сега ще ги продам и ще си купя за Голф 1.Сега е мястото да кажа,че ако някой търси койлове за Голф2 жълти на ФК може да се обади.Поздрави от мен!


Потребителски аватар
kiko06
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 21:00
Автомобил: golf 1 cabrio
Двигател:
Местоположение: Ихтиман

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот kiko06 » Нед 06 апр 2014 22:27


Здравейте колеги.Време е да освежа темата за моята кола.Току що се прибирам от Ихтиман и се чувствам доста изморен,но трябва да ви покажа какво постигнах днес.Този уикенд бях решил да отхвърля доста работа по моето Голфче,но ме изненадаха от фирмата,че трябва да поработя в събота.Нямаше какво да се прави,така че работих до 16.00 и право в Ихтиман.През деня дъщеря ми беше ходила до Еконт за да вземе две пратки ,които бяха пристигнали предишния ден.А именно 1 мокет и задно окачване благодарение на колегата vldo0o^,за което му благодаря от сърце.Ето и окачването:
Изображение
Изображение.След като предишното окачване се оказа за Голф 2 бях леко притиснен и същевременно нетърпелив да видя какво ще се получи.След като няколко пъти свалих и качих амортесьорите постигнах ето това:
Изображение.Това е визията която се опитвах да постигна доста дълго време-сега съм удовлетворен.
Изображение
Изображение
Изображение
Другото което направих въпреки лошото време е изпирането на мокета който взех,защото моят е доста захабен.Другата събота и неделя възнамерявам да кача новият салон ако имам възможност.За сега поздрави и ще Ви държа в течение на моята работа. :th_up


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот Marto_cafeto » Пон 07 апр 2014 9:28


:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Голф МК 1 кабрио-набор 80

Мнениеот zzzzzzz » Пон 07 апр 2014 9:52


Успех с колата, колега :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта