Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Вто 28 юли 2015 23:28


Днес ходих да си взема ангренажния комплект... Като идиот забравих да поръчам пистов ремък, ама еби му мамата. Идния вторник съм при ifidik за смяната :smile

Изображение

Похвалиха ми тая водна помпа, пък е и 30лв по-евтина от SKF.
Минах да си взема и някой друг диод за да оправя осветлението на духалките, ама по необясними за мен причини на средната духалка не светят нулите...

Изображение

На лявата духалка светна и нулата, но по-слабо.

Изображение

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 юли 2015 10:01


сега вземи по още един диод да им сложиш от горната страна, но преди да ги монтираш с пила им изпили заобленото и ги остави матови. Аз съм с по два светодиода 3мм с общо съпротивление на всяка една врътка вече втора година и всичко свети много приятно. Преди да ги изпиля връхчетата светеха по-силно от останалите светлини в купето и някак си по-насочено заради лупа ефекта.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Сря 29 юли 2015 10:21


Аз ги минах с пилата и си мислех да сложа по още един диод, въпроса е как да го сложа горе тоя диод и какво съпротивление да им сложа за общо?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 юли 2015 10:24


на едно съпротивление от 1кОм двата успоредно. Има място.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Сря 29 юли 2015 10:46


Горе където прави чупката светловода ли?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 юли 2015 11:38


Traytor написа:Горе където прави чупката светловода ли?

:th_up


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Сря 29 юли 2015 20:59


Днес най-сетне ми остана време да пусна прахосмукачка в колата, таблото малко временно го изчистих с мокър парцал и някакви мокри кърпи анти-статик. Не е идеално, но колкото да мога да направя няколко снимки на интериора...

Изображение

Не обръщайте внимание на торбичката, в нея са застраховките и прегледа :Mr Green Fun
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Куфарчето му сложих отдолу велкро, че много лашкане, много чудо :mhihi
Изображение

Има захабено, каквото мога, малко по малко оправям, но това си е кола на 13 години.


Потребителски аватар
vanmukan
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 28 апр 2011 18:25
Автомобил: VW Passat 5
Двигател: AFN 1998
Местоположение: stara zagora

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот vanmukan » Нед 02 авг 2015 7:33


Напротив, даже доста свеж ми изглежда.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот w_smith » Нед 02 авг 2015 13:03


Ако боядисаш волана по метода на Иво Динков няма да сбъркаш. Освен него всичко изглежда прилично.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот betaserk » Нед 02 авг 2015 13:22


С ето това става супер и е евтино а върши чудеса, аз си вапцам кожения салон и все едно нов става! Не цапа като изсъхне...
http://quattro.ovo.bg/shop/392/desc/techna-boja-premium-za-kozheni-izdelija-cherna-100-ml
Ето и темата...http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=47&t=27667

П.П. Супер е количката, харесвам ти я колега, горе долу като моя на цвят, само една идея по светъл. Моя пепелник отзад не свети, трябва да си сменя крушката май, не че пуши някой в колата ми :death :mhihi но все пак да си свети да подканва :mhihi

П.П.2 Колега, колко ЕТ са ти джантите, много приятно стоят в калниците? Да знам колко мм фланци да търся. Моите са ET45.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Dagestan » Нед 02 авг 2015 18:06


В Търговище също има свестни сервизи, по-наблизо са ти, ако искаш ще ти препоръчам, да не се разкарваш чак до Варна. Моя волан беше като твоя изтъркан и с боята от линк-а на betaserk стана като чисто нов. Лесно се нанася и не цапа като изсъхне.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Пон 03 авг 2015 1:25


Аз съм свикнал да си правя колата при Иво и му имам доверие. В Търговище си сменям маслото и до там. За ангренажа го комбинирах, имаме нужда от зареждане на стока от Варна за магазина и няма да давам пари за път поне. За волана ще я пробвам че много ме дразни тоя волан. Радвам се че колата ви е харесала, защото и аз си я харесвам много :Mr Green Fun :love.vwclub
@betaserk за джантите утре мога да ти кажа че не помня колко е ЕТ-то, фланците ми са 37мм без тях гумата опираше във шенкелите отпред понеже са от джета джантите. Пепелника отзад не е баш с крушка. Като го разглобиш ще го видиш що за чудо е.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Пон 03 авг 2015 15:46


Джантите ми са ET54, при тебе с по-малък фланец ще стане номера. Ама и фланците са едно скъпо удоволствие, 148лв ми излязоха 4-те фланеца + 10 лева за 20-те болта от морга, но аз предпочетох фланци с 10 дупки.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот betaserk » Пон 03 авг 2015 16:38


Благодаря ти, колега!


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Моят Unlucky Passat B5.5 TDI

Мнениеот Traytor » Сря 19 авг 2015 23:02


Свърших малко работа по колата, но не съм имал време да пиша в темата. В темата Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти описах какво се случи покрай ангренажния комплект.

Traytor написа:Днес сменихме ангренажа на пасатора и се убедих че съм сбъркал, доверявайки се на предния собственик... "Сменен е ангренажа, карай спокойно". Е сменен е бил, с неква китайка дето не съм я чувал никога... Нацепен жестоко, водната помпа беше оригиналната, ролките на пистовите ремъци в окаяно състояние. В крайна сметка ми излезе 700лв обслужването на колата като не смятаме маслото. Хайде ролките на пистовите ремъци и ремъците е нормално да се сменят, но както казах, не се доверявайте и си сменяйте ангренажа като си купите колата, па те ако ще и в майка си да се кълнат че са я обслужили.


Някаква рандом снимка съм направил тука и съм хванал някои от кутийките :Mr Green Fun

Изображение

На ifidik майстора я изкорми, знам че е нормално да изглежда така, ама ми беше толкова мъчно колко е грозна..
Изображение

И така и така бях във Варна, що да не си купя един теглич? От толкова много време исках да сложа, че ми писна да ми правят задната броня на гъз... А го намерих и евтино, 100лв за хубав теглич никак не е скъпо.
Изображение
За жалост нямах време веднага да монтирам теглича, ама...
Покарах си аз много щастлив че съм си обслужил колата, ама всяко чудо за 3 дни... Почна да придърпва на 2000 оборота и по телефона Иво(ifidik) ми каза да затапя вакуума на ЕГР-а и да видя дали ще се оправи. Ами оправи се, изчезна придърпването и понеже не може то така от ЕГР-а да има проблем и аз да не се наплета... Свалих го аз, яко WD-40 и бензин и телена четка и го пооправих, не ми хареса обаче ефекта защото видях колеги от форума които са успели по-добре да го изчистят... Реших че ще се чисти пак и така и така съм почнал да си изчистя и всмукателя. Отидох днес в Търговище при едно момче да свалим колектора и да доизчистим ЕГР-а. Докато той сваляше, заваляше болтове :Mr Green Fun и за съжаление ми надра доста калника... Аз слагах теглича.
Изображение

Изображение

Много исках да изчистим колектора заливайки го с бензин и да го запалим, да си изгори каквото има вътре(имаше си около 2-3мм гняс от скапаните картерни газове, засъхнали сажди нямах грам), ама не пожела да го направим така... Отидохме на автомивка и със обезмаслител и водоструйка изкарахме каквото имаше(е стените на колектора си останаха оцветени в черно, ама карам дизел няма да съм максималист), минахме по същия начин и ЕГР-а. Ето ги резултатите:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло съм доволен от изчистването, ефект има. И заразлика от това което ми говореха е осезаем. Колата се наема доста по приятно дори и в жегата. Сега остава да разбера какво точно иска ЕГР-а от мене за да спре да придърпва и да ме мъчи. Да не говорим че покрай ЕГР-а разбрах че не е нормално колата ми да се разлюлява при гасене... Клапата за мекото гасене ми е заминала и тя е на дневен ред. Някой ако знае как се отремонтира мембраната да споделя, чух че някои колеги са успявали да я позалепят и да карат така.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта