Volkswagen CC

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Нед 08 юни 2014 20:20


Благодаря! За съжаление съм командировка 4 седмици и CC-то скучае, но като се върна ще пусна повечко снимки от колата.




TanevTrans
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 01 юни 2014 10:51
Автомобил: Vw Cc 2.0Tdi 170hp DSG
Двигател:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот TanevTrans » Пон 09 юни 2014 9:18


Честито колега :) страхотна кола ! Но този модел не ли е с 177 коня ? Наскоро и аЗ се сдобих с Vw cc 2009 той е с мотор 170 но твоя мисля че има версия с 177... Аз идвам от bmw 530 235 коня и мога да кажа че този мотор на vw е учудващо динамичен и пъргав ! Много безаварийни и късмет :)


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Сря 11 юни 2014 7:00


Да, 177 коня е - мисля, че 170 коня не се предлага вече. А за пърганиваната потвърждавам, определено динамиката му е чудесна. В момента съм командировка и карам рент-а-кар инфинити FX, 3.7 бензин, 320 коня. Все ми се струва, че ЦЦ-то има подобна динамика и проверих в каталога на инфинити - не мога да повярвам, че ускорява до 100 км./ч по каталог за 6.4 сек. - аз лично не намирам разлика с ЦЦ-то, но може би съм просто вече твърде пристрастен :)


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Сря 11 юни 2014 17:35


и разбира се много безаварийни километри пожелавам и на теб - разгледах снимки на колата - чудесна е :)


TanevTrans
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 01 юни 2014 10:51
Автомобил: Vw Cc 2.0Tdi 170hp DSG
Двигател:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот TanevTrans » Чет 12 юни 2014 23:12


Благодаря колега :) да ти кажа чесно и при мен го има това, сравнение с Bmw-то което ми беше 235 коня ,не виждам чак толкова разлика с Сс-то. Скоро ще махАм Dpf-то и чипосвам ,чакам с нетърпение да видя как ще е :) Отлична кола ,само позитиви за сега. Късмет колега :)


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Съб 15 сеп 2018 23:23


Четири години и половина по-късно, натрупахме достатъчно километри с CC-то за да споделя впечатления.
Колата в момента е на 145 000 километра, през първите четири години фолксвагена ни беше основна кола, правейки по 35 000 км. на година.
За да бъда безпристрастен трябва да отбележа, че откакто беше на 60 000 км. се преместихме от България и го караме по доста по-добри пътища в Германия. Въпреки това суровите факти:
- на 30 000 км. му беше сменено първото масло в Порше Изток, нищо друго.
- на 60 000 км. имаше втора смяна на масло в Порше Изток. Нямаше нищо друго за смяна. Накладки и т.н. бяха ОК.
- на 90 000 км., вече в Германия, бях убеден, че накладките поне трябва да му се сменят. Мина проверка и казаха ... само масло. Този път и на скоростната кутия, по график. Но казаха, че всичко друго си е ОК и няма нужда от смяна/ремонти.
- 120 000 км. Вече им казах, че не вярвам кола на 120 000 км. да е само за масло. За пръв път откакто я купихме сменихме нещо освен масло- накладки! Всичко друго й беше ОК, мина детайлна инспекция и казаха, че всичко й е ОК.
Сега колата е на 145 000 км. Досега това ми е 4-тата нова кола в живота, но никога не съм имал автомобил който за 145 000 км. е сменил само едни надкадки освен маслото, няма никакви скърцания или потропвания към момента. Преди 6 месеца решихме да имаме нов основен семеем автомобил. Но сме толква сме влюбени във фолксвагена, че твърдо решихме да не се разделяме с него. Как някой ще повярва, че кола на 145 000 км. е сменяла само накладки, просто защото нищо друго не е имало нужда да се сменя ... :) Просто е страхотна кола. Истината е, че новата ни основна семейна кола кола не може да ни спечели толква колкото фолксвагена, въпреки че е уж много висок клас. CC-то ни е в сърцата, превела ни е по пътищата на цяла Европа, страхотно надежден автомобил.


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот genevaboy2 » Пон 17 сеп 2018 14:12


:bowdown :th_up :bowdown :th_up :bowdown :th_up :bowdown :bowdown

Такива са нашите ЦЦ-та. ако се карат нормално и обслужват на време, служат вярно и общо взето безпроблемно !

Па и влюбват в себе си, няма избягване от това !!!! :Mr Green Fun :mrgreen :love.vw :love.vw :love.vw :love.vw :iloveu_all_bitches.gif :iloveu_all_bitches.gif

Появяват се някакви дребни ремонти с годините, но в рамките на нормалното !

Поздрави и още милиард безаварийни километри с нея !

:love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Вто 18 сеп 2018 12:01


Мерси! Да, винаги съм си мислел че човек е влюбен в колата си докато си вземе следващата. Е сега ми се случи за пръв път, на мен и цялото семейство, да продължаваме да сме абсолютно влюбени в CC-то, а не в новата кола :)

Със сигурност ще й изкачат ремонти, но ще продължаваме да се грижим за нея добре.


pjm
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 09 май 2014 23:02
Автомобил: CC
Двигател: 2.0 bluemotion diesel 177 hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen CC

Мнениеот pjm » Вто 21 юли 2020 21:16


6 години и 165 000 километра по-късно. Отново сме приятно изненадани - никакви проблеми и ремонти, страхотна надежност. Единствният консуматив освен маслото бяха накладките които сменихме на 120 000. От TÜV ни казаха, че очакват в близките 100 000 км да трябва да сменим амортисьори (т.е. на около 250 000 км.).

Все още сме така влюбени в колата и за пръв път се случва на семейството да сме влюбени в предишната си кола, дори като си купим следващата.
И така, сега цялото семейство иска да се вози само в ЦЦ-то, а не в новата кола, която стои игнорирана вече 2 години ...
Наистина страхотен автомобил! :icon_razz
Прикачени файлове
IMG_4271.JPG
IMG_4273.JPG


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Volkswagen CC

Мнениеот genevaboy2 » Вто 21 юли 2020 23:51


:th_up :Mr Green Fun :th_up :Mr Green Fun :th_up :Mr Green Fun :th_up
:love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта