Белия Дракон - Golf mk2

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Нед 13 дек 2015 2:11


Изображение

Завърших кърпенето за тази година.
:arrow Резултата е:
- Изграден изцяло на ново десен вътрешен праг по цялата дължина с дебела неръждаема ламарина, която бе пресована по оригиналната форма.
- Изградени наново греди от същата страна.
- Закърпени и подсилени всички бомбета.
Стана супер здраво и като ново. Всичко ново беше минато с BODY Антикор 930 и чака реда си за епоксиден грунд и живот и здраве нова боя :drunk За съжаление снимки нямам. :confused
Остава да се смени задната престилка и съм готов.

:question ВАЖНО: Сега ми излезе проблем с интериорното осветление по самото табло - Изгасна всичко де що светеше преди. Приятели казаха, че проблема идвал от ключа на фаровете и е логично да е така, понеже на същия бушон са запалката и плафона, а те си работят (и работят защото не са зависими от ключа за фаровете).
Пуснах ток директно в буксата на ключа към кабела, който е за осветлението и така работи, което ме навява на мисълта, че наистина е копче. Отварях да видя, на моето какво му има, но не виждам никакъв проблем. (само да вметна, че някога, някой си го е сменял защото е Topran.) Ако все пак някой е против и има идей или предложения от къде може да идва проблема, нека да каже.

И една снимка от изминалите дни:
Изображение

И понеже наближава 2016 ще има лека промяна по визията. Нищо кой знае какво. (low budget) :)




CrazyTo96
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 19:03
Автомобил: Peugeot 306
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот CrazyTo96 » Пон 14 дек 2015 19:01


На живо голфа по ме радва. Няколко пъти съм го засичал пред 3-ти корпус на ВТУ, все пак уча там :D Успехи занапред и ще чакаме да видим новата визия! :)


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Сря 16 дек 2015 11:36


Радвам се, че ти харесва :) Относно новата визия.. за сега съм пас, понеже съм пред голяма дилема... дали да продавам колата или не :/ ...
Нямам финансовата възможност да я закърпя и отзад, но пък и не ми се дава много понеже много съм хвърлил по нея.
За да я наглася да е що годе кукла, трябва за целта да я спра за доста време, да я разпилея и да действам. Ако пък купя някоя, не знам какъв кенеф ще бъде и тя и дали няма да дам още повече пари за да я стегна и нея.. и общо взето ми е каша в главата.

По темата... преди няколко дни с колегата @Gygabite сменихме водна помпа понеже протече старата....
Със самата смяна обаче сме изкривили ламарината между ангренажа и мотора и опираше в едната ролка и ме подлуди 2 дена докато разберем, че е от там проблема. Чуваше се страшно тракане и звука го правихме на шум от блока... мислихме за все големи неща .. бутален болт, лагер, повдигач и какво ли още не... даже смених обтяжна ролка и ремък, защото с един друг авер мислехме, че е от ролката, но именно със свалянето на ремъка видяхме, че шибаната ламарина се е изкривила. :scare3

Та за 3 дни смених водна помпа, ролка и ремък..
няколко дни преди това смених и механичната помпа и накладките. После ще добавям снимки ;д


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Пет 18 дек 2015 10:14


:arrow Новите накладки:
Изображение

:arrow Ето я и водната помпа...

Изображение

А тука правим баш българска му работа.. един работи, двама други гледат. Въпроса е: Познайте кой е главния майстор? :biggrin
Благодаря на Бай Иван (@Gigabyte) и на Геньо ... благодарение на тези герой вече имам нова водна помпа. :beer
Изображение


twinzy
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 06 апр 2017 8:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот twinzy » Сря 19 юли 2017 20:42


draconian написа:Те първа предстои да ги слагам, че ги взех снощи късно и валеше... и изобщо не ми се занимаваше :stumm Би трябвало да няма проблем със захващането. Ще проверя и ще ти кажа, че ме накара да се замисля :th_up


Брат кажи ми как си ги сложил тия дръжки на голфа (MK 3 style), а ако ми пратиш и снимки си Бог, че дадох 50 лева за такива и ги слагам ама още след първото (нежно) дръпване и щърчи и трябва да се бутне обратно. Ако някой не знае че трябва леко да отваря вратата ще ги счупи.


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Белия Дракон - Golf mk2

Мнениеот draconian » Вто 29 авг 2017 17:34


И моите бяха така... JOM .. трябваше им някакъв допълнителен чоп, който липсваше..

А темата е за ключ, понеже автомобила вече не е мой !



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта