Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот buller » Нед 22 май 2016 8:35


Слагаш гуми 185/65/14 и колата става хем по-висока, хем спира да друса.
Гумите влизат перфектно в калника и няма да имаш проблеми :wink




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот muns61 » Нед 22 май 2016 9:08


В търговията с коли е като в шпионажа - добрата легенда е много важна!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот parno » Нед 22 май 2016 9:57


и цената на колата е?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот Stivi » Нед 22 май 2016 10:53


По-напред си пише - 2300лв :exclaim


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот дърт милиционер » Нед 22 май 2016 14:25


Много безаварийни километри ти пожелавам. Сега за праговете.......С риск да стана за смях , не те съветвам да ги сменяш......освен ако не са на дупки. И новите ще се скапят за кратко време - където мине телопотдаващото или оксижена.......след първата локва и прага е ръждясал отвътре . Ако са само ''тръгнали'' - едни съвет от препатил автотенекиджия /баща ми/- мини ги с телена четка/най добре е с телена четка на малък флекс/, после ги мини с преобразувател за ръжда и грунд и ги боядисай........и най важното е за накрая - взимаш прегоряло олио /от риба/ от фритюрник. Най добре е от лафка за пържена риба - около 5л. Наливаш олиото в праговете и отдолу мажеш праговете с четка. .......Само отдолу.После няма какпка вода да се закрепи - олиото ги запечатва и няма миене. Аз го направих със стария ми Голф и в началото бях много разочарован.......Вони ужасно , но след известно време олиото гранясва и спира да вони. Ако сте виждали стар тиган немит от олио няколко седмици......ще разберете , че има логика. Голфа го бракувах - след 10г. каране , праговете си останаха само'''с тръгнала ръжда''. Някои слагат прегоряло двигателно масло , но ефекта му е дребен в сравнение е гранясало олио. Знам , че сега баш майсторите - тенекеджии ще ме спукат от майтап /особенно от Плевен/, но това ти го казвам от личен опит.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот muns61 » Нед 22 май 2016 14:40


Разбира се, че ще те спукам от майтап. Всяка професия си има технологиите и тънкостите, автотенекеджийството - също. В Плевен все още се движат коли, на които съм сменял прагове, вежди, калници и прочие и още не са изгнили, а от 10 години не се занимавам с това. И никога не съм ползвал олио от фритюрник.
До автора - едва ли ще намериш някой да ти смени праговете по правилния начин с нужните антикорозионни обработки на вътрешната повърхност на приемлива цена. Това е причината сменените да гният бързо, а не телоподаващото. На колата от аватара ми праговете и пода са сменени преди 15 години и няма помен от ръжда, а колата се кара редовно.
Голфчето е добро, но не бих дал толкова пари за дизелова кола. Все пак, това е моя гледна точка. Успех и нека добрият дух на турбините и климатиците бди над Голфи!


Потребителски аватар
1995
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 03 яну 2013 14:48
Автомобил: 2x vw golf 3
Двигател: 1.4 ABD 1993 - 1.6 AEA 1995
Местоположение: Белослав

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот 1995 » Нед 22 май 2016 15:00


Защо е без въздушни възглавници? 96-набор би трябвало да има на волана и на мястото на жабката... Иначе голфа наистина изглежда лачен :))


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот дърт милиционер » Пон 23 май 2016 7:04


Ех , Плевен........такива майстори като тебе вече няма. Прав си , че най добре е да се сложат нови прагове , обработени против корозия , но никой майстор не се навива да го прави , защото трябва да ти вземе пари.....колкото струва половината кола. И са прави - автотенекиджийския труд е недооценен - не е както при соца. Днес коли има над път и под път ,като изгние - хвърляш и купуваш друг дръгел. Затова споделям щури идеи .........и все пак гранясалото олио върши работа.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот stefan4o » Пон 23 май 2016 8:41


Не бих си причинил такъв дискомфорт да чувам как се плацика някаква течност в праговете ми :thumb_down Дразнят ме доста неща като шумове и ми бъркат отзад, да добавя още един - не мерси :Mr Green Fun


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот дърт милиционер » Пон 23 май 2016 13:59


Нищо не се плацика друже. Просто се слага памук в отворите на парага , налива се олиото , минаваш 100м. - рязко натискаш спирачки .....за да се омасли прага отвсякъде , после махаш памука от отворите - олиото изтича и.....това е. После олиото гранясва / втвърдява се/. Тези отвори са направени да се изтича водата от праговете. Минах я тази процедура и ви казвам , че няма нищо по яко за ръждата от гранясалото олио. Олиото запечатва ръждата , а тя не може да работи ако няма кислород . Единственното неудобство е няколко седмичната воня на пържена риба. Всъщност това е рецепта за мизерни курници като моето половерче..........вашите нови машинки не се нуждаят от такава процедура. :beer


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 23 май 2016 14:06


С тая миризма на риба котките ще полудеят :mhihi Там по праговете и калниците трябва да се почиства поне веднъж годишно за да няма ядове. Ето на моята от 2 3 дена гледам поникнала трева измежду калника и подкалника и с всеки ден расте стабилно- вече е на 3 саната нагоре. Поникнала е на над педя от дъното, което значи, че дотам е нахакано с почва, под почвата гаранция кафявата чума я яде :mhihi За жалост нямам снимка, щото съм с клавишен телефон без камера.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот IceHeart » Пон 23 май 2016 14:26


По-лоша антикорозионна защита, от Голф 3,4 има само Опел Кадет, Вектра. Това да намериш 3-ка без ръжда, е все едно да имаш девствена приятелка.
Едно съм разбрал, от личен опит. С ръждата няма борене. Рано или късно побеждава. Ние да сме живи и здрави.
Кърпи я с кит, и това е!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот Водния дух1 » Пон 23 май 2016 21:55


Това с тревата направо ме разби-немам думи!!! Трябва да огледам и моя курник да няма някъде някоя поникнала череша,слива... :Mr Green Fun :horror


onicks
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот onicks » Вто 24 май 2016 11:00


Големи пичове сте в тоя форум определено ме кефи повече от BMW форума.Няма еърбеци колата,няма и следи от удари,29.05.1996 е дата на първа регистрация,а по номера на шасито вие ще кажете къде мога да я проверя.Не искам да съсипвам стойката на колата и се чудя да ли да и бодна 185/60/15,приятел гумаджия каза,че стават без проблем,пък 195/50/15 ще ги продам.Относно праговете отгоре като се отвори вратата нищо не се вижда от пласмасите,от мястото където започва прага около 30 см в продължение отдолу профила е изгнил и като са я дигали на крик пластмасата се е спукала.Пода е здрав други ръжди няма.Пасажерската седалка като бутнеш страничното лостче не се сгъва(най –вероятно скъсано жило)как се сменя? трябва ли седалката да сваля цена ако има запознати.Тук при нас в Княжево правят и въстановяват всякакви.Утре ще сменям консумативи маслен,горивен,въздушен и филтър купе на Hengst Castrol Magnatec diesel 10w40 5l.Ролките и ремъците са перфектни гледахме ги момчето излезе коректно.Относно анти курозионната защита гледам А4,A6 C4 ръжда,шкода октавия до 2005 модела ръжда, фабия яко ръжда по прагове и врати чак,коя коя кола до 2003,2005 не гние от VAG group


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Да се похваля какъв голф намерих за баща ми

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 24 май 2016 14:33


Водния дух1 написа:Това с тревата направо ме разби-немам думи!!! Трябва да огледам и моя курник да няма някъде някоя поникнала череша,слива... :Mr Green Fun :horror

То не е сефте. Преди 2 години след едноседмичен престой на колата през решетката на чистачките беше поникнала и избила една такава трева дето отгоре е като стреличка- децата се замерват с такава- патрак май беше :mhihi . Тогава разглобих там всичко и там :stumm ... пълно с кал и пясък, ама яко. Изчистих всичко, отдолу гледам - метален херпес, ръгам с отверката- ръжда тръгнала....хааа викам е ся ти е*ах мамата- махнах ръждата до метал с една телена четка( беше около 3 4 санта ръжда) и напръсках с шагрен на спрей яко. Тая пролет пак се опитах да разглобя и изчистя там, ама едната чистачка не излиза както и да пробвам да я махна :banghead :banghead



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта