Моят Passat-ор

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Вто 05 яну 2016 20:24


Днес запалих и си пали доста добре и си работи добре според мен.





Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Пон 11 яну 2016 18:40


Ето го моя първи стикер... Извинявам се, че колата ми е толкова мръсна, но в тези студове още не съм я измил.

Изображение


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Сря 13 яну 2016 21:12


Измита!

Изображение
Изображение

Последна промяна от betaserk на Сря 11 май 2016 21:24, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Съб 12 мар 2016 22:54


Да си съживя темата малко и да дам последно инфо покрай пасатко. Нещо започна да ми шуми на свободен ход и не само/като на умряло/, оказа се ролката на генератора, беше блокирала! Така и така я сменях и смених и обтяжна ролка на малкия ремък, обтяжна ролка на дампера и ремъка също/големия/ Сам си направих всичко, на "майстори" не давам да ми барат, вече дадох да ми сменят десен външен маншон, стария се скъса и така карах докато се усетя и го затвориха със старата грес, само сложиха малко нова :banghead Както и да е, и това ще трябва да го правя на ново.
Цените са както следва...

Ролка на генератора -67 лв INA
Обтяжна ролка на малкия ремък -30 лв /само ролката/
Обтяжна ролка на дампера -30 лв /само ролката/
Големия ремък -19 лв

обтяжните ги смених, защото имаха луфт, не се налагаше на 100%, но не ми се разглобяваше пак, сега и на сън да ме бутнат мога да я разглобя и да сменя обтяжните ролки и ремъци :icon_lol
Ако някой от Свиленград иска помощ и инструменти да заповяда в гаража ми, има и :beer в хладилника/не се чудете, заклет бираджия съм, лете, зима само бира, лоша бира няма, лошото е без бира :icon_lol / пари няма да искам разбира се, просто мога да помогна ако някой има мерак или нужда, не си давайте парите по тези тъпи загубени майстори! :newsm66 Направо са си за бой :newsm66 :no


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Съб 30 апр 2016 17:42


За сега пасатко върви на 6 и всичко е на ниво. Нямам течове в купето, обаче исках да проверя дали всичко е ок под акумулатора, но едната чистачка не искаше да излезе независимо колко мърдане, дърпане и сила съм вложил. След обикаляне по пишман майстори, които нямаха една проста скоба за вадене, казаха че ги вадели със сила :icon_lol реших да си направя сам скоба и ми дойде идея да използвам квадратен метален профил, стана за минути и върши чудеса, спеклата чистачка излезе за 10 сек. Ето го скромното ми изобретение...
Изображение

Последна промяна от betaserk на Пет 20 май 2016 7:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Чет 19 май 2016 17:28


Такааа, вчера добавих няколко коня като боядисах единия от спирачните апарати с тази червена боя
Изображение

Станаха добре...
Изображение

Днес свалям предната дясна гума за да боядисам следващия спирачен апарат и какво да видя, "майстора" който ми смени маншона си е оставил ръцете, а казаха да си избера от 2 вида, евтин боклук и по-скъп "хубав", но хубавия толко е хубав. Скъсал се на цяло, всичко в грес, а ми взеха 40 лв за некадърно слагане. Повече на тоя сервиз няма да стъпя и въобще на сервиз няма да стъпя!!! Колеги от града, не ходете на сервиза в ляво на кръговото до магазин Зора. Майсторите съм ги признал, но дават да се учат едни некадърни младежи които си нямат и понятие какво правят, поне да им дават акъл. Затвориха ми карето със старата грес както е с пясъка и само сложиха малко нова грес, маншона се предаде за има-няма 3-4 месеца, а не минавам киляди км. Да каже човек, че примерно аз съм си го слагал и аз съм виновен, но не съм. Няма да ходя за рекламация, не искам да омажат всичко на ново и да ме глобят още 50 лв, не мерси, повече там няма да стъпя. Та така, ще търся такъв камък 17 шестограм за да си го сменя сам, каква марка маншон да взема който да не трае 4 месеца/знам че всички са боклуци ментета/, но все пак, някоя марка от която сте доволни, предпочитам да е комплект с грес заедно.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот Xaxy » Чет 19 май 2016 18:00


Ачка, с колко коня я вдигна :-D


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Чет 19 май 2016 19:26


Засега, към 30 :icon_lol


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 20 май 2016 5:28


Ееееее това с квадратния профил ще го пробвам :bowdown 3 месеца не мога да си сваля едната чистачка да изчистя мизериите под прозореца. Вчера гледам- изникнала детелинка от измежду калника и подкалника... :mhihi ... и там кой знае каква кочина е.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Вто 07 юни 2016 13:22


Колеги, днес пасатко беше малко на канала, исках да видя дали скоростната му кутия има масло и какво е на цвят. Има до горе, но цвета е малко тъмен, така ли трябва да е или да го сменям и с какво масло и колко побира? Тези мръсотии са от чашката. 5 степенна ми е кутията.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 юни 2016 13:47


не барай маслото


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот betaserk » Пет 22 юли 2016 23:20


Такааа, за съжаление дойде време да се разделим с пасатко :icon_sad Въпреки че ме е жал за хубавата ми количка ще взема нещо по-ново, за сега не съм решил какво да е, като в полезрението ми са, на първо място Audi A6 C6 avant, нооо бюджета ще ми е малкоо по-малък от читава такава, за мое много голямо съжаление, защото съм влюбен в това ауди, много красива кола е според мен. По-възможния вариант е за Passat b6 variant :mrgreen мисля че за 11+к има читави такива, зависи и от това за колко ще продам пасатко де. Автомат ще взимам, ръчки не искам вече! Много ме е жал за пасатко, но трябва да се гледа напред, дано го вземе човек, който ще се грижи за него. Мултито на аудито ако е с 2.7 мотор е умряла работа, но може да направя този компромис за да имам такава кола, зависи от много неща де. Ако е с 3.0 е с типтроник, но този разход/не че има много разлика от 2.7/ ще ме събори на земята :mhihi Предполагам все пак е малкоо по-икономичен от 3-ката, да знам, че е много скъпа поддръжката, 8.2 литра е само маслото :screwy :icon_lol да не говорим за смяна на маслото на автомата :Mr Green Fun Майната му на това, ако ми паднат още 2к до тогава взимам аудито и бягам :bowdown, но надали. Б6-та е по възможна, 2.0 170 к.с. ми е на мерак с DSG кутия, ръчна с автоматично превключване, доколкото разбрах е с два съединителя в маслена баня. Возил съм се на един супърб със същия мотор и кутия, доста залепен бях на седалката и доста добри впечатления ми останаха от мотора и кутията. Доста добре си прекарахме с пасатко, доста промени направих по него, смених тук там и чаркуляци. Общо за части и глезотии съм надхвърлил 2700 лв. Мисля че който го вземе ще е на голяма далавера, искам му 7500к на пасатко, всичко си е на топ ниво, върви като вятъра, всичко е сменено, от-до. Обявата ще я сложа в раздел продава се, защото не съм сигурен дали тук може и не искам да ми се карат. Дано се чуем пак тук, ако не ще съм в ауди форума :)


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот DaDiablo » Съб 23 юли 2016 16:20


Не мога да разбера хората с твоето мислене .. нямаш пари за читава такава, но е зор да е такава. Обмисляш колко ще ти харчи ... ако те вълнува разхода - вземи си 1.6 на газ ..
И 7500 за кола на 15 години? Че и комби..
За Б6 с тия пари ще отидеш точно на най-обсъжданите и съответно най-проблемни модификации ;)
Моя съвет е да премислиш още веднъж тези си планове.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 23 юли 2016 17:30


Той за 7500 дава неговата, иначе прави сметка за 11+ хил да отдели за шестицата пасат


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Моят Passat-ор

Мнениеот DaDiablo » Нед 24 юли 2016 5:51


Имах предвид, че 7500 са много за неговата, а 11к са малко за Б6



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта