The blue combi

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Съб 01 окт 2016 14:12


Здравейте, свърших неща по колата които отдавна планувах и все казвам ще ги направя, но като ти затворят врата под носа ти отварят очите...
Купих си мечтаните от миналата година зимни гуми Nokian WR D4, със DOT 1516, най накрая да я обуя, все боклуци карам...

Изображение

Изображение

Изображение

Маслото стана на 9 800км, мислех да сменя марката и добре че го направих, старото масло не е карано над 10 000км, но за мен беше пълен боклук - мотора работеше много шумно, текна подобно на боядисана в черно вода, толкова рядко масло не бях виждал, нито така лесно да се чисти от ръцете, повече Мотул не бих сипал. Налях М10Д без да сменям филтъра и направих 50-60 км да се измие мотора. Новото масло е Bardahl XTC 10w40, + добавка Bardahl turbo protect, и филтри Purflux, филтрите с недоверие ги сложих, дано не се преебах. :mhihi Другото е за приятелката ми, пак бардал, добавка и филтър MANN.
Изображение

Изображение


И негово величество, разхождано 1500 км в багажника - външно каре! :mhihi: Месец го возя и се молех някой да ми помне със смяната, но се оправих с помощ по телефона и YouTube. Смених си маслото с малко помощ за филтъра, а другото сам. Хиляди благодарности на cecko gt, за проеден път ми помогна много, велик си братле. :bowdown :bowdown :bowdown :beer
Старото с яката дупка :mhihi
Изображение

Вакумите изпускаха доста, маркучетата идват по широки, отнесоха към 30-на мейзерки... свински опашки де :mhihi

Изображение

Изображение


Изображение
С нетърпение очаквам падането на температурите за да сложа гумите. За маслото и добавката отзивите за 3-4 дни са ми много добри, заслужават си парите. :love.vwclub




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: The blue combi

Мнениеот IvanMan » Съб 01 окт 2016 14:45


Някои от оригиналните филтри на VAG се произвеждат от purflux.
Не си се прецакал. :th_up


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: The blue combi

Мнениеот Koko95 » Пон 03 окт 2016 22:26


Purflux са си много хубави филтри. В сервиза работим с такива и идват доста по добре изчислени и изчистени от излишни силикони и глупости сравнение дори с реномирани марки филтри който не са с нищо по добри освем с име за което се плаща излишно. Вадили сме маслен филтър на Purflux на 30.000км и беше ок докато е имало филтри на ман за 25.000км се разпада .


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Вто 18 окт 2016 20:02


Благодаря за мнението за филтрите, нямам оплаквания за сега. :th_up

Приемам оферти за серво, ако някой има на драсне едно ЛС. :th_up Вчера се прибрах от Габрово, много пързалки на мокрия асвалт на Шипка имаше, и днес сложих Нокиана, волана се върти с 1 пръс, на вода е добре, АБС-а не се включва, но не съм ги пробвал както трябва :mrgreen

Изображение

Изображение

Возим се насам натам :c010:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чисто нови, имат още 4 сезона за каране :bishop :death
Изображение

Изображение

Задните скоро чакам да пристигнат :mhihi
Изображение


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: The blue combi

Мнениеот Voluminer » Сря 19 окт 2016 23:52


Много поддържан изглежда :smile Гледам че учиш в Габрово,аз също уча (учех :mhihi ) там и ходя понякога до града.Може да се засечем да го видя на живо и да полафим :beer :th_up


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Пет 21 окт 2016 14:20


Voluminer написа:Много поддържан изглежда :smile Гледам че учиш в Габрово,аз също уча (учех :mhihi ) там и ходя понякога до града.Може да се засечем да го видя на живо и да полафим :beer :th_up

Колко е поддържан само той знае :icon_lol Обади се като идваш да пием по кафе :love.vwclub


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот betaserk » Пет 21 окт 2016 19:51


Ако пък минавате към Лас-Свиленград аз черпя :beer Пасатора няма грешка, видях го за малко на живо, супер изглежда :th_up Ако идвам към Хасково ще звъня за по кафе :smile


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: The blue combi

Мнениеот Voluminer » Вто 08 ное 2016 2:14


Днес се запознах лично с колегата. :smile Много е лачен пасата и се гледа с мерак което е най-важното. :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: The blue combi

Мнениеот Водния дух1 » Вто 08 ное 2016 18:26


Да дойда и аз щом шЪ има почерпка...Пасата е хубав-много безаварийни километри ти пожелавам.


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Пет 11 ное 2016 21:01


Ивчо благодаря за добрите думи, не е като да не обра овациите с музиката :18b :mrgreen :mrgreen

Водния дух1, всеки е добре дошъл, благодаря за хубавите думи и на теб. :th_up Старая се да го гледам колкото мога, но преди мен не са го гледали както трябва, сега поне е в добри ръце. :love.vwclub


Взех му едни оранжеви габарити, също десния тампон на скоростите, показа голямо подобрение ама нали от първия път не става, и друг има да сменявам. Умишлено купих 2ра ръка тампон, който има В5 знае, или ще разбере защо :mrgreen Снимкиии

Изображение

С новите габарити :arrow
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:c010 :c010
Изображение

Дядо и внучета :mhihi
Изображение

:arrow
Изображение

Сбирката стана добре, събрахме се доста коли сравнение с предния път, дано занапред ставаме все повече :th_up
Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: The blue combi

Мнениеот Voluminer » Пет 11 ное 2016 22:15


Дядото как загадъчно е клекнал отзад. :mhihi На пролет живот и здраве ще му пусна една темичка в този раздел и на него :cool :smile Срещата беше супер,дано другия път да има още повече коли.Шоу си беше щом по едно време служителите от Технополиса излязоха да гледат и да снимат :Mr Green Fun :c010


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Съб 12 ное 2016 15:31


Дядото излезе скрита лимонка от към музика и мотор, пускай му тема още сега :th_up На 20ти ще има сбирка в Търново, аз най вероятно ще я пропусна. :arrow

Тъй като вчера се бях оцапал, реших и днес да продължа, направих си ключ за пробката на скоростите ( от две гайки 17 :mhihi ) долях към 800 мл масло, радвам се че кутията е оцеляла до сега. Остана зимна течност за чистачки да и сипя, а май и чистачки ще ми трябват :mhihi Една снимка за цвят
:c010

Изображение


Задните гуми са факт, Michelin Alpin A4, този сезон ще карат :arrow

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: The blue combi

Мнениеот Voluminer » Съб 12 ное 2016 18:20


Какъв размер са гуметата?Аз нокианки карах ама летни и не останах доволен,на мокро беше ужас и бързичко се износиха.От зимни нокиани нямам впечатления ама само хвалби чувам,та трябва да са добри. :th_up Има ли поражения по скоростите?Нещо виене,шумове,трудно превключване?Почти два литра масло събира кутията по спомен...


Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот AuDi_RuLzz » Съб 12 ное 2016 19:47


Помисли за смяна на прашници и тампони на задните амортисьори ;)


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: The blue combi

Мнениеот georgi_boichev » Съб 12 ное 2016 22:14


Ивчо учудващо за сега е наред, не усещам никакви проблеми, но пазя колкото мога като цяло колата. От гумите съм доволен, 195/65/15 са, стандартен за пасата, на сухо обаче не бива да се прекалява със скороста в завой, почват да поднасят леко, макар че ако караш както трябва и бързо да е, пак държат, пробвано :mhihi На мокро са супер, по добре от колкото на сухо. Татко е със Nokian i3 2ро лято и се понацепиха вече а са на 7мм, и аз нещо не ги харесвам, като сцепление не се е оплакал но и не е от екстремните шофьори. Ако имаш въпроси пиши във Вайбър. :th_up


За амортисьорите знам, дори са омаслени а от прахоуловителите има някакви остатъци, и на тях ще им дойде реда. :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта