Моят Passat-ор

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Svetlix » Нед 19 юли 2015 14:32


Вземи си фар пригоден за ксенон и тогава слагай ксенон. Цветовата температура и аз препоръчвам да е около 4000 калвина.




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Нед 19 юли 2015 19:20


Aми нали точно тези са пригодени след като имат лупи, на без лупи не се слага ксенон!


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Svetlix » Нед 19 юли 2015 19:37


Тук си в грешка. Може да са с лупи и да не са пригодени за ксенон. Лупите за халогенна и за ксенонова крушка са различни. Мога да ти дам и примери за коли, които фабрично излизат с ксенон и са без лупи. Самият фар си има маркировка, за какви крушки е пригоден.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Нед 19 юли 2015 22:55


Днес цял ден чета какво ли не за ксенон и фар с лупа. Лошото било на китайски или турски фарове с лупа или от където там са да сложиш ксенон и резултата бил плачевен, на фарове без лупи въобше да не говорим. Единственния проблем е, че имало разлика от балончето което свети на ксенона и жичката на обикновенната крушка, понякога се разминавали с няколко мм и резултата е като едно време тези прожекционните апарати дето отпред им се въртеше лупата да стане снимката или каквото е там на фокус. Иначе разлика м/у лупи няма, лупата си е лупа. На фалшиви фарове с лупа нямало смисал а на хела с лупа ставало стига да не се разминава мястото на светене на лампата на ксенона. След всичко прочетено, започвам да се чудя дали да не сложа http://fanshop.vwclub.bg/philips-h7-blue-vision-ultra не съм решил за сега, има време до зимата все още. Аз по принцип въобще не карам ношно време, само зимата ми се налага да святкам къси, защото рано се стъмнява. За през деня съм на 30% дълги дневни светлини с модул и съм много доволен, защото не се забравя а е добре за безопасноста да свети отпред дори и през деня.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Apokaliptiko » Нед 19 юли 2015 22:58


Преди да си сложа ксенона, карах само с Осрам cool blue и колко процента повече светлина там беше. Бях наистина много доволен. Така, че не се филмирай толкова много...


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Svetlix » Пон 20 юли 2015 17:27


betaserk написа: Иначе разлика м/у лупи няма, лупата си е лупа.


Отново бъркаш. Точно лупата ти определя фокуса на светлината. Ако сложиш лупата, която си взел от аптеката за 5 лв и лупа, която е за фар - не са все лупи. Интензитета при ксенона е различен от този на халогенната крушка. Съответно и различен фокус има. Ето кой е изпуснал часовете по физика в 7-ми клас :mrgreen

Пробвай за начало с хубави крушки. Чак на филипс не се мятай, моделите на Осрам от клубния магазин не са за подценяване.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Traytor » Пон 20 юли 2015 17:31


Аз карам с на филипс някакви крушки който са 30% повече светлина(нямат синкав цвят) и честно казано съм много доволен. Евентуално ще мина на Osram night breaker, но за сега не виждам смисъл от ксенон, а моите фарове не са в толкова добро състояние като твоите. Ако ти е тъмно, просто смени крушките.
П.П. ако искаш да слагаш ксенон, търси фарове от пасат със заводския ксенон(мигача не е отстрани, а между секцията за къси и секцията за дълги).


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Вто 21 юли 2015 22:52


Питах в един друг форум за пасат от чужбина, вижте какво ми отговориха...
Извинявам се на по разбиращите английски, ако съм сбъркал някъде с писането, не ми направиха забележка, явно са по разбрани хората там.


Xenon on standart passat b5.5 headlights

Hi, can I put xenon system on standart headlights..."Тук бях прикачил снимка на стандартните фарове на пасат б5.5"
What's is the differences between standart headlights with lenses and bi-xenon headlights, the lenses are the same or not?
Мy friends told me that only those with bi-xenon would become, the standard is not going to xenon, is it true?
I hope you understand me, because I do not speak much English.

---------------------------------------
Since you already have projector headlights, it would be easy to install a Xenon kit. Bi-xenon uses a motor to lift the cutoff plate away from the projector, allowing the HID to act as a high beam in addition to the standard non-HID high beam.


Доколкото разбирам английски са ми отоговорили, че спокойно можe да се слага ксенон на стандартните фарове с лупи а единственната разлика е, че на тези за би-ксенон се движи напред назад за да се докарат дълги и къси. Поправете ме ако греша с превода, не съм на ти с английския на 100%. Самоук съм, научил съм се от филмите :mrgreen
Май не са ме разбрали много много :Mr Green Fun


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот myrshavija » Сря 22 юли 2015 5:27


Svetlix написа:
betaserk написа: Иначе разлика м/у лупи няма, лупата си е лупа.


Отново бъркаш. Точно лупата ти определя фокуса на светлината. Ако сложиш лупата, която си взел от аптеката за 5 лв и лупа, която е за фар - не са все лупи. Интензитета при ксенона е различен от този на халогенната крушка. Съответно и различен фокус има. Ето кой е изпуснал часовете по физика в 7-ми клас :mrgreen

Пробвай за начало с хубави крушки. Чак на филипс не се мятай, моделите на Осрам от клубния магазин не са за подценяване.

Ще ни припомниш ли каква е зависимостта между интензитета и фокуса, щом си внимавал в часовете по физика в училище?

Последна промяна от myrshavija на Сря 22 юли 2015 8:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Сря 22 юли 2015 7:35


Да разбрах, че за това не съм прав! Че има всякакви лупи има, има и пластмасови! Няма как да рабера каква им е разликата дори да са пред мен лупите от стандартен фар и такъв за би-ксенон, освен по размер, но според мен стават за ксенон тези на стандартния фар. Може да си взема, не съм решил още а ако не стане и свети някакво мътно и където свари, ще ги махна! Не искам да ми мигат другите и да преча на движението! Не виждам смисъл да се слага фар с лупа на кола и никой да не сложи ксенон там, ама че тъпотия.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот DaDiablo » Сря 22 юли 2015 8:55


Слагай спокойно ксенон. Svetlix се е опитал да ти съпостави 2 величини, които нямат нищо общо. Стига да е лупа, а именно концентрирана светлина на определено място, не рефлекторен фар (да свети навсякъде, но не и там където трябва) си ОК.
Просто след като го сложиш ксенона мини на стенд, да ти регулират фаровете.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Svetlix » Сря 22 юли 2015 18:54


Че не съм го обяснил по най-добрия начин е ясно. Ето го обяснено по-точно: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=28424

Можете да "фокусирате" върху този ред:
Проекторните лещи са специално за ксенонови крушки, и са конструирани да отдават светлината правилно върху пътя, вместо да я рязпръскват из небето и да правят по-силни и по-слаби петна от светлина


Не случайно дори на фаровете за пасат с лупи е сложена маркировката за халогенна крушка. Само на специално направените за ксенон има маркировка, че този фар е за ксенон. И понеже по германия и Австрия са глупави хората, за това глобяват солено, като те хванат с ксенонче нищо, че имаш лупи на фаровете.

А вече какво ще правите си е ваша работа. Спирам да пиша по темата. Просто понякога човек става пишман, като сподели знания.

ПС: Стендът си го мини, дори и само крушки да смениш. Ей така, за твоя информация. Така ще си сигурен в това на къде точно светиш, а и с 5 лв няма да обеднееш. Някои колеги даже ми се смяха, че съм дал пари. В пунктовете за ГТП можело безплатно ...


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот DaDiablo » Чет 23 юли 2015 7:34


И ти си от тия хора, които говорят и говорят, и говорят, на базата на нещо прочетено някога, НЕ НА БАЗАТА НА ЛИЧЕН ОПИТ.
Да, добро решение е да спреш да бълваш някакви глупости, защото небих определил писанията ти като "знания". ЕЖК FTW :bishop
А, и спирали ли са те тия глупавите хора в Германия или Австрия или пак го прочете някъде? Защото аз съм карал там с включено ксенонче и пропуснаха да ме спрат ..


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот myrshavija » Чет 23 юли 2015 7:36


Svetlix написа:Че не съм го обяснил по най-добрия начин е ясно. Ето го обяснено по-точно: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=28424

Можете да "фокусирате" върху този ред:
Проекторните лещи са специално за ксенонови крушки, и са конструирани да отдават светлината правилно върху пътя, вместо да я рязпръскват из небето и да правят по-силни и по-слаби петна от светлина


Не случайно дори на фаровете за пасат с лупи е сложена маркировката за халогенна крушка. Само на специално направените за ксенон има маркировка, че този фар е за ксенон. И понеже по германия и Австрия са глупави хората, за това глобяват солено, като те хванат с ксенонче нищо, че имаш лупи на фаровете.

А вече какво ще правите си е ваша работа. Спирам да пиша по темата. Просто понякога човек става пишман, като сподели знания.

ПС: Стендът си го мини, дори и само крушки да смениш. Ей така, за твоя информация. Така ще си сигурен в това на къде точно светиш, а и с 5 лв няма да обеднееш. Някои колеги даже ми се смяха, че съм дал пари. В пунктовете за ГТП можело безплатно ...

Хонда форумът не е учебник по физика. Моля те, щом ще ни обвиняваш, че сме проспали средното си образование, да ни помогнеш да си наваксаме и то не с линкове от форуми!
За протокола - в дадения от теб линк никъде не се споменава интензитет, а ти точно на това наблегна - зависимостта между интензитет и фокус.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Нед 02 авг 2015 20:58


Днес бях свободен и свърших много работа, измих пасатко и го полирах и се получи супер, чесно казано не съм доволен от
Изображение
Бях полирал малко преди, но ефекта се изгуби за броени дни, днес полирах с
Изображение
Повече съм доволен от костенурката нинджа :mrgreen но ефекта от нея е горе долу месец, имаше на една друга фирма, хем беше евтино хем държеше с месеци, ако го открия по магазините ще пиша!
Полирах цялата кола от до, таван, врати, калници, брони, стъкла, фарове, всичко! Стоповете не съм, защото ме страх да не се напукат!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

П.П. Някой да знае някой хубав препарат за гумите, не става дума за някакви уплатнения или други гуми а за гумите! Имаше един, ставаше като пяна на базата на силикон, но незнам как се казваше, че все едно ги е пекло слънцето 50 години :mhihi



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта