Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот Johnsword » Вто 23 фев 2016 22:30


Следя с интерес ! :)




Потребителски аватар
1995
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 03 яну 2013 14:48
Автомобил: 2x vw golf 3
Двигател: 1.4 ABD 1993 - 1.6 AEA 1995
Местоположение: Белослав

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот 1995 » Сря 24 фев 2016 15:42


logrus написа:Още не съм - засега само окабелих. Тея дни очаквам да се сдобия с долни кори с джобове и тогава ще ги монтирам. Ще изрежа отвори в джобовете, за да влезнат колоните и пък после ще видя как да направя и кутии. Отзад ще са 10см. (не им знам марката, ама са оригинални за Шкода Фабия, а отпред ще съм с 13см. JVC. По-натам ще мисля и за багажника - мисля си за нещо такова http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 15+4OM+50W


Тези ще се загубят в багажника... Много са малки, вземи си поне 6"х9" http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... B0+ALX7575 примерно, има и други в същия сайт :)


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот logrus » Сря 24 фев 2016 17:10


Смятам да вържа 8 колони на четирите канала на плеъра и то без да ползвам усилвател - т.е. не търся свръх сила, а цялостно музикално покритие на купето :smile Пък и тея, големите няма да се съберат на оригиналните места в комбито - значи отпадат


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот fulcrum » Чет 25 фев 2016 19:38


Чавдаре , една идея и акъл от мен. Всеки канал на плеъра носи принципно само една колона .Не се знае как ще реагират стъпалата при това около и
под 2 Ома. Стандартните car speakers са 4 Омови.

Та - намери си един буст еквалайзер за още 4 колони , преди 20 - 30 години бяха голям хит и по битаците ги има за супер скромни пари. Имат и
нисък и висок вход . Бодеш от линейния изход на плеъра и ето още 4 независими колони. Марки и модели колкото щеш.
Щe си отделиш супер индивидуално и ще си дозираш на всяка колона индивидуално звука без кривене и претоварване.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот Johnsword » Чет 25 фев 2016 21:16


Стана ми интересно за този бууст еквилайзер. Какво представлява това, продава ли се все още по магазините ? Говорителите директно на него ли се връзват ?


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот logrus » Чет 25 фев 2016 22:00


Да бе, Кире - я дай малко повече инфо, че...........ми глупавичък съм и не схванах за тоя еквилайзер. А и не ми ли трябват 2 х 4 канала?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот hooligan_sk » Чет 25 фев 2016 22:35


По принцип стандартния сетъп на ВАГ-овете от време оно е 4 канала с "8" говорителя. Уловката е че говорителите са 4бр двукомпонентни. Ако искаш да ползваш двукомпонентен модел, омовете ще излезнат точно. Обаче ако сложиш 8 пълноценни стандартни говорителя действително ще стигнеш 2 ома на канал и нещо ще каже пуффф, евентуално придружено с бял пушек. :th_up


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот logrus » Чет 25 фев 2016 22:50


Добре де - съгласен съм. Предлагайте решение, че много съм се навил да си имам 8 свирещи говорителя в песа :smile


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот hooligan_sk » Чет 25 фев 2016 22:57


Винаги може да ги вържеш последователно вместо успоредно. Така омовете стават х2 и ампа на радиото няма да се товари, но ще е по-слаб звука. Това според мен няма да ти е проблем, пак ще е предостатъчно силно. Друг вариант вече е отделен усилвател, на практита тези външни еквалайзери са това. :arrow


Потребителски аватар
1995
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 03 яну 2013 14:48
Автомобил: 2x vw golf 3
Двигател: 1.4 ABD 1993 - 1.6 AEA 1995
Местоположение: Белослав

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот 1995 » Пет 26 фев 2016 1:11


Приятел не се занимавай с излишни глупости... Ясно е, че не търсиш някакво супер качество. Вземи си един малък/евтин усилвател(аз от 2 години съм с един тъндър мисля, че струваше 70лв нов и с китайски 10 инчов говорител за 30лв в багажника)
И съм много доволен, басса е достатъчно силен! На предните врати имам някакви измислени тонколони и на таблото оригинални пищялки(голф 3)
Според мен свържи си предните врати + таблото на предна линия на Cd-то, задните врати ги вържи към задна линия, вземи си един усилвател с говорител и си свиркай... Хем ще можеш да си регулираш отделно баса...
20 тонколони да сложиш в колата няма да има разлика голяма. Не се заблуждавай от количеството, а и колегата ти е казал правилно за омовете, колкото по-малко са, мощността се увеличава, но с това се увеличава и опасноста да изгори нещо...


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот fulcrum » Пет 26 фев 2016 7:53


Може и с малък 4 канален усилвател Чавдаре, колегата по горе е споменал. Нооо нещо много детайлно - всеки говорител , дори да е с еднакъв размер , но от различна
марка свири уникално сам за себе си. Трябва да ги подредиш ,, предни - задни '' от таблото/кокпита назад - табло - предни , предни врати -задни , задни врати - предни ,
задна кора - задни. Пълна Hi - Fi лудница. :smile

п.п. Ако четеш , звънни довечера , имам идея за boost.
Преди почти 20 - 25 години се продаваха масово втора ръка внос и вървяха като добавка към стандартен авторадио кастофон за повече мощност и тонколони
Има и 2 и 4 канални , казвам го за по младите колеги дето не са били родени или поне бебета.Има и дву , и 4 канални , можеш да вържеш и два и 4
говорителя и да ги делиш с фадер резистор/потенцометър.Има много и всякакви марки.

Но с развитието на техниката и утвъредната концепция от всички расови марки за масови 4 канални плеъри и касетофони загубиха присъствие и се превърнаха
в музейни експонати. Ще ги срещнете по битаците.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот logrus » Сря 02 мар 2016 13:48


Хммм тук ми обяснявате, и другаде питах, та днес ми влезна една муха в главата......8 говорителя по 4 ома, на 4 канала по 4 ома, означава 2 ома на канал и много вероятно изгаряне на крайно стъпало, та в тази връзка, 8 говорителя по 8 ома са 4 ома на канал (малеее веУик математик се извъдих :mhihi ) - сега остава да си намеря съответните колонки. Само дето нещата ще се проточат, че малко го позакъсахме финансово - май пак се оказва, че здравето (не и психическото) е по-важно от колата и сега ще позачакам малко. Но тея дни ще монтирам 4 омовите, 13 см. колонки в задните врати за проба - 2 на таблото (засега оригиналните) и две в задните врати, та да видим как ще е :zork-metal-smiley

П.П. Такива мога ли да ползвам - нищо, че ги водят за домашно озвучаване?
http://www.hit-electronics.com/ozvuchav ... -grupa.htm

П.П.П. При нужда мога ли да ползвам този усилвател http://www.hit-electronics.com/ozvuchav ... 0-9830.htm (че го имам наличен) за захранване на 4 колони?


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот Johnsword » Сря 02 мар 2016 16:31


Можеш да ги ползваш, говоритела си е говорител, дали ще е в колонката в домашното кино или вратата, не е от значение. :biggrin


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот logrus » Съб 05 мар 2016 17:01


И така...днес ми остана малко време и се захванах с монтажа на колонките в задните врати.
Снимките са само две, ама като цяло се схваща за какво иде реч :zork-metal-smiley
На първата е вече изрязаната задна дясна кора, с необходимите инструменти и съответния "прикачен инвентар": http://logrus.snimka.bg/automobiles/pas ... 3.36681144
Решетките съм ги купувал допълнително, че нямах. Умишлено ги взех по-големи...знам ли утре каква сачма ще ме удари :screwy
И в готов вариант (само от ляво, че беше по-добра светлината): http://logrus.snimka.bg/automobiles/pas ... 3.36681145

След малко игра по жичките и после и по настройките на плеъра, мога да заявя, че ефектът надвиши очакванията ми - направо ми трепери седалката, а звукът е далеч по-обемен.
Определено съм доволен :biggrin


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Passat B3 1,8 моят Сив пес :-)

Мнениеот Johnsword » Съб 05 мар 2016 17:16


А с изолацията как се справи ?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта