VW Golf II GTI 8V Freundlich

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

VW Golf II GTI 8V Freundlich

Мнениеот Pironski » Вто 24 сеп 2013 14:29


Еeeври - бари на всички. :bsc

Имам честа да ви запозная с моя Volkswagen Golf 2 1.8 GTI PB - мотора,произведен през 90-те години на 20-ти век.
С който се сдобих благодарение на Александър Александров - sashobas и неговото семейство.
Историята му е много дълга и то само за няколко месеца, но ще ви разкажа най - интересните и важни моменти...

И така годината е 2013, някъде към средата на февруари месец,Сашо ме покани на гости у тях в Търговище (уж за една седмица) а то станаха много повече...

Една вечер както си голфаджийствахме пред компютрите ( по традиция до към 02:00 ч.)
и обсъждахме колите който съм имал през годините Мк1, Мк2 GTI, G60,Mk3 - TDI, ABF, polo 2F, 6N - harlequin, scirocco GT, polo 6N2 GTI 16V...
Сашо ми каза, че е крайно време да се задържа с една кола и то не каквато и да е, ами да е кола по която да ме познават. От всички коли които съм имал най - много съм се радвал на Golf 2.
Затова и докато Сашо ми говореше влязох в мобилето и започнах да разглеждам обявите за подобни.
Първоначалното ми искане бе да е бял двуврат от GTI нагоре...
Но нямаше такъв и загледахме един червен четириврат.
По снимките се виждаха стикери на clubgti-bg.com от които се досетихме, че колата е била на някой фен.
Харесахме колата по снимки, но вече минаваше полунощ и не бе удобно да звъним за да проверим дали обявата е валидна.

На другия ден се събудих с мисълта за тази кола и с резултата в ръка ( шегичка ) :c020
И така свързах се с продавача който се намираше в Чепеларе.
За щастие обявата си беше валидна.
В последствие разбрахме, че това е стария голф на колегите и приятели Илия и Георги Работови ( nero и pro във форума ) чух се и с тях, те бяха така любезни да ми разкажат историята на колата...
И така след като Сашо бе ришил, че иска да отидем до Чепеларе и да разгледаме колата на другия ден впрегнахме черни я му KR и потеглихме. Преди да тръгнем се чухме със Стефан Пальонгов - Stefan и Стоян Иванов - stoqn_gti.
Пристигнахме късно вечерта, Стефан ни посрещна с бонбони тъй като бе рожденик, показа ни и един бял KR, но Сашо не го хареса и отпрашихме към Смолян където останахме да нощуваме при Стоянчо и неговата приятелка Рени.
супер топло посрещане, такава софра не бях виждал и на някои рожденни дни на които съм присъствал...
Благодаря за което.

На другия ден отидохме при колата която по думи на собственика, от октомври не бе вадена от гаража.
Направихме по едно кръгче, постояхме и малко мирно и след думите на Сашо: това е нашата кола, си стиснахме ръцете и отидохме на преглед тъй като бе изтекъл.
След като всичко премина успешно потеглихме обратно към Търговище.
За по - напряко минахме през няколко приятели от форума, а именно: Живко от Асеновград, Георги Делчев от Кърджали, Краси Балкански от Хасково... всеки един от тях се радваше на това което бяхме взели.

Изморих се вече да пиша, но ще продължа историята с това, че от Търговище ми се наложи да пътувам до моя роден град Варна. Сашо ме изпрати до Шумен където се видяхме с поредния голфаджия Светльо който е горд собственик на не един голф 2.
Разглеждайки новата придобивка видя, че на бомбетата в багажника съм с едни такива като пластмасови покрития които дават облика на баничарка и ми подари други и то не какви да е, ами черни - мокетени... йееес и от тук започнаха подаръците. :biggrin
Междувременно закарах едни найски на Адриан за полиране при Огито.
Докато бях във Варна се чух с друг голфаджия, Божидар от Омуртак и си определихме среща на която му споделих, че искам да си сложа дигитално табло за да ми напомня за първия голф който беше с такова.
За моя изненада той ми сподели, че има такова табло и иска да ми го подари и освен, че ще ми го подари, ами и ще ми го монтира. Така прекарахме една нощ в гаража. Благодаря(същия човек след време ми подари и седалка за донор, тъй като шофьорската ми не е много цветуща)
Върнах се в Търговище и оставих колата пред Сашо. Няколко месеца престоя там, през които отново получих и някой друг подарък, като стопове - черна хела от Adrian-AAA. Благодаря.

Пффф и така средата на август месец бях на сватба в Търговище, след която се върнах в София с колата която си беше със стандартното окачване, но след споделяне пред мой приятел Петър Тризлинцев, че искам да намаля височината на колата ( който се е захванал да реставрира едно Caddy Mk1 от нищото ) ми сподели, че има едни пружини 60/40 който няма да ползва и може да ми ги монтира, поредния подарък :redface
Докато ми монтира пружините се появи още един голфаджия ( собственик на два голфа Mk2 GTI ) който ми подари бензинов регулатор, тъй като моя беше с прецакана мембрана и изпускаше гориво. Благодаря ви приятели.

И така приятели това е моята " кратка " история до момента :mhihi по - късно ще добавя и снимков материал с някой моменти от разказа. :beer

Поздрави и пожелавам на всеки от вас да има поне по един приятел като sashobas без който нямаше да изживея всичко това, както и много други запомнящи се моменти, едно от които е Wörthersee - 2013 32.GTI Treffen

Последна промяна от Pironski на Сря 25 юни 2014 2:34, променено общо 1 път.




tero_vw_1988
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 15:45
Автомобил: Golf3
Двигател: TDI AFN
Местоположение: Троян

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот tero_vw_1988 » Вто 24 сеп 2013 15:10


Поздравления за избора,ще има какво да се види в темата,така че се записвам за сМинки и разкази :c010 :th_up


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот RoadRunner » Вто 24 сеп 2013 17:58


Евала тарикат, голфетката е много хубава, изглежда и доста пазена ;) Сигурен съм, че след време доста хора ще се обръщат след него по улиците.


Потребителски аватар
adr3nalinchy
Мнения: 342
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 10:52
Автомобил: Volkswagen Golf MK4
Двигател: AGU
Местоположение: Tърговище

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот adr3nalinchy » Вто 24 сеп 2013 19:03


Виждал съм една червена двойка в Търговище и то точно пред блока на колегата sashobas и по центъра, доколкото си спомням беше с червени стопове. Честита да ти е колицата милион безавариини километри ти пожелавам :th_up


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Вто 24 сеп 2013 20:15


Благодаря ви за готините думи.

Нямам достъп до много от първите снимки, но скоро ще имам и то с подробна история.

Качвам една която изнамерих във фейса.
На нея се вижда и ръката на Сашо с GTI ръкава
Прикачени файлове
Photo.20.05.13.11.01.17.jpg


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Пет 11 окт 2013 11:09


Минахме и на диното в Чепеларе :-)
Прикачени файлове
image.jpg


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот snupeca » Пет 11 окт 2013 16:16


Честито и от мен, така и не се сетих с нея ли беше на Рожен, но мисля че не. :rolleyes Само хубави моменти с колицата, и не знам защо си мисля, че има потенциала и точния собственик и приятели, да стане една от най-красивите сток 2-ки в БГ. :bowdown


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Пет 11 окт 2013 22:44


snupeca написа:Честито и от мен, така и не се сетих с нея ли беше на Рожен, но мисля че не. :rolleyes Само хубави моменти с колицата, и не знам защо си мисля, че има потенциала и точния собственик и приятели, да стане една от най-красивите сток 2-ки в БГ. :bowdown
Благодаря за пожеланията. На Рожен бях с едно тиквено ауди. Има да изминем още много километри заедно докато се доближим до желания ефект, но всичко с времето си. Важното е, че съм близък с истинските голфаджии които не спират да помагат по един или друг начин. За тези които искат да са част от колата - търся си черно червена хела, по възможност без забележки :redface


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот sashobas » Пет 11 окт 2013 23:04


Много бавиш снимките в темата :a045


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Пет 11 окт 2013 23:32


Първите фенове които и постояха мирно в Търговище...
Прикачени файлове
image.jpg


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Пет 11 окт 2013 23:48


Не се бяхме виждали дълго време, Сашето запечата момента...
Изображение


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот N1P0 » Пет 11 окт 2013 23:59


Голяма история с любов. Това трябва да е вече твоята кола с която да се задържиш:)


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Съб 12 окт 2013 7:44


N1P0 написа:Голяма история с любов. Това трябва да е вече твоята кола с която да се задържиш:)
Tака да бъде Ники ;)

Една снимка по времето на Релакса с колата на Голфаджииката която не спира да вдига левела в тунинговането на Mk4:
Изображение

Подготовка за тръгване от Търговище с помоща на Сашето и Милен Манев:
Изображение

Минавайки през Омуртак за седалката - донор, за която споменах в първото мнение:
Изображение

Последна снимка със старите табели:
Изображение

Двамата виновници за новият регулатор и новата височина на колата:
Изображение


Потребителски аватар
Pironski
Мнения: 2210
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 17:59
Автомобил: VW Golf II GTI 8V
Двигател: PB
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот Pironski » Съб 12 окт 2013 8:28


GTI mit G60:
Изображение

Разходихме се малко и до Роската за облъчване:
Изображение

Докато си голфаджииствахме,наложих една от неговите найски:
Изображение

Не пропуснах да посетя и бащата на бързият голф:
Изображение

Повозихме се с джи-ти-ай-ките из центъра:
Изображение


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf Mk2 GTI 8V mit meinen Freunden.

Мнениеот golfmk1 » Съб 12 окт 2013 8:37


Честита да ти е Здравко и само хубави моменти с GTI-то :wink



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта