Volkswagen CC

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Сря 21 май 2014 22:22


От 2 седмици съм собственик на ново CC, но реших да разкажа как тази кола ме очарова и плени да я закупя, без изобщо да го бях планирал или дори обмислял.

И така – предишната ми кола стана на 5 години и почнаха ремонти – реших, че е време да се огледам за нова. Имах един фаворит – мерцедес CLS. На второ място беше bmw 5, седан.
Признавам си, че никога не се бях качвал на CLS и имах големи очаквания, най-вече породени от страхотната визия (разбирам, че това е субективно). Бях вътрешно убеден, че това е колата за мен и 99% убеден, че ще купя колата отидох да я разгледам „на живо“. Признавам си, че рядко ми се е случвало кола да ме разочарова толкова много. Първо, аз съм висок 1.94 см. След като седнах на шофьорската седалка в почти максимално задна позиция, както и свалена надолу седалка – главата ми все още опираше в тавана, а чувството беше все едно съм в консервна кутия. До последно си мислех, че има нещо което не съм донагласил на седалката и тя може да се свали още надолу, но уви – това беше. След това без да променям положението на седалката седнах на задната седалка. Пространство за коленете почти нямаше, а главата ми беше буквално килната – поради скосената задница на автомобила. Бях наистина учуден какъв дисбаланс има между външния размер на тази кола и вътрешното пространство. Колкото и да харесвах визията на колата си дадох сметка, че не мога да се чувствам като в консервна кутия всеки ден. Може би ако бях висок 1.60 щях да избера CLS, но уви. Само да кажа, че съм се возил доста пъти в нормална Е класа и вътрешното пространство в Е класата е огромно, в сравнение с CLS.

Така, след CLS-а се спрях на вариант две - бмв5. Гледах най-слабия двигател, двулитров дизел 184 коня, автоматик. Имаше добра возия, икономичен и колата ми хареса (не мога да кажа, че ме впечатли – отново външната визия беше най-впечатляващото, отвътре изглежда доста архаично- отново отбелязвам, че това е субективно мое мнение). Чудех се за 525 със 204 коня, но си признавам, че динамиката на по-малкия двигател беше повече от достатъчна за мен. За BMW-то цялото семейство прекарахме няколко дни в много размисъл. Единственото което много ни притесняваше бяха многото кражби на подобни коли (само последната година имам десетина познати или колеги с откраднати бмв-та). В крайна сметка решихме, че колата не трябва да е нещо което да те натоварва психически – постоянно да мислиш дали няма да я откраднат, къде да я паркираш, т.н.

И така след като двете коли отпаднаха, реших да тествам пасат (не CC, а обикновен пасат). Отидох без сериозни намерения, само за проучване, тъй като дизайна на колата определено не ме впечатляваше, но пък първата кола която си купих преди много години, като студент 3-ти курс, беше един стар пасат. Предполагам от сантимент реших да отида до порше. И ето как стана грешката - исках двигател 2.0 дизел 177 кс. автоматик, но се оказа че няма пасат за тест драйв с този двигател, само CC. И реших да покарам CC за да усетя динамиката, а след това пасат със 140 кс дизел който имаха за тест драйв, за да усетя размера и колата отвътре.
Качих се на CC-то и първото което ми направи впечатление беше ОГРОМНАТА разлика в размера отвътре в сравнение с mercedes CLS. CC-то беше МНОГО по-широко. Главата не ми опираше изобщо в тавана, имах страхотно много място, а на задната седалка се чувствах като в огромен диван – с предостатъчно място за коленете и изобщо без да ми опира главата в тавана. Изобщо първото впечатление беше как може CLS и CC да са толкова различни отвътре, откъм пространство. Тръгнахме, от порше изток излезнахме на тест драйв на магистрала Тракия. При 150 км./ч. си говорехме с жена ми, която беше на задната седалка, все едно сме в стая - никакъв фонов шум. Освен това колата возеше много гладко, бях сложил окачването на комфорт. Бях определено впечатлен, тест драйва свърши и се качихме на обикновения пасат.... голяма грешка . По същия маршрут, при 150 км./ч. в купето имаше много шум, все едно някой беше пуснал прахосмукачка. Освен това колата подскачаше при всяка бабуна по пътя. Признавам си че това е малко крайно и определено поведението на пътя намаше да ми направи толкова силно впечатление, ако преди това не се бях возил в CC ... но след CC обикновения пасат ти се струва че вози наистина като каруца. А когато попитах за шума, ми показаха спецификацията - CC-то има специални тонирани стъкла с шумоизолация, докато пасата нямаше. Също така пасата нямаше адаптивно окачване, за разлика от CC-то. Мога да кажа, че ефекта е уникален. И така, основните неща които ме впечатлиха в CC-то:
- огромното вътрешно пространство – и на предните, и на задните седалки (в сравнение с mercedes CLS)
- страхотната возия (в сравнение с обикновен пасат)
- страхотната шумоизолация (отново в сравнение с обикновен пасат)
- цената на колата е двойно по-ниска от CLS, и горе долу 20% по-ниска от бмв 5 с подобен двигател и екстри.
- може би единствения минус е, че такава кола няма шест цилиндров дизел. Не че 177 кс. е малко, всъщност на мен са ми предостатъчно, но някакси си представям за такъв автомобил да се предлага избор и от по-мощни дизели.

Края на историята е ясна - от 2 седмици съм собственик на ново CC, като основната причина за това е може би че нямаше обикновен пасат със 177 кс. за тест драйв :) Мога да кажа, че съм много щастлив от факта и мога да кажа само суперлативи за тази кола. Рядко съм намирал кола която така да ми хареса във всяко едно отношение, голямо браво на Volkswagen!




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Volkswagen CC

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 22 май 2014 5:22


:bowdown


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Volkswagen CC

Мнениеот phantom_ » Чет 22 май 2014 6:37


Честито колегa,много без aвaрийни километри ти пожелaвaм и едно голямо Брaво зa подробното обяснение,с кеф го прочетох!


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот DaDiablo » Чет 22 май 2014 8:45


Честито :th_up


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Чет 22 май 2014 9:07


Благодаря ви!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Volkswagen CC

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 22 май 2014 11:55


Честито, дай да видим снимки на дзверо :) виждал съм новия CC и е много добър !


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот vucata » Чет 22 май 2014 13:30


Страхотен е, и на мен много ми хареса когато бях до VW за смяна на водна помпа на голф 6. Разгледах го доста обстойно. Не можахме да го пробваме, времето беше лошо а и бях на работа. Браво за избора :c020


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Volkswagen CC

Мнениеот anonym0us » Чет 22 май 2014 18:01


Честита придобивка колега, и добре дошъл във сектата :mhihi


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот feniksgod » Чет 22 май 2014 19:06


Браво за избора, сядал съм само на пасажерската седалка и на мене ми хареса. :th_up


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот nokiangage » Чет 22 май 2014 19:42


Честито и от мен за придобивката колега, много безаварийни и качи снмки ако имаш възможност :drunk


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Чет 22 май 2014 22:22


Засега имам снимка само от "изписването" от порше. Скоро ще направя и добавя повече.
Прикачени файлове
IMG_6754.JPG


PaTr1o7a
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот PaTr1o7a » Пет 23 май 2014 0:15


Честито колега хубав избор :th_up
Само да вметна, че и обикновенния пасат се предлага с абсолютно същите екстри както и СС-то.


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Пон 26 май 2014 15:11


Между другото, не мога да не споделя първото впечатление от досега със след-продажбено обслужване, което е много позитивно.

Вчера на път за Бургас колата спука гума - някакси се е нарязала жестоко. Обадих се на телефона за мобилната гаранция, бях на 73-тия километър на магистрала Тракия посока към Бургас. Точно 10 минути след обаждането ми дойде мобилна група, която смени гумата (оказа се че има мобилна група малко след тунела). Аз можех сам да я сменя, но си признавам, че не ми се цапаше пък и се опасявах да не счупя някой tpms сензор.

А днес бях приятно изненадан, че застраховката към Алианц покрива щетата от спуканата гума....и ще получа нова.

Между другото за пръв път пукам run-flat гума - изобщо не усетих по поведението на автомобила, че е спукана - просто светна индикатор който сигнализира за ниско налягане в гумата, а след като спрях чух силното съскане - беше жестоко нарязана.

Никога не съм си представял, че пукането на гума може да е толкова безпроблемно изживяване - от момента на пукането, което се свежда до светването на една лапмичка и никаква промяна в поведението на автомобила, до момента в който след няколко минути гумата ти е сменена и получаваш чисто нова вместо спуканата.

А сега и малко know how ако ви се случи и на вас - човека който дойде да смени гумата, пита по каква линия съм се обадил - мобилна гаранция или застраховател. Казах, мобилна гаранция и поисках повече информация за застрахователя - каза ми, че дадени застрахователи включват към застраховката и подобна услуга - безплатна смяна на гума на място, изрично спомена Алианц. На жена ми колата е застраховата в Булстрад, та тя ще се обади да попита.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Volkswagen CC

Мнениеот toshara » Пон 26 май 2014 23:06


Не мога да повярвам,че в България има такова нещо :eek (за което и се радвам)
Само безаварийни,това за мен е един от най-красивите автомобили в този клас от всички марки (може би леко на кантар с A6 и А8),но по-хубавото е,че не е толкова масов :smile


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот genevaboy2 » Съб 31 май 2014 17:31


Кристално ясно е че не мога да не се абонирам за темата !!!

Много се радвам че ЦеЦките :link са с една в повече в нашия форум !!!

Само безаварийни милиони км с нея и само гориво да и сипваш !!!



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта